Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a viharba nem haltak ki...

Hogy a viharba nem haltak ki a kutyák?

Figyelt kérdés

Régen még a kutyatáp feltalálása előtt miért nem haltak éhen a kutyák?

Mert most csak acanát meg orijont ehetnek, házikosztról szó se lehet.


2009. nov. 8. 22:47
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
:) Az én kutyám imádja a házi kosztot, megvan a kedvence, ahogyan a macskánknak is. A milánói makaróni és a rizses hús mindent visz. Azonban a kutya nagyon szereti a pedigré száraztápot. Olyat, ami kistestű kutyáknak van. A fresnapf-ban mondta az egyik eladó, hogy inkább ne adjak neki olyat, hanem majd megmutatja mit... 1 kg 3.000 Ft volt. Jót röhögtem és elmentem onnan.
2009. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
59%

Az emberiség sem halt éhen a konyhakészen árult ételek nélkül pár évszázadon át.

Most van már kényelmes,egészséges alternatíva a házikoszt helyett/mellett,miért ne használnánk ki?


Én egyébként még olyan tápról nem hallottam,aminek 3000 ft kilója,senki nem venné meg.

Nem 3 kiló volt az véletlenül?

2009. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
59%
Hallod ez most olyan hogy ha van egy vegetáriánus aki azt mondja hogy sose fog húst enni , de nem kapna semmitse enni 4 napig akkor bármit megenne. Valahogy igy van ez a kutyáknál is, most mittudomén 20 évvel ezelött nem volt puriona one meg minden izé a kutyáknak , megették azt amit adtak nekik. Ma már vannak olyan kutyák akik nem eszik meg a házikosztot , de csak azért mert jobbat kapnak, ha nem adnál nekik enni ugyanugy pár napig akkor bármit megennének.
2009. nov. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
66%
Én láttam olyan kutyát ami házi kosztot eszik. ÉS él!! Létezik ilyen!! Már emberemlékezet óta :D
2009. nov. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
40%
most ezt tényleg komolyan kérdezed? ha igen akkor én kérdeznélek téged h TE h a francba nem haltál ki...
2009. nov. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
61%

Úgy hogy nagyon alkalmazkodóak. Azon kívül régen az emberek is több húst ettek kevesebb hozzáadással és nem volt olyan szabály hogy lelövik a kutyát ha az erdőben vadászik. Szóval érted? Akármit mondhattok azok a kutyák nem voltak olyan szépek (nézzétek meg a fekete-fehér képeket) és nem éltek olyan sokáig. És tudod van olyan is, hogy a betegséggel is elélsz 16 évet, de azért mégiscsak jobb lenne nélküle. Afrikában is élnek az emberek, pedig nem azt eszik amire szükségük van, de te azért ugye nem akarnál úgy élni mint ők. Ugye? Pedig ők is élnek.

Az én kutyám megeszik mindent amit adok neki, mert nem válogathat, én mégis jobb táppal etetem, ha meg főzék neki, akkor húst főznék, igazi húst mert az kell neki. Tudom hogy megél kenyérhéjon is, de köszönöm szépen, kísérletezz te a kutyáddal. Szerintem a kutya nem csirke, és nem ember. Nem sóra, meg delikátra, meg gyümölcslevessel nyakonöntött töltöttkáposztára van szüksége.


És most már nagyon unalmas ez a kérdés, felőlem akkora sznobnak nézhettek mint a ház, akkor is azt adok neki amit én akarok. Ti is azt adtok amit akartok, csak az nem biztos hogy az amire szüksége van.

2009. nov. 8. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
48%
Igen, köszi hogy lepontoztátok a 3. válaszomat , csak tudnám hogy miért...-.-'
2009. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
58%
Előző vagyok, csak hogy értsd: apóka is 90 évet cigivel, de abban ugye egyetértünk hogy az nem egészséges akkor sem?
2009. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
72%

1) Régen nem igazán csináltak belőle gondot, ha egy kutya elpusztult, volt belőle elég.

2) Nem nagyon érdekelte az embereket, hogy szép, egészséges legyen, vagy hogy pár évvel tovább éljen.

3) Sokszor az embereknek sem volt mit enni, nemhogy a kutyának.

4) Az akkoriban megtermelt élelmiszer alapanyagok sokkal egészségesebbek voltak, mint ma. Ma már a zöldségekből is sokminden hiányzik (vitaminok, nyomelemek), amik régebben magasabb koncentrációban fordultak elő bennük. A hústermékek tele vannak gyógyszermaradványokkal és hormonokkal. Az embereknél is emiatt fordulhatnak elő hiánybetegségek, amik megelőzésére kitalálták a táplálék kiegészítőket.

5) Az emberek nagy részének nincs elég ideje/energiája/szaktudása/pénze arra, hogy naponta megfelelő minőségű friss táplálékot állítson elő a kutyájának. (Megjegyzem, hogy sokszor saját magunknak sem tudunk normális ételt készíteni!)

6) A jó minőségű tápokban minden benne van, amire egy átlag kutyának szüksége van. Gyors, kényelmes és olcsóbb, mint az azonos minőségű és beltartalmú házi koszt.

7) Standardizált, tehát mindig ugyanazt kapod, míg az általad készített ételnél nem tudhatod, hogy az egyes alapanyagok mikor milyen minőségűek és valóban benne van-e mindaz, amit te bele képzelsz.

8) Azért is adok tápot a kutyámnak, mert megtehetem. Amíg nem gyártottak kutyatápot, addig nyílván nem volt az embereknek választási lehetőségük. Most van.

9) Ha minden nap főznék neki, akkor nem lenne időm sétálni vinni, márpedig én inkább a sétára áldozom azt az időt.

10) Éhen halni az a kutya sem fog, aminek csak áztatott kenyérhéjat és főtt krumplihéjat adnak, de az életminősége jelentősen rosszabb lesz. (Sajnos a párom nagymamája is így etette a láncravert kutyáit, amíg voltak neki.)


Neked sem kell táppal etetned, csak mert mások azt teszik. Szabadon dönthetsz. Nálunk egyikünk sem hajlandó húsos kaját készíteni még magunknak sem, mert irtózunk a nyers hústól, de azért én néha erőt veszek magamon, és főzök egy kis szívet, májat vagy vesét a kutyának, de nem főételnek, hanem csak jutalom falatnak.

2009. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
73%
Tápos kutya is él tizensok évig,az én foxikeverékem konkrétan jobban szerette a tápot,mint a főtt kaját és 15 évig élt.
2009. nov. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!