Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vegyek kabátot a kutyámnak?

Vegyek kabátot a kutyámnak?

Figyelt kérdés
lakásban lakó kistestű kutyusom van, közepes szőrű, de olyan lapos neki, szóval nem felborzolt vagy göndör. nem növesztett látványos téli bundát. azt vettem észre h sétánál kicsit remegett, meg olyan kis hideg volt. gondoltam veszek neki kutyakabátot, de nem tudom jó-e vagy csak "majomság". szóval hasznos dolog?
2009. okt. 31. 23:47
1 2
 1/14 anonim válasza:
57%

Szerintem nem kellene megfagynia neki, legfeljebb kisebb időre vidd csak ki, de jobban jársz ha inkább szakembert kérdezel, mert én is majdnem csak durva poént nyomta be, de nem tettem. Menj vele állat orvoshoz, vagy csak hívd fel.

L.

2009. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem vegyél neki nyugodtan, vagy alakítsd át egy régebbi kötött pulcsi ujját, nem csak a divat majmok vesznek, az öregasszonyok is kötnek ám kabátot a kutyának, egyébként inkább húzz rá egyet, minthogy ott fagyjon meg melletted. Én nagyon utálom nézni, mikor csóri kis kutya alig tud állni úgy remeg a hidegben, a gazdája meg ott traccsol valakivel egy kapuban. Az a gáz, mikor csilli-villi metál rózsaszín kiskabátot meg kiscipőt húznak rá, mert cukee, nem pedig azért mert fázik a szerencsétlen. Ráadásul, ha már most remeg, akkor biztos jobb lenne neki, mert még nem is voltak igazi téli hidegek.
2009. nov. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Rövid v. közepes szőrű kutyánál nem árt egy kabátszerűség...,és itt nem kell nézni,hogy divat v. nem,esetleg néznek-e ferde szemmel mások...,a kutyád egészségéről van szó,főleg ha kistestű,ártani meg nem ártasz vele neki,sőt!
2009. nov. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Szerintem, a szőre azért van, hogy megvédje és ne fázzon. Ezért nem kell neki kabát és kalucsni sem, meg fülvédő, mert azt a félórát-háromnegyed órát amíg kint vagytok, megfázás nélkül is kibírja. Tapasztalatom szerint a tacskók, a pincsik de még a csivavák sem igényelnek kabátot. A hideg elleni védelem inkább az étkezésben kell megjelenjen, ilyenkor több valódi húsos ételt kell kapjanak, vagyis a táplálékukban a hús a zsír és a gabonák aránya kell nagyobb legyen a zöldségekhez képest.
2009. nov. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
6%
vehetsz, ha azt akarod h bohócnak nézzék.... főleg ha lakásban tartod, nem fog megfázni, meg ha sétáltatni viszed nem fázik meg, azért van a szőre.. milyen jól keresnek ezek a kutyáknak gyártó cégek... kabátXD
2009. nov. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
sétánál is mozgasd meg játssz vele, nem fog megfázni. A yorkijaim a hoban is ruha nélkül flangáltak, szánkozni is jöttek velünk, egyiknek sem lett soha baja:)
2009. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
08:19-es! ez nagy volt! XD pí de utálom az ilyeneket mint te! tudom figyelmedbe ajánlani h nem csak te létezel! h kutyád is van rá is figyelj ne csak magadra(remélem nincs)! tudod ezeket a mellényeket azért gyártják mert kellenek a kutyáknak! amelyik kutya házba szokott, és olyan szőre van, ami nem védi eléggé és a kilátszik alóla a bőr, akkor kell kabát, ezt nem divatból tesszük! egy egyszerű fekete mellény is megteszi, ami épp hogy a mellkast a hátat és a hasat takarja. egy eyszerű fekete szín is tökéletes!:) de az étkezésben az előttem leírtakat kövesd mert igaz! ha viszont az étkezés megoldja akkor hanyagolhatod a mellényt! nekem 2 yorkim van, az egyik 3 lábú, menhelyről foadtam őket örökbe, vszínűleg egy balga szaporító dobta őket ki, és mivel túlszaporítottak, sokkal ritkább szőrük van mint kellene, és ezért kell rájuk mellény, az egyiknek drapp, a másiknak fekete színű mellénye van, én csináltam őket, és kizárólag azt a célt szolgálják h ne fázzanak meg! azzal van a baj, ha vki rózsaszín kisszoknyát ad rá tipegővel XD!! az télleg gáz!! :D
2009. nov. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Már miért ne vehetnél ruhát a kutyádnak, ha fázik?

Egyáltalán nem fognak kiröhögni, sőt!

A kutya ugyanúgy fázik, mint mi, ha ugyanabban a ruhában megyünk ki a mínusz 10-be, mint amiben a lakásban vagyunk.

Hiába futkározik, egy idő után átfázik.

[link]

Itt kaphatsz olcsó és minőségi rucikat, egyszerűbbet, divatosat, praktikusat, amilyet akarsz.

Üdv.

2009. nov. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
Ha csak nem meztelen vagy agyonfürdetett kutyáról van szó (ilyenkor lemossuk a viaszréteget a bőréről) NEM KELL neki kabát. Tényleg csak a gyártó cégek keresik agyon magukat vele, semmi haszna az égvilágon.
2009. nov. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

figyi, gondolok a kutyámra... én vagyok a 8: 19 vagy hányas -.-" de ez már túlzás.. több ezer forintos kutyaruha meg parfüm..... na a parfüm sztem tök fölösleges tönkreteszi az orrát.... de, ha nem kopasz kutya, vagy nagyon kevés szőrű, akkor fölösleges a kabát vagy pulcsi... nekenm labradorom van és kint vannak, a kutyaházuk alján sztiropol van és egy nagy téli kabát, azon alszanak, imádja, a hóban is játszik és nem fázik... ha ráteszed a kabátot csak melege lesz, mivel a kutya nem bocsájt ki hőt csak a mancsánál éps azért liheg nyáron, hogy lehűtse magát, szóval megtartja a hőt.... a kutyusomnak most is ott van a kutyaház a fedett teraszunkon, de ő napkőzben nem megy be, csak este, élvezi a napsütést és játszik, így kimelegszik.... ház most olyan kényeskedős izé... nyugodtan szavazzatok le, de ez már túlzás: nyáron: csivava babakocsival és napernyővel?! te jó ég!

télen: kabát sál éls papucs?! ez már túlzás...

2009. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!