Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetesen kell, ha egyáltal...

Hány hetesen kell, ha egyáltalán kell, megnyírni először a westie-ket?

Figyelt kérdés
3hetes westie-im vannak, elég hosszú már a talpukon a szőr, de nem akarok velük semmit se kezdeni addig amíg valaki nem javasolja. Mikortól kell nyirogatni őket? Gondolom most még nem, de egyáltalán meg kell nyírni őket 8hetes korukig? Mielött új gazdihoz kerülnek? Köszi előre is a jóindulatú válaszokat.
2009. nov. 10. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyáltalán nem kell nyírnod, sem hozzá nyúlnod. Az majd a gazdik dolga, hogy körbenyírják a tappancsaikat ill. a fenekükön lecsapják a szőrt, azt is elég 3-4 hónaposan először. Első nagy generált (kizárólag csak trimmelést!!!!) érdemes az 5-8 hónap között, szőr növekedésének intenzivitásától függően elvégezni.

Mielőtt elviszik őket, fürdesd meg jó minőségű puppy samponnal (kizárólag hígítva tedd a szőrre és nagyon picit) előtte való nap este (hogy legyen idejük felszáradni, de szárítsd meg őket csont szárazra), hogy elmenjen a szaguk, és tisztán kerüljenek új otthonba. Ezzel a leendő gazdikra is jó benyomást fogsz tenni.


Üdv (egy igazi westie tenyésztő)

2009. nov. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!

a kicsiket olyan 2-3 hónaposan el kell vinni trimmeltetni, hogy szokják meg. nekem is volt, és egy olyan "kutya" formája lett... most jött haza és már westie alaku.. :)

az elsőn ennyit csinálnak: megfürdetik, levágják a szőrét a hasán, hátán, mancsa közt és kitisztítják a fülét :)

szerintem az "új gazdinak" is mondd el. Ha kell még valami akkor meg is adhatom az MSN címem :) vagy csak írj privátot :)

Egy westie gazda. ^^

2009. nov. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

13:39-es


Annyi idősen felesleges elvinni a kutyát megtrimmeltetni, hacsak nem megnyúzatni akarod, mert olyankorra még nem érik be a szőre. El lehet vinni kozmetikába, de ott nem trimmelni fogják, csak igazítani (ha a kozmetikus valóban ért hozzá).


Első voltam

2009. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
oda írtam hogy első alkalommal LEVÁGNI fogják :D:D
2009. nov. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

13:57-re


LEVÁGNI sem kell csak megigazítani, hogy szép legyen, a tappancsainál körbenyírni, lábujjak közül szőrt kivágni, popsijánál legépezni, buksiját igazítani. A testszőrébe belenyúlni nem szabad, max egy kicsit ALUL, ahol az alsó lobonc lesz, hogy szép, egybefüggő legyen.

2009. nov. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azzal tisztába voltam hogy mikor kell először vinni őket kozmetikába, én is hordom a fiút is meg a lányt is rendszeresen. Csak a picikkel nem voltam tisztába, hogy mielött odakerül az új gazdihoz, kell-e igazítani rajta, meg végülis nem is az új gazdi miatt, hanem a kutyus kényelme miatt. Köszi a válaszokat, sokat segítettetek.
2009. nov. 10. 21:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!