Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta 1 éves kutyusom...

Fajtatiszta 1 éves kutyusom összeakadt egy korcsal, meddig lehet neki gyógyszert adni, hogy ne legyen pici kutya belölle?

Figyelt kérdés
Férjem póráz nélkül vitte sétálni és megtörtént a dolog . Dokihoz kell vinnem , vagy vehetek neki én az állatpatikában ?
2009. nov. 2. 09:03
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

11:12


Na ez egy nagyon jó válasz volt!!! Találó, tetszett, és milyen igaz:P ;)

2009. nov. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%
tegnapi 11:31-es válaszadónak: igenis használják ezt a szót hogy fajtiszta...bár a lényegen nem változtat :)
2009. nov. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Állatorvosod kérdezd, de létezik egy Alizine nevü injekcio, ami a vemhesség elejétől a 45. napjáig beadható. Egy ultrahangos vizsgálattal azonban meg kéne győződnöd arrol, hogy tényleg vemhes-e a kutyus. Az injekciot szokták ajánlani méhgyulladás megelőzése képpen is,és a későbbiekben sem okoz semmiféle problémát. De tüzelő kutyust, szigoruan csak pórázon szabad sétáltatni, erre a későbbiekben nagyon figyeljetek.
2009. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Árokparti győztes apától származó :)
2010. márc. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Egyébként nem értem páran miért vannak kiakadva "korcs" szóhasználattól? régen szakkönyvekben is igy emlitették a keverék kutyákat.
2010. márc. 17. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Esemény utáni injekció


Nagy adag ösztrogén: régi, ma már ellenjavallt módszer. Az esemény után max. 3-5 nappal adható be, két alkalommal kell adni.

A módszer hátrányai:

szabálytalan időközönként fog tüzelni a szuka,

átmenetileg vagy véglegesen meddővé válik,

nagy a méhnyálkahártya deformálódásának veszélye, amiből gennyes méhgyulladás fejlődhet ki

petefészekcysták alakulhatnak ki, meddőséget okozva,

eltérések alakulhatnak ki a vérképben (anaemia)

Emlődaganat vagy a emlő gyulladása alakulhat ki


A módszernek az említett kockázatok mellett további hátránya, hogy csak az esetek kb. 70%-ában eredményes, azaz időnként egy-egy alom megszületik.


Vetéltetés


Ennek a módszernek a lényege, hogy a párzás vagy elszökés után kb. 4 héttel ultrahanggal ellenőrizzük, van-e vemhesség, és ha van, gyógyszeresen vetélést idézünk elő. Meg kell jegyezni, hogy klinikánkon az ultrahangra behozott kutyák kb. 50%-ánál nem tapasztaltunk vemhességet, ezeket természetesen nem is kellett kezelnünk semmivel.


A vetéltetés előnyei:

alig van káros mellékhatás,

az esetek 99%-ában eredményes,

többnyire nem befolyásolja a kutya későbbi fertilitását (tenyészthetőségét)

a nem vemhes egyedek kiszűrhetők, feleslegesen nem kezelünk


Gyógyszerek, kezelés:


Többféle kezelés is lehetséges, amely vetélést okoz, újabb és újabb gyógyszerek kerülnek a piacra, amelyekkel lehet vetéltetni. Ezek egyre biztonságosabbak, egyre kevesebb mellékhatásuk van, de egyre drágábbak is. Mindig az adott kutyától függ, melyik az a legolcsóbb módszer, amellyel még elérjük a kívánt hatást.


A legmodernebb módszer a progeszteron hormon hatásának felfüggesztése antiprogeszteron tartalmú készítménnyel (Alizine [1]). Ez a kezelés korszerű, a párzástól számított 42. napig lehetséges, biztonságos és hatékony, de elég drága (30kg-os kutya vetéltetése kb 30000Ft).


Eggyel régebbi a különféle prosztaglandinok használata, amelyeket általában bromocryptinnel kombinálunk, Ez a kezelés a progeszteront termelő sárgatesteket teszi tönkre, valamint a vemhesség fenntartásában szintén fontos prolaktin hormont semlegesíti, ezáltal idéz elő vetélést.

Ennél a kezelésnél 5-7 napos kúrára kell felkészülni, amely gyakorlatilag addig tart, amíg a vetélés be nem következik. Mindkét szernek erős hánytató mellékhatása van, amelyet az állatok egyedileg különböző mértékben tolerálnak. Így a kezelés megkezdésekor egy általános, induló adagot adunk, amely később a hányáshoz igazodva valamelyest csökkenthető. Eddig egy kutyán fordult elő, hogy annyira le kellett csökkenteni a gyógyszeradagot, hogy a kutya nem vetélt el, minden más esetben eredményes volt a beavatkozás.


Azt, hogy adott esetben melyik szert célszerű alkalmazni, mindig az állatorvos dönti el.

A vetélés vékony véres folyással zajlik le, általános tünetek, láz, bágyadtság, étvágytalanság általában nem fordul elő.

2013. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok-használjatok tüzelő bugyit
2013. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!