Télen könnyebb kiirtani a bolhákat?
A petéből hat nap alatt kikel az álca, tizenegy nap mulva pedig már bebábozódik. Télen azonban az alacsony hőmérséklet miatt az több időbe kerül. Négy, télen hat hét mulva pedig az állat már teljesen kifejlődött. A rövid fejlődési időszak és a nőstény petéinek nagy száma magyarázza meg, hogy miért szaporodik e rovar oly gyorsan.
viszont a bebábozodott bolha akár fél évet is kibir, amig meg nem érkezik a "zsákmány" ezért kell a bolhák ellen rendszeresen (állandóan) védekezni
Hát ezt a bolháknak mondd akik több 10 ezer forint, és számtalan szer után (nem kérek tanácsot, már tudom mindegyiket kívülről!! Neostomosan, stb) is vígan élnek, engem meg a gutaütés kerülget.
És mi van akkor, ha a házban is hideg van (általában nincs fűtés)?
Kiirthatatlan mutáns bolha. Talán a kriptonit elveszi az erejüket.
Érdekes, hogy a többség nem találkozik ilyenekkel.
Ha mindent tudsz és semmilyen nem használ, akkor miért kérdezed?
mert valószínűleg rosszul csinálod a dolgot...
Bolhásság
Okozó: Ctenocephalides canis, Pulex irritans. Tünetek: erőteljes vakaródzás, esetleg allergiás bolhaekcéma. Védekezés: szakszerű táplálás, kennelhigiénia, szőrápolás, bolhairtó szerek.
A bolhák száj nélküli, sötétbarna rovarok. Testméretükhöz viszonyítva valóságos ugróbajnokok. Táplálékukat vérszívással szerzik Nem különösen gazdaspecifikusak: annak ellenére, hogy számos bolhafaj ismeretes, a macskabolha éppúgy megtalálható a kutyán, mint a kutyabolha a macskán. Az állatok bolhája egyébként az embert is előszeretettel "felkeresi".
A bolhák vért szívnak, nyugtalanítják az állatokat, és bélsarukkal beszennyezik a kutya bőrét. Tojásdad, fehéres színű petéik körülbelül 0,5 mm nagyságúak. A petékből kikelő lárvák 4-5 mm hosszúak, s a harmadik vedlés után bebábozódnak. A bábból rendszerint 1-3 nap múlva kel ki a kifejlett bolha. Teljes fejlődési idejük a külső hőmérséklettől függően 2-4 hét. Kedvezőtlen körülmények között az egész átalakulás hónapokig is elhúzódhat.
A bolha életciklusa. A bolha nősténye (1) lerakja a petéket a földre (2) vagy a kutyaólban, s ezekből egy hét leforgása alatt kikelnek a lárvák (3), melyek begubóznak. Két vagy három hét múlva a báb (4) a gubó belsejében felnőtté alakul. Minthogy a kutyabolha közvetítő gazdaállata a Dipylidium caninumnak lárva állapotban, igyekezni kell a fertőződés kockázatát a minimumra csökkenteni. Egyébként a kutyabolha megfertőzheti az embert is, s az emberbolha (Pulex irritans) ugyancsak élősködhet a kutyán.
A bolhák nemcsak vérszívásukkal károsítják a kutyát, de az állat egyik galandférgének (Dipylidium caninum) is köztigazdái lehetnek. A bolhásság nem természetes állapot, mint azt sokan hiszik. Már alig néhány bolha is komoly betegséget idézhet elő, nagyszámú bolha pedig jelentős vérveszteséget okozhat például a kölyöknek vagy a beteg, legyengült, idős kutyának. Allergiás bőrgyulladást is "kiprovokálhatnak".
Miután a bolha életciklusának nagyobbik része nem a kutyán zajlik, ezért kedvencünk bolhátlanításával nem szabadulhatunk meg teljesen ezektől a parazitáktól. A fertőzött fekhely kimosására vagy elégetésére és a környezet alapos takarítására is szükség van.
Ha kutyánk bolhás, első dolgunk legyen jó alaposan megfürdetni. Ne felejtsük azonban, hogy ilyenkor csak mechanikusan távolítjuk el ezeket a parazitákat. Ha nem öblítjük le alaposan a kutya bundáját, amint száradni kezd, a víztől elbódult bolhák ébredezni kezdenek, s újból problémát okozhatnak. Fürösztés után a további bolhátlanítás érdekében valamilyen bolha elleni oldattal, porral vagy permettel kezeljük a kutya szőrét. Egyébként ha az ebet szakszerűen tartjuk, etetjük, a higiéniára súlyt helyezünk, a bolhásságnak elejét vehetjük. Az állat bundájának rendszeres tisztogatása, tehát a szőr ápolása ugyancsak ritkítja a bolhákat.
régen találtam egy videót ami nagyon jól grafikonokkal ábrázolta a bolha életet és a védekezés közötti összefüggést.
tehát az egy dolog hogy a kutyádra veszel bolha irtó szert, azzal csak a felnőtt egyedek számát csökkented, de attól még a lárvák, és a bábok megtalálhatók a környezetben, (a bábok akár fél évig is kibirják báb állapotban) plusz ha van más házi álllataz ujra megfertőzheti a környezetet ha nincs kezelve.
plusz ahogy a cikk irja a bolhák nem "gazda" függők... (engem is csipet már meg kutya bolha, csak észrevehető, mert jobban fáj mint az emberi - erősebb mint egy szúnyog csipés)
Haha nagyon vicces. Lehet engem leszólni, ez a tényeken nem változtat, hogy ott vannak.
Aki nem értette a kérdést, miszerint nem tanácsokat kértem, csak kiváncsi voltam van-e rájuk valamilyen hatással a tél, annak leírom mit csinálok.
Kitakarítom az egész lakást. Kimosok mindent ami mosható. Kiporszívózok, a porzsákot elégetem, felmosok (ecettel is próbáltam). Kiporszívózom a kutya ólját, kimosom forró vízzel. Homokot nem használok a kennelben, mert azt olvastam, hogy az előnyös a bolháknak. A szőnyegeket már rég eltávolítottam, csupasz a csempe és a padló. Aztán minden befújok valamilyen bolhaírtóval. Aztán megfürdetem a kutyát meg a macskát Neostomosannal/Neocidollal, de az már nincs. De próbáltam már citromos főzetet is, meg diófalevelet. Mindezt ismételni egy párszor. Próbáltam már: Frontline, Advantix, Biospotix, Exspot, Kiltix, Bolfo. Sőt egyszer elvittem a mindegyikőjüket is az állatorvoshoz. Lefújta őket valami durva szerrel meg adott cseppeket és nyakörvet. Mondanom sem kell nem használt, különben nem lennék itt.
Elnézést, szóval ki is mondta, hogy nem néztem utána a dolognak?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!