Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet a kutya...

Szerintetek lehet a kutya fajtájából következtetni a gazdi személyiségére?

Figyelt kérdés
Vagyis hasonlítanak egy bizonyos fajta gazdái temperamentumban, személyiségükben? Könnyebben barátkozol azzal a kutyással, akinek hasonló kutyája van, mint neked? Elsőre szimpatikusabbnak tartod, vagy ez teljesen mindegy?
2013. szept. 6. 15:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
67%
Valamiért a keverék kutyát sétáltatók alapból szimpatikusabbak, mint a fajtatisztával sétálók. Ha valakinek több kutyája van, és jólneveltek, azt is bírom, de ezen felül kb. tök mindegy, hogy milyen fajta. A kistestű gazdik általában féltik a kutyáikat, de pont múltkor találkoztam két tök jófej yorkissal.
2013. szept. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
Vagy jól vagy rosszul lehet következtetni. Úgy, hogy nem beszélsz vele sosem, csak látod akkor felszínes következtetést lehet levonni.
2013. szept. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
65%

Sokkal jobban beindulnak a vizslákra mint bármi másra. Ott nem az a játék van hogy most te kergetsz most én kergetlek.. :D hanem a fuss az életedért mert ha utolérlek.. am nem csinálnak semmit mert már értek utól vizslát. Csak sokkal nehezebben tudom kivenni őket abból a "játékból" mint bármi másból. Annak köszönhető hogy nagyon sok vizsla kitűnően érzi magát az omega szerepében ^^


De komolyan.. előbb hívom le nyúlról meg macskáról a kutyát mint vizsláról ami kemény..

2013. szept. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem, főleg mert sokszor küllem alapján választanak az emberek vagy különböző kényelmi szempontok szerint.

Nálunk pl. a családban nem egyedül döntöttem róla, hogy milyen fajtánk legyen (vizsla). Találkoztam már szimpatikus vizsla-gazdákkal és ellenszenvesekkel is, alig-alig hasonlítottak egymásra vagy rám. Persze még a vizslák is sokfélék, az enyém pl. eléggé kilóg az általam ismertek sorából.

Egyébként mindenféle gazdik voltak már szimpatikusak, mindegy, milyen fajtájú a kutyájuk, ha összhangban vannak, kiegyensúlyozott párost alkotnak:)

2013. szept. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a fajta nem mérvadó,mert sokan a fajta ismerete nélkül szerzik be az ebet,viszont az,hogy hogyan viselkedik a kutya,illetve a gazda miként viszonyul a kutyához,sok mindent elárul.
2013. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:
Ideális esetben így lenne. A gazda a saját mentalitása alapján választana kutyát. Sajnos a többség meglát egy képet, vagy a szomszédnak is olyan van, esetleg egyik szomszédnak sincs és az alapján kell neki egy fajta, teljesen figyelmen kívül hagyva a tulajdonságait.
2013. szept. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Hülye troll, aki lepontoz mindenkit :-/ én zöld kezet adtam pedig mindenkinek... Én azért könnyebben odamegyek ahhoz, akinek számomra szimpatikus kutyája van. Meg van pár fajta, akiknek a gazdáival általában nem vagyunk egy hullámhosszon. Fura, mert nem is olyan fajtáról van szó, amit különösebben nem szeretnék. Az viszont igaz, hogy sokan nem veszik figyelembe a kutya tulajdonságait, amikor fajtát választanak.
2013. szept. 6. 21:30
 18/19 anonim ***** válasza:
Én szívesebben megyek oda vizsla tartókhoz, mert nekem is az van. Az enyémmel az a baj, hogy kicsit nagyobb az átlagnál és gyorsabb is és imád kergetőzni.Bántani nem akarja a többi kutyát, de azok félnek tőle, ráadásul meg domináns is egy picit
2013. szept. 7. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Vagyis hasonlítanak egy bizonyos fajta gazdái temperamentumban, személyiségükben? Nekem mindhárom kutyám teljesen más személyiség, mégis mindegyikben felfedezni vélem a saját tulajdonságaimat. De ez nem a fajta miatt van, mert ismerek ugyanilyen fajtájú kutyákat és egyáltalán nem mind szimpatikus. Ez inkább az együtttöltött idő miatt van.


Könnyebben barátkozol azzal a kutyással, akinek hasonló kutyája van, mint neked? Igen.


Elsőre szimpatikusabbnak tartod, vagy ez teljesen mindegy? Igen, elsőre szimpatikusnak tartom mivel ritka fajtám van. Főleg azóta mióta megtapasztaltam, hogy csak azért mert kutyás valaki, még nem lesz normális, és hogy mennyi bunkó, klikkesedő, másokat (más fajtákat) lenéző kutyás van.

2013. szept. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!