Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Border Collie gyerekszerető...

A Border Collie gyerekszerető kutyus?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon.
2009. okt. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%
és nem mellesleg a legokosoakk kutya a világon
2009. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
legokosabb*
2009. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%
Persze amíg nem akadályozzák a MUNKÁJÁBAN<3<3... -.- Ezzel azt akarom mondani, hogy a legtöbb border munkamániás, ami nem is lyan jó sem a nyugodt családi életnek, sem a kutyának (nincs egy nyugodt perce mert azon idegeskedik hogy miért nincs munkaa). Ismerek párat, és volt aki összemarta a kutyám, mert véletlenül elment előtte amikor a munkáját bámulta. És nem kétlem, hogy velem is ezt tette volna ha véletlenül az útjában állok ahol rohangál a munkáját bámulva. Szóval barátságos, de ha nem akarsz vele dolgozni és nem tudod tolerálni hogy csak a munka érdekli, akkor inkább ne, vagy legalábbis valami kiállítási vérvonalból vegyél. Azt mondják szokta terelni a gyereket is. De ahogy látom egész jól elvannak legtöbbször.
2009. okt. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia Előző!

Te a mudis vagy, nem? :)

Meg is lepődtem volna, ha ide nem írod le ezeket, ezt mindenhová leírod, ahol border collie-ról van szó... :D (nem off!)

Hát az van, hogy sajnálom, hogy Neked rossz tapasztalataid vannak a borderrel. Igen, ő egy olyan kutya, akinek mindig szüksége van a szellemi és/vagy fizikai feladatokra. Mániássá csak akkor válik, ha ez az igénye nincs kielégítve. Nagyon barátságos, ember és gyermekszerető kutya. De azt valóban tudni kell róla, hogy border collie-t csak az tartson, aki képes a szellemi és fizikai igényeit kielégíteni! Emellett a takarmányozására is nagyon oda kell figyelni, mert ha túl sok a kajája vagy túl nagy az energia (fehérje) tartalma, akkor valóban túlpörög a kutya és mániákus tüneteket mutathat. Ez akkor is igaz, ha az igényei nincsenek kielégítve (sok-sok mozgás, szellemi feladatok).

Én úgy vettem a kutyámat, hogy tisztában voltam a fajta jellemzőivel és igényeivel és így nem ért csalódás. De azt mindenkinek el merem mondani, ha nem lettem volna ezzel tisztában, bizony nagy pofára esés lett volna! Így viszont nagyon boldognak érzem magam és a kutyám is az. Persze ehhez az kell, hogy minden nap, ha esik, ha fúj, megkapja azt a törődést, amire szüksége van. Mert ha ez nincs meg, akkor bizony ő is produkál furcsa dolgokat. És igen, sokkal több törődést igényel ez a kutya, mint a nagy átlag. (Meggyőződésem, hogy ez a fajta hihetetlen intelligenciájából IS adódik).Viszonyítási alapom is van, mert nem ő az egyetlen kutyám, a másik huszadennyi mozgással és szellemi foglalkoztatással beéri... De persze ő sem bánja, hogy mióta a border is családtag, megtízszereződött a napi mozgása. :)

Én azt mondom a Kedves Kérdezőnek, ha ilyen kutyát akar, nagyon jól gondolja meg, nagyon nézzen utána a fajtának, nézzen meg személyesen is minél több kutyát, kenneleket és nagyon jól fontolja meg a döntését!

A mudisnak meg sajnálom a rossz tapasztalatait. :( Bár szerintem azok a kutyák, akiktől Te ezeket láttad, hát, ott a kiképzésükkel lehetett valami probléma, vagy a nevelésükkel. Én is láttam rengeteg dolgozó bordert, de olyat, amit Te írtál, hát olyat nem. Na mindegy.

Az viszont tény, hogy hihetetlen terelő ösztöne van, az enyém, ha nincs birka, az autókat terelné, rendesen próbára is tesz a nevelésében ezzel... :) Ennek ellenére nincs vele problémám, minden kutyával vannak nehézségek, de ezt én egyáltalán nem így fogom fel. Tudni kell velük bánni, ez tény, bár nekem az a tapasztalatom, hogy érzéssel, hozzáértéssel bámulatosan könnyű mind nevelni, mind tanítani őket!

