Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot szeretnék shih-tzuval...

Tanácsot szeretnék shih-tzuval kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy shih-tzu kan kiskutyát. Annyira nem félt,mint ahogy azt vártam, este már szaladgált és jött utánam. Evett, ivott és pisilt. Fél 11 körül feküdtem le, betettem a helyére ami az ágyamtól 1 méterre van kb. El volt neki barikádozva,hogy ne nagyon mászkáljon az éjszaka. Aludt is,de óránként felébredt és sírt, jött volna oda hozzám. Mindig megsimogattam, nyugtatgattam és mindig el is aludt, de óránként mindig felkelt és ugyanúgy sírt, míg reggel 5kor már nagyon nyüszített és nagyon jött volna hozzám. Megfogtam és lefektettem mellém az ágyra. Nyaldosta az arcom és nagyon bújt, csak úgy aludt el ha valamelyik testrészemen volt a feje.. :D Egyszer sem ébredt fel, nagyon nyugodt volt. Nem nagyon akarnám az ágyba szoktatni, meddig megy ez majd így,hogy nem tud egyedül aludni? Egy hét alatt megszokná a saját helyén?

Másik dolog,hogy ha pisilni vagy kakilni kell neki akkor mindig nyüszít előtte, és csak a parkettára pisil. Sehova máshova...reggel kakilt olyan 9 körül és csak is az előszobába..nem fura egy kicsit? Én úgy tudtam,hogy össze vissza pisilnek...nem voltak szobatisztaságra szoktatva a testvéreivel. Köszönöm ha ír valaki.


2009. nov. 1. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is gratulálok a kiskutyádhoz. Mennyi idős?

Kérdésedre válaszolva, max. 2-3 éjszakát kell kibirnod, de lehet még annyit sem. Hiányzik neki a mama és a testvérei azért sír. Gondold át, a késöbbiekben mit akarsz neki megengedni és mi az amit nem. Amit nem, azt már most se engedd meg. Tehát, ha nem akarod, hogy késöbb is az ágyadban aludjon, akkor most se vedd fel magad mellé.

Ha nem családi házban laktok, akkor még nem viheted ki wc-re. Tegyél le újságpapírt, vagy ha anyagilag megengedhetitek, vegyél kutyapelust. Ha nyüszög, tedd rá és nagyon dicsérd meg, ha ott végzi a dolgát. Sajnos a szobatisztaságra várni kell, 6-8 hónapos korukig még nem képesek teljes biztonsággal visszatartani a pisit, kakit. Bármi kérdésed van, írj bátran akár a privimre is, szivesen válaszolok. Eddig 2 shih-tzum volt és 2 hét múlva hozzuk el a harmadikat.

2009. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál. A kicsi 7 hetes,tudom,hogy még az anyja mellett a helye,de a tenyésztő már vitte őket eladni, rengeteget utaztunk miatta, nem akartam,hogy megvegyék az összeset. Fél éve várok már egy kutyusra.

Nagyon sajnálom ha sír, nem tudom figyelmen kívül hagyni...és látszik rajta,hogy nagyon fáradt,szeretném ha kialudná magát, ha így hát így. Reggel ahova kakilt, oda vittem ki(előszoba) és leraktam. Szaglászott és pisilt is, megdicsértem nagyon. Remélem vette az adást,hogy oda kell most már.. amúgy egész nap bírta pisi nélkül míg hazahoztuk..volt az több mint 7 óra is...furcsáltam ,hogy nem pisilt be, csak miután leraktuk a parkettára. Hétfőn veszek neki pelust szerintem, csak most ugye boltok zárva vannak. A kivitel sem gond, a ház mögött van egy kert,oda fogom vinni,de még nem merem,hideg is van és még csak 1 oltása van.

2009. nov. 1. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem járnak be idegen állatok nyugodtan viheted. Megfázni nem fog pár perc alatt. Azért kérd ki állatorvos tanácsát pl. kullancsügyben, amit a kertben szedhet össze.
2009. nov. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak akkor fogja megszokni, ha sosem veszed magad mellé! Evvel tökéletesen megtanítod arra, hogy a sírással eléri amit akar! Ki kell bírnod és kész.
2009. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én pl az első egy hétben amikor sírt a kiskutyám (keverék) akkor mindig felvettem magamhoz és most meg már (5 hónapos) néha feljön körbeszagol és ennyi megy is le a kis helyére, szóval nem biztos, hogy odaszoktatod magad mellé azzal, hogy ott van melletted eleinte, csak addig csináld így, amíg meg nem nyugszik.:)
2009. nov. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!