Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mire jó a farokvágás?

Mire jó a farokvágás?

Figyelt kérdés
(angol cocker spániel)
2009. nov. 1. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanugy letörzskönyvezik a farok-fülvágott kutyákat,és Magyarországon, illetve a környező országokban kiállitásra is viheted,(ahol még nemlépett életbe a törvény)
2009. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

Régen azért vágták le, hogy vadabbnak nézzen ki és hogy ne sérüéjön meg. Vannak olyan fajták akiknek megsérül a farka mert hozzáveri mindenhez. Csakhogy 1-2 napos korban szopik tovább ahogy lecsippentik nekik, nagy korban viszont már életveszélyes műtét.

Szerintem egyáltalán nem állatkínzás a kupírozás meg a farokvágás. Így néztek ki mindigis, így szerettük meg őket, és most pl a kemény, és felséges dobiból valami ronda (bocsánat, igenis ronda) kopóba oltott agárszerű, cuki, kajla fülő, csavarodó farkú szörnyűséget akarnak csinálni! :(

Én is úgy tudom, hogy ilyen kutyákkal már sok helyen nem lehet versenyezni. Mellékesen megkérdezném: akkor ha nekem olyan kutyám van aki farok nélklül született, akkor kirúgják a versenyről? Pedig senki nem vágta le a farkát. Amúgy meg gyorsabban fut minden kutyánál, és köszöni szépen, tökéletesen megérti minden kutya, és én is, pedig kb 4 cm-es farka van. Szerintem először meg kéne tanulni hogyan kell álltatot tartani, megállítani az igazi állatkínzásokat, nem ez ellen harcolni, közben meg a többi kutyát leszúrjűk, felakasszák, kikötik, verik, éheztetik. És akkor ez a legnagyobb kínzás meg gond... Na ez vicces... Én még egy normálIsan vágott kutyát sem láttam boldogtalanul.

2009. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

17:22-es! De igen van olyan kutya, akinek megsérül a farka, ha odacsóválja a bútorokhoz. Ez a csonkítási indok nem kifogás, hanem egyszerűen gyengék a farokcsigolyák, és nem bírják a strapát. Ezt rosszul gondolod.

Ismerek vizslát, akinek sajnos le kellett vágni a farkát, mert az iszonyú csóválás miatt folyamatosan vérben úszott a kutya és a lakás is, fájdalmai voltak, gallért kellett viselnie, hogy ne nyalogass, nem gyógyult be rendesen sosem, pedig lelkiismeretesen kezelték folyamatosan. Nem akarták a gazdik egyáltalán, de muszáj volt.

A 15:24-esnek teljesen igaza van.

Akinek nincsen tapasztalata ebben, az ne írjon butaságot.

Én is elítélem a "szépség érdekében" tett csonkítást, teljesen feleslegesnek tartom, de ha komoly probléma követeli meg, akkor muszáj, a kutya egészsége érdekében.

2009. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%

17:22-es : Látszik, hogy nem vagy tisztában az erélyesebb fajtákkal, argentín dog vagy boxer. Őket nem érdekli ha valami fáj! Az állatorvos egyszer beszélt róla milyen látvány egy olyan kutya farka aki szilánkjaira törte a porcokat, felrepedt a bőr és csüngött a farka maradványa. A beszélgetés természetesen abból indult ki hogy a kutyám ahogy "berontott" a rendelőbe koncertet kezdett adnia farkával a bútorokon.

A farokvágás elég ritkán történik esztétikai céllal bár a spániel esetében sztem pont erről beszélünk. Bár lényegtelen, szerintem ez egy nagyon állatbarát beavatkozás, igaz maga a vágás fáj a kölyöknek de 2 perc múlva el is felejti és soha többet nem fog eszébe jutni ezt elhiheted:)

Fülkupírozás nem tudom hogy jött be a képbe ,megont, nem ez volt a kérdés. Viszont ha már itt tartunk a doberman igen is jellegtelen a csonkolások nélkül, úgy néz ki, mit egy kopó.

2009. nov. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!