Egy boldog border tulajdonos

2009. okt. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen én az vagyok és sajnálom hogy ezt tapasztaltam. Ez van ha valaki folytonos piszkálásban meg lenézésben él, csak mert nem menő kutyája van, mikor a kutyásoknak össze kéne tartani, mert annyian nem szeretik őket. Szám szerint kb két kutyára emlékszem aki jól viselkedett: egy finn világbajnos és egy angliából jött kutya. Nagyon sok border van ott ahova járok (jobban mondva majdnem csak border van), munkatípusú, és házi kedvenc is. És hát azokból állítottam össze ezt a véleményt. Amikor először láttam őket, akkor a tudat élt bennem, hogy wáó most látom a világ legokosabb kutyáját. De aztán felmerült bennem, hogy miért olyan okos az aki nem tudja megérteni hogy most nincs munka, élvezni a pihenést stb. Saját magát is csak stresszeli amikor ül a labda előtt és üvölt hogy dobják el. Vagy neki az jó?Sok minden közrejátszott, az hogy egyik megtámadott mert elmentünk előtte, a másik azt tette amit előbb írtam, harmadik és negyedik meg akart ölni minden más kant (volt aki haza is ment miatta) stb... Azokat a kutyákat nagyon szerettem akik normálisak voltak, de sajna mint mondtam, kevés volt belőlük. Azon kívül az is közre játszott, hogy a gazdák olyan lenézően beszéltek minden más fajtáról hogy a szőr felállt a hátamon. Tudom most én sem dicsérem őket, de az csak egy tapasztalatok által kialakított vélemény, ők meg minde kutyára mondták ismeretség nélkül. Áh a mudi? Idegbeteg, utcai keveréknek néz ki (de a border miért nem? a kajla füleivel és az igenis elég különböző állományával, meg a fekete-fehér színével??...áh nincs ebben logika) Áh puli, nincs ösztöne. Áh német juhász ilyen. Áh a másik fajta olyan stb... Amúgy ugyanezt tapasztaltam a német juhászoknál is (nem baj ha kövér, engedetlen a kutyám, és egy kör után elájul, akkor is eleve jobb másnál, csak mert német juhász- ezt mondta nekem valaki szó szerint) És ami a legjobban zavart, hogy nem tudtam ki kinek a kutyája! Mert mindenkinek egyformán örültek, sőt az idegennek jobban. Nos nálam ez a legnagyobb bűn. Nem irigy vagyok a kutyáimra, és nem is olyanok akik mindnekivel kedveskednek, jobban mondva nem figyelnek másra.

Én nagyon tisztelem a normális bordeket, de akikkel találkoztam, azokat nem tudom annyira szereti. És csodálom az okosságukat és sajnálom, hogy ilyen lett róluk a benyomásom. A külföldi kutyákkal nagyon jól kijövök, azok csodálatosan jók, meg azok akik hivatásos terelők. De ha hozzáértő kézbe kerül akkor én ajánlom minenkinek.

2009. okt. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Hát igen. Én is tapasztaltam amúgy egyfajta sznobságot borderes körben... Meg más körben is, sokszor találkoztam már ilyennel - sok embernek csak az a fajtájú kutya A Kutya, ami neki van... És ez szomorú.

Tökéletesen egyet értek Veled, össze kellene tartania a kutyásoknak, függetlenül attól, hogy milyen kutyájuk van!

Szerintem azok a borderek, akikről írsz vagy nem hozzáértő kezekben lehetnek vagy egyszerűen nem képesek normális nevelni, képezni őket. És most lehet sok embert meg fogok bántani, de Magyarországon sajnos nagyon kevesen értenek igazán a kutyákhoz. Legyen az hétköznapi kutyatartó, kiképző vagy állatorvos, mindegy! Én ezt látom, tapasztalom, nap, mint nap.

És végezetül, az én szememben minden kutya Kutya, minden kutyát szeretek. Azt gondolom, ha egy kutyával problémák vannak, arról sohasem az állat tehet, hanem a gazdája vagy a környezetében lévő emberek...

Minden jót kívánok Neked és a Mudidnak is, éljetek szeretetben, egészségben, boldogságban, együtt, sokáig! :)

(Jáj de nyálas lett a vége... :D :D :D)

2009. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na ezt akartam mondani csak nem mertem. Mármint hogy ebben az országban még van mit tanulni. :D Én is szeretek minden kutyát (van 3 szerelmem: mudi, dobi, kau) csak nem fogom mindet tartani, de amúgy ha másnak van olyan kutyája amit én nem kedvelek, arra is ráugrok (hogy végre valami érdekes xD). Sajnos hiába tudom, hogy a gazda a hibás mindig, mert ugye a kutya csinálja azt ami miatt nem szeretjük. Ezen nehéz túllépni, az agyam mindig tudja, igyekszem. Valóban azok a kutyák akikkel együtt éltem évente legalább két hetet, hát szerintem túlságosan el voltak engedve, vagy lehet hogy a gazdi következetessége is elment nyarlani. xD De azok a kutyák, akik külföldről jötte, hát nagyon durvák voltak! Egyik nem dolgozott egy évig, és mindent ugyanúgy tudott. És érdekes módon nekik a gazdáik is kedvesek voltak! Nah, a lewgjobb barátomnak is borderje van. :)
2009. okt. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi Border Collienk azt sem bánta amikor a testvérem a szőrénél fogva felemelte! 11 éves a tesóm!
2010. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nagyon:) Nekem 2 kishúgom van és az mindenki imádja a 4 éves Boreder Collie kutyusunkat!

Emellett a legokosabb fajta, szóval nem lehet veszíteni vele:)

2010. dec. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!