Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyákat befogadnak a...

Kiskutyákat befogadnak a menhelyek? Hová érdemes vinni őket ahol jó sorsuk lesz?

Figyelt kérdés
Valószínűleg beugrott a kertbe egy kan és most 9 gyönyörű kiskutya gazdiai lettünk... 7 hetesek már és elég nehéz velük, nem tudjuk beoltatni mind a 9-et. Hirdetjük őket, de nem nagyon jelentkeznek értük! Nem marad más minthogy menhelyre vigyük őket, de nagyon sajnálom és szeretném ha jó helyre kerülnének ezért kérek segítséget hogy melyik menhelyre érdemes elvinni ahol tényleg gondoskodnak róluk, és gazdit keresnek nekik. Vagy ha esetleg valakit érdekelnek kiskutyák csak írjon:) A válaszokat előre is köszönöm!
2009. nov. 10. 13:59
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Tedd fel iwiw-re,meg apróhírdetésekhez. Csinálj pár plakátot és tedd ki díszállatosokhoz meg állatorvosi rendelőkbe. A kutyaújságba is lehet feladni híretést. 7 hetesen már be kell oltatni őket(6 hetesen kellett volna) különben az életükkel játszol. Féreghajtót is kell kapniuk(az nem olyan drága)legalább azt adj. aztán az anyakutyával irány a doki és ivartalanítsák,mert ha befedezik valakinek a szukáját az a felelős. Sajnos a menhelyek tele vannak,hozzátezsem menhelyen nem altatnak. A sintértelep már más tészta.
2009. nov. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
82%
Noé Állatotthon :)
2009. nov. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
93%
Érdekelne melyik okostojás pontozott le és miért?!! Azért, mert mi találtunk gazdát a kutyáknak?(Anyakutyástól találtuk őket kidobva, nem mi szaporítottuk) Vagy mert segíteni akarok? Kedves kérdező meg fórumozgasson csak itt tovább. Mert látom, csak ennyi a cél, hiszen nem reagáltál arra, amit felajánlottam! Elgondolkodtató.. Tedd már meg akkor, hogy kirakod iwiw-re, a kutyák kedvéért! Az apróhirdetésekhez az állatok és az ingyen elvihető kategóriába is! Kösssz
2009. nov. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
89%

Szép tőled, hogy szíveden viseled a kiskutyák sorsát, és próbálsz gazdit találni nekik!

De mondd, a barátodék mit tettek, tesznek? Ne mondja nekem senki, hogy ők nem vették már jóval előtted észre, hogy vemhes a kutya! Elvitték állatorvoshoz, hogy lehet-e még valamit tenni? Azóta ivartalaníttatták már a kutyát, vagy majd a következő almot is rádbízzák? Mi lesz, ha nem találsz nekik helyet? Vízbe fojtják őket?


Borzasztó, hogy sokan ilyen felelőtlenül tartják az állataikat. Persze, az sem különb, akinek a kanja bemászott, de az ilyen helyzetet is tudni kell kezelni! Aztán potyognak az égből a fészekalja kiskutyák, oltani, ellátni, féregteleníteni nincs pénz, uccu neki bedobjuk a menhelyre, vagy az út szélére rakjuk egy kartondobozban, vagy marad a vízesvödör. ELÉG!


Próbáld meg feltenni őket minden ingyenes hirdetési oldalra a neten képpel! Írd oda, hogy el lesznek altatva, ha nem kerül gazdájuk, akkor minden jóérzésű embernek megdobban a szíve. És ne kérjetek pénzt értük!

Éppen elég, hogy ellátatlanul, tele férgekkel, talán nagyon betegen (igen, a férgek akár a halálukat is okozhatják ilyan apró korban) kerülnek új gazdihoz.

Remélem, sikerül. Jó ember vagy, csak győzz küzdeni a párod drága szüleivel.



Az évente 9 kölyök tartásának, hirdetésének, oltásának az árából könnyedén kijönne az egyszeri ivartalanítás díja.

2009. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy ezek után ivartalanítva lesz a kutya, de jelenleg a mostani helyzet érdekel! "irány a doki és elveszik a kutyákat" Na és szerinted én végignéztem mikor befedezte a kan kutya vagy mi? Egyértelmű hogy nem, a nagy hasa volt feltűnő a kutyának, akkor meg már késő, vagy szerinted nem? A címek érdekelnek írtam is privit és iwiw-re is felraktam őket!
2009. nov. 10. 14:59
 16/31 A kérdező kommentje:
Féregtelenítve lettek, mivel az nem volt nagy összeg azt megtettük! Csak az oltások kerülnek sok pénzbe... Hirdetem őket és azon vagyok hogy jó helyre kerüljenek! Egyértelműen nem kérek pénzt eszembe sem jutott!
2009. nov. 10. 15:05
 17/31 anonim ***** válasza:
72%

Itt is meghirdetheted: www.haziallat.hu


(aki arra panaszkodik, hogy a kérdező nem reagált, az arra nem gondol, hogy a kérdező közben szervezi a kiskutyák sorsát, míg te itt írogatsz?)

2009. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

netboard.hu, gazdit keresünk topik.

gazditkeresek.hu, gazdikereso.hu, expressz, iwiw, kutyakell.hu, vatera, teszvesz.

Minden új gazdinak írjátok fel a nevét, telefonszámát, lakcímét, lehetőség szerint ellenőrizzétek is le őket 3-4 hónaponként. Ha nem is lehet kötelezővé tenni, de próbáljátok meg megértetni, hogy ivartalanítsák majd őket, illetve részesítsétek előnyben azokat a gazdikat, akik bólintanak és helyeselnek, ha az ivartalanítás szóba kerül.

A kérdésedre válaszolva: a menhelyek saját almokat nem vesznek be (vagy csak nagyon ritkán), mert annyi az utcára kitett, illetve eleve a szabadban született alom. Nálunk pl. most 50 kiskutya van... Oltatlanul meg pláne nem fogadják be!

Sintértelepen, gyepmesteri telepen elvileg igen, de a legtöbb gyepin oltás nélkül biztos halálra vannak ítélve.

2009. nov. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
43%

Valahol olvastam, hogy vannak olyan kôlyokutya felvásárlok akik vagy olcson felvásárolják vagy ingyen elviszk és kiviszk kulfoldre eladni.

Sajnos nem emlékszem hol olvastam probáld meg valamelyik keresoben lehet hogy megtalálod.Sok sikert kivánok.


Egy mondat azokhoz akik itt "letoltak" : bárkinek a kutyájával elofordúlhat hasonlo "baleset", úgyhogy inkább tanácsot kellett volna adni a kérdezonek mint bántani amikor nem is a saját kutyájárol van szo, hanem másnak akar segíteni.

Elhiszem, hogy sok a gazdátlan kutya aki segítségre vár, de itt egy joakaratú segítokész kérdezo volt. Azt is megtehette volna, hogy kirakhatja a kiskutyákat egy kartondobozban az útszélére, és rábízza a sorsra a jovojuket.De nem ezt tette! En inkább megdicsérném.

2009. nov. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban menhelyre adod Őket akkor Én a Siófoki menhelyre szavazok! Fantasztikus helyük van ott, megadott körzetbe adnak csak ki kutyákat, van pénzük az ellátásukra és mindent megkapnak amit csak kell.
2009. nov. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!