Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet a kutya...

Szerintetek lehet a kutya fajtájából következtetni a gazdi személyiségére?

Figyelt kérdés
Vagyis hasonlítanak egy bizonyos fajta gazdái temperamentumban, személyiségükben? Könnyebben barátkozol azzal a kutyással, akinek hasonló kutyája van, mint neked? Elsőre szimpatikusabbnak tartod, vagy ez teljesen mindegy?
2013. szept. 6. 15:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem teljesen mindegy. Ha kutyája van akkor feltételezem, hogy állatbarát. Számomra ennyi elég.


De szerintem a fajta nem függ össze a gazda személyiségével. Sokkal inkább a kutya személyisége az amiből lehet a gazdira következtetni.

Szerintem.

2013. szept. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Minimálisan talán 1-2 gazdi esetében.


Elsőre egyik kutyás se szimpatikus :D Akinek olyan kutyája van mint az enyém az azért nem akinek meg nem az azért nem.. Beszélgetek velük és eldöntöm hogy szimpatikusak e..


Így keveredtem össze kettő csivavával meg 1 bullterierrel és a amstaffal.. egy keverékkel meg egy beagleel. A többieket hanyagolom :D

2013. szept. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy nagyon összetett dolog. Igen is és nem is. Én ha látok ugyanolyan fajtájú kutyát sétáltatót akkor tuti odamegyek hozzá a kutya miatt,de nem biztos, hogy a gazda is szimpatikus lesz. Valamilyen szinten lehet következtetni a választott kutyafajtából azért a gazda lelkivilágára, személyiségére. Nekem sokkal szimpatikusabbak a nagykutyás gazdik mint a kiskutyások. Valahogy jobban eltudok beszélgetni egy még ha nem is olyan, de hasonló kaliberű kutyát tartó emberrel mint például egy yorkissal és nem csak kutya témában. Lehet, hogy ez csak egyéni tapasztalat és csak azért van, mert a hasonló kutyát tartók nem félnek tőlünk és nincs emiatt kommunikációs gát köztünk.
2013. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

nem vonok le messzemenő következtetéseket a kutya fajtája alapján, sokkal többet mond a kettejük közötti kapcsolat. ha egy kaukázusit látok olyan gazdával, aki mellett a kutya kontroll alatt van, higgadt, laza pórázon sétál, akkor az a benyomásom róluk, hogy megértik egymást, a gazda tisztában van azzal, hogy milyen kutyát választott és ért annyira hozzá, hogy kézben tartsa, őt tisztelem. ha ugyanilyen fajtával azt látom, hogy a kutya tépi a pórázt, kitámad a járókelőkre akkor az arra enged következtetni, hogy vagy valami nagyon félrement, és rosszul választott, vagy túlbecsülte magát, őt szánom. Vagy épp ellenkezőleg, ez a célja őt pedig - potenciális közveszély okozás miatt - elítélem.

de csak a fajta miatt nem vonok le következtetéseket, yorkit is ismerek, aki teljesítmény túrákra jár a gazdájával, és pit bullt is, akinek patent engedelmessége van.

ha valakit olyan fajtával látok, mint az enyém, akkor mindenképpen leszólítom, mivel itthon ritkának számítanak :) így 99%, hogy ismerem az illető kutyáját, vagy valamelyik rokonát.

2013. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A kutya fajtája teljesen mindegy. Annyi, hogy ha egy magyar kutyafajtát sétáltató emberrel találkozok, akkor azt igyekszem megszólítani, de csak a nemzeti kutyafajtáink iránt érzett rajongásom végett. De úgy egyébként az a lényeg, hogy maga az ember szimpatikus legyen - különösen, mert szerintem az, hogy két ember ugyanazt a fajtát tartja, nem jelenti azt, hogy bármiben hasonlítanának.


Ha sétapartnerről van szó, akkor már két síkon folyik a dolog: nekem a gazda legyen szimpatikus, a kutyámnak pedig a másik kutya.

2013. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%

nah ha már itt tartunk akkor a vizslákat a lehető legnagyobb ívbe kerülöm(persze csak képletesen)..

Valamiért vadásznak rájuk a kutyáim :D.. csak rájuk..

2013. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a kutya tükre a gazdinak, nem a fajtájától, hanem a nevelésétől és a kettejük kapcsolatától függ. Ritkán látok az enyémhez hasonló kutyát, konkrétan eddig kettővel találkoztam, és az egyik direkt volt. Utóbbi gazdi nagyon szimpi volt.

Nem függ a kutyafajtától a gazdi szimpatikussága, és nem függ a gazditól a kutya szimpatikussága, de azért cuki gazdinak, ha nem domináns a kutyája, általában cuki kutyája van. Na én őket keresem, a kutyámnak meg mindegy, ő mindenkivel barátkozna.

2013. szept. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A fajtából kevésbé. Mondjuk ha a kedvenc fajtámat látom, akkor általában odamegyek beszélgetni a gazdihoz, de csak azért, mert mudiból nincs olyan sok. Ha mondjuk a német juhász lenne a kedvencem, akkor nem érdekelne, hogy megint látok egyet, mert minden utcasarkon akad három. Sok unszimpatikus mudis gazdit ismerek és sok szimpatikusat is. Eleve az sem mindegy, hogy ki miért választotta a kutyát. Valaki azért, mert sportolni akar, valaki nemzeti érzelműség miatt, valaki azért, mert a szomszédnak is ez van és milyen okos stb. Viszont a kutya személyigése hasonlóvá válhat a gazdiéhoz. Az én kutyám pl. nagyon hasonlít rám. Bizonyos kisebb problémák kijavítását azért adtam fel, mert rájöttem, hogy ezek a bennem túl mélyen meglévő személyiségjegyeket tükrözik. Pl. agilityzni akartam kutyámmal, de nem nagyon vált be, mert nem túl pörgős. Eleinte azt hittem, a kutyában van a hiba, de aztán rájöttem, hogy én nem vagyok elég pörgős, inkább az a nyugis, nem kell feleslegesen rohangászni típus vagyok. A tesómmal tök jól pörög a kutya, ha őt érdekelné az agility, bajnokok lehetnének. Szerintem a kutyával való komoly foglalkozás hihetetlen önismeretet ad. Tehát amikor nem csak naponta kiviszem a térre, ott elengedem, hogy bandázzon, majd hazamegyünk, hanem naponta dolgozom a kapcsolatunkon, próbálkozom a problémák korrigálásával sb.
2013. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Na én meg azért nem tudok agilityzni az egyik mudimmal, mert túlságosan bepörög és eldurran az agya. xD Pedig én se vagyok az a pörgős emberfajta. Az nagyon igaz, hogy az ember a kutyája nevelése során igazi önismeretet tanul. :)
2013. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Diesel mit jelent az, hogy vadásznak rájuk a kutyáid? :D
2013. szept. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!