Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici még nem szobatiszta...

Pici még nem szobatiszta kutya esetén mit lehet csinálni, hogy ne összevissza végezze a dolgát a lakásban?

Figyelt kérdés
Még oltást nem kapott,nagyon picike 6 hetes.
2009. nov. 6. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a hálóban elkerítettünk neki egy kb 2 nm-es rész amit elözőleg nylonnal letakartam, majd minderre újságpapírt tettem. Mondjuk nekem könnyű dolgom volt, csak az ágy és a szekrény közötti 60 cm-t kellett elbarikádozni. Természetesen gyakran kivettem amikor tudtam ráfigyelni, és mikor láttam, hogy készülődik gyorsan újságpapírra tettem. Ha oda sikerült, nagy dicséret, ha máshová pisilt megszidtam, de csak ha rajtakaptam. Pár nap/hét alatt megszokta, hogy újságra kell pisilni. Beválhat a kutyapelus is, bár nem olcsó mulatság.
2009. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Talán nem a lakásba kellene tartani...
2009. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

rengeteg türelem kell!! Nekem elég rossz volt a helyzetem, mert a lakás 70%-a padlószőnyeggel borított, tehát ha odapisilt, hiába takarítottam utánna, megérezte a szagot, és ez ingerelte hogy szobában végezze a dolgát. Így jóval több időmbe került megértetni vele hogy kint jó, benn tilos.

Evés, és ébredés után azonnal vidd ki, és ha elvégzi a dolgát, nagyon dícsérd meg, légy nagyon boldog, és , WC-zés előtt mondogasd, amikor állsz mellette és csak néz rád hogy most meg mit akarsz, vagy szaglászik: pisi vagy kaki, ez is segít minél hamarabb megtanulni neki a szabályokat. Az udvaron oda vidd, ahol érzi a saját vizelete szagát, mert könnyebb lesz neki.

Ha rajtakapod, hogy benn végzi el a dolgát, látványosan szörnyülködj, de soha ne bántsd ezért!

2009. nov. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt a rongyot vagy ujságpapírt amire már elvégezte a dolgát, ott kell hagyni, mert legtobb esetben oda megy újra elvégezni a dolgát, de sajnos máshová is.

Fokoztosan megszokja, ha minden ébredés és étkezés után azonnal felkapod és kiviszed arra a helyre ahol már elotte elvégezte a dolgát. Egy 6 hetes kutyus, még nagyon kicsi, kellett volna várni azért az elhozatalával legalább még 2 hetet.

2009. nov. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az ecet vízzel keverve nagyon jó szagtalanító..ahová nem szeretnéd,hogy csinálja,akkor ott moss fel azzal..lehet venni szagtalanítót is azután fújd be vele.Hidd el ,ha csak ott érzi a szagot ahol pisilnie kell előbb utóbb megszokja.Nem kell kétségbeesni ,ha nem tanulja meg azonnal.
2009. nov. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jó megoldás lehet hogy veszel egy almos tálcát és kétóránként kiteszed az ajtó elé, rá a kutyát amíg nem végzi el a dolgát. Aztán beviszed.


Így megszokja hogy a lakásban nem lehet, mégsem kell levinned és nincsen kitéve fertőzésveszélynek.


Ennyire pici kutyánál mindig ezt ajánljuk, mert később nagyon nehéz lesz megtanítani neki hogy a lakásban nem lehet...és gondolom élete végéig nem akarsz utána takarítani, vagy almos tálcát mosni (ami nem is túl higiénikus és fertőzésveszélyes a családra nézve!)


Megteheted azt is hogy az ajtó előtt felmosol fertőtlenítővel (pl domestos) kiteszed az almostálcát és úgy teszel mintha sétálni mennétek. Póráz, nyakörv a kutyára, ajtó kinyit, kimentek megvárod amíg elvégzi a dolgát az alomra és visszaviszed. Így ez jó alap lesz a későbbiekhez.

2009. nov. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

alvás,evés,ivás,játék után jön a pisi.

Egy dobozba homokot vagy almot kell rakni és sokszor odatenni a kiskutyát és megdicsérni.

Am a kutyus anyukája ott van vele?Mert egy 6 hetes kölyöknek még szüksége van az anyjára,hogy jól szocializálódjon.8 hetesen lehet elválasztani őket!

2009. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek,hasznosak voltak /kivéve a másodikat/

Tudom, hogy nagyon korán lett elválasztva, de muszáj volt a körülmények miatt ahol eddig élt.

2009. nov. 9. 13:04
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha még valaki idetévedne szeretném megkérdezni, hogy mit tehetek az ellen, hogy éjszakánként ne vonyítson a csukott szobaajtó előtt?/ nem szeretném egyenlőre beengedni a szobába amíg nem szobatiszta/

Egész éjszaka alig alszok, hogy a család tudjon.

Úgy sajnálom őt :(

2009. nov. 9. 13:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha így is alig alszol akkor egyszerűbb ha 3 óránként felkelsz és kiviszed. Ez pár napig kell utána elég egyszer felkelni egy hétig aztán ha jól csináltad már fel se kell reggelig.


Töltsd le innen a szobatisztaság anyagot: [link]

2009. nov. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!