Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha fuldoklik a kutyám mit...

Ha fuldoklik a kutyám mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Ha pl. félrenyelt valamit és nagyon nem akaródzik elmozdulni onnan ahova beakadt..van vmi praktika? Vagy köhögéssel megoldja?
2009. nov. 3. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban fuldoklik, az emberhez hasonlóan segíthetsz: hátulról átöleled, két kezedet összefogod ökölbe a szegycsontja alatt és hirtelen mozdulattal felrántod. Ezt néhányszor megteszed, jó eséllyel kijön amit félrenyelt. Mindenesetre, ha nem vagy biztos a dolgodban ezt inkább az autó hátsó ülésén, az orvoshoz menet próbálgasd, ne helyette!

Siessetek a dokihoz!

2009. nov. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak ilyen kisebb félrenyelésre gondoltam, lehet,hogy nem fuldokolni a helyes szó.. köszi a választ.
2009. nov. 3. 20:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor megnyugodtam. :=) Ha mégsem fuldoklik, csak félrenyelt és köhög, krahácsol, akkor hagyhatod egy kicsit, látni fogod, hogy javul-e. Ha nem, akkor irány az orvos.

(Negatív példa: szomszédunk egyszer 2 napig hagyta szegény kutyát köhögni, hörögni, aztán mi szóltunk rá, hogy illene dokihoz vinni. Kiderült, valami csontot adott és beékelődött a szegény kutyi nyelőcsövébe. Altatásban vették ki, de addigra már be is gyulladt.)

2009. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szegény kutyi...:( Enyém köhögött az este arra kelt fel, kicsit mászkált hörgött de utána aludt..és most is elkezdte de kb. 2 percig tartott. Nem tudom mi lehet ez..
2009. nov. 3. 21:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az én kutyám fuldoklot, és azonnal lenyúltam a torkába.
2009. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A szája tövében két ujjaddal két oldalról szétfeszíted a száját, belenézel a torkába, ha látod, mi az, a másik kezeddel kiveszed, ha nem látsz semmit, lenyúlsz a torkán, ha érzed, hogy van ott valami, kiveszed.

Nem kellemes a kutyának, de nem fáj, nem kell aggódni érte vagy a módszert "kínzásnak" tekinteni. Bár a tied nem életveszélyes, de egy félrenyelt csont gyors torokból kikapása életet is menthet.

Ha nem látsz, nem érzel semmit, és nem hagyja abba a köhögést, akkor doki.

2009. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos vagy benne, hogy nem nyelt le semmit, akkor lehet, csak megfázott. A kutyáknak is lehet torokgyulladásuk, ami miatt kapar a torkuk, ezért köhögnek.
2009. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!