Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha egy 9 hetes kiskutya...

Baj ha egy 9 hetes kiskutya megharap?

Figyelt kérdés
Nincs beoltva! Elkezdtem vele játszani gurigáltam a labdát és egyszer csak a kezem kapta el!Bent van csak piszkítani engedjük ki!
2009. nov. 4. 13:54
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem lesz semmi különösebb baj. Ha felsértette a bőröd, alaposan mosd le és ha van otthon valami fertőtlenítő pl. betadine kezeld le vele.

A kiskutyák már csak ilyenek, nem ez lesz az utolsó, hogy megkap, de ne hagyd annyiban. Ha durváskodik sikits egy picit, jelezd felé, hogy ez neked fáj. Ha kezd kicsit belevadulni a játékba, fejezd be vele a játékot és fordíts neki hátat. Hosszú játszma lesz, de megéri.

2009. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem, sztem nem baj. Nekem most 4 és fél hónapos a kutyusom, engem is egyszer a műanyag flakon helyett harapott meg, és vérzett is, de nem lett semmi baj, csak le kell fertőtleníteni. Egyénként semmi baj.
2009. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Semmi bajod nem lesz!!Nekem is kölyökkorában ugyanezt csinálta és semmi bajom nem lett;)
2009. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lefertőtlenítettem! Amúgy ez már vasárnap este volt mert elkezdtem vele játszani és bebolondult, hogy nem adtam oda neki a labdát hirtelen odaugrott és a labdát ahogy ellöktem a kezem harapta meg! Nekemis vérzett de féltem, hogy lesz valami bajom vagy valami! Köszönöm a segtséget!=)
2009. nov. 4. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
azért be kéne oltani, bele is halhat ha nincs oltása. Énis azt javaslom kend be betadinnal.
2009. nov. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem neked lesz bajod, ha megharap, hanem a kiskutya pusztulhat el oltás nélkül! Már két oltáson túl kéne lenni, és 3 féreghajtáson! Irány a doki, kezdjétek le minél előbb a kölyök oltási programot.
2009. nov. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit se megbántani de, a másik két pincsink se lett beoltva meg nem lettek féreghajtva és tudom, hogy be kelett volna oltani meg most kéne neki a kombinált is!De a másik két pincsinket se oltották be mikor picik voltak csak 9 hetes korukba kapták meg a kombináltat és semmi bajuk!Különben itt olyan a Doki, hogy felhívod szólsz neki és mondja h 5-10 perc és a háznál lesz!Mire ideér elmúlik pár óra mert még evett meg ezt csinált azt csinált...már 2x este fél10kor jött és neki állt feljebb, hogy nem nyitottunk ajtót mert, mindenki aludt!De be lesz oltva még ezen a héten!;)
2009. nov. 4. 19:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szerencsés 2 esetre kell alapozni, ez nagyon helytelen hozzáállás. Inkább tedd össze a 2 kezedet, hogy nekik nem lett semmi bajuk. Kiskutyák százai pusztulnak el naponta oltás hiányában, az hogy a ti 2 kutyátoknak nem lett semmi baja, nem mérvadó.

A féreghajtás elmulasztása pedig rettenetesen felelőtlen dolog! A féreg 2 okból is veszélyes: egyik, hogy te is megfertőződhetsz vele. A másik, hogy a féreg a kutya tápanyagaiból él, tehát ha férges, hiába adsz neki sokat enni, a férgek felemésztik. Ez nagyon jól látszik az út széléről összeszedett kölyökkutyákon: a hatalmas hordó pocakjuk féreghajtás után töredékére csökken, és már a féreghajtás után pár órával látszik, mennyire soványak valójában. A férgesség súlyos tápanyaghiányhoz, kiszáradáshoz vezethet. Extrém esetben féreg hányás is előfordulhat. Arról nem is beszélve, mennyire kellemetlen, rossz érzés, hiszen a kifejlett férgek irritálják a végbelét.

Azért basszus egy féreghajtó egy 9 hetes kiskutyának nem összeg!

Ha meg hanyag az állatorvos, akkor másikat kell keresni, vagy személyesen be kell menni a kutyával a rendelőben.

A felsorolt indokaid nem reálisak, valósak, hanem egyszerűen a lustaság és a nemtörődömség beszél belőled.

A kiskutya védelme, immunizálása az oltásokkal és a féreghajtásokkal kezdődik. A veszettségi oltás kötelező, meg is büntethetnek érte, a kombinált oltás évenkénti beadatását pedig a józan ész diktálja, hiszen ez védi meg a betegségektől.

2009. nov. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Tudom, hogy baj és én beis oltanám de apukám nem fogja fel, hogy kell neki oltás!Nem én vagyok a lusta mert, aze ddigi összes oltást kitudtam volna fizetni és ki is tudom de apukám nem akarja felhívni az állatorvost!De ma elviszem hátha otthol lesz az a .... dokiés beoltatom apukám nem lesz itthol ezért ami már megtörtént nem fog mérgelődni! De szerintem scak azon ízél, hogy ne költsem el a pénzem a kutyusra, majd ők beoltsák!De mindenképp viszem nem akarom, hogy meghaljon!=(

2009. nov. 6. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!