Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg velük?...

Hogyan értessem meg velük? BŐVEBBEN LENT!

Figyelt kérdés
A nagyszüleim szerint a mostani kutyámra nincs szükségem, mivel tanulnom kell, hogy orvos legyek... De nem értik meg, SŐT az egész család, hogy én kutyakozmetikus leszek... és már kinéztek nekem egy gimit is, de én szakközépbe akarok menni... most mi legyen?:S A kutyámat elakarják a nagyszülők tüntetni és a maguk kedvére alakítani a sorsom. :S Anyukám meg nem is szól inkább bele :S
2009. okt. 28. 19:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Tegnapi 20:28-as vagyok.

Te jó ég, hol vagy te még az egyetemtől! Addig még nagyon sok víz lefolyik a Dunán! A felvételihez a 11-12-es jegyek, illetve az érettségi számít. Nyilván, ha az alapok nincsenek meg, akkor a tovább tanulás olyan, mint tetőt húzni a nem létező házra, de azért egy 13 éves gyerek sorsát eldönteni elég durva dolog... Nyilván tanulni kell, de a tanulás nem minden... mellette élni is kell, és neked ez most a kutyát jelenti (részben - gondolom). Egy 13 éves gyerek jó tanulmányi eredményességét egyáltalán nem befolyásolja az, hogy kutya is van a háznál.

Pl. én: főállásban dolgozom, mellette 2 iskolát csinálok, mindkettőnek brutálisan magas óraszámú szakmai gyakorlata van (tehát nemcsak elméleti órákra kell bejárni). Mellette kert, házimunka, stb. Van kutyám, akivel kb. napi 2 órát foglalkozik intenzíven + akárhányszor jövök-megyek, alapos simi, szeretgetés, és hetente járunk speciális kezelésekre.

Nagyon nehéz, sok, kimerítő, de össze lehet hozni. Minden nap alig vártam a sétákat, mert az nekem is felfrissülés, felüdülés volt 2 tanulási blokk között.

És milyen érdekes, ötös lett a végső záróvizsgám az egyik suliból...

Próbáld meg érvényesíteni az akaratodat, mert bár gyerek vagy még és a családod tart el minden tekintetben (azért kérdeztem a korod, hogy tudsz-e diákmunkázni), azért a jövődet ne írják meg már most nagykönyvben!

Szerintem, ha lelkiismeretesen, jól tanulsz, besegítesz a házimunkába, akkor ki tudsz egyezni velük kutya ügyben, mert látni fogják rajtad az igyekezetet, megfelelni akarást, és hogy neked számít ez a kutya. Ergo, a kutyáért tanulsz, hogy nálatok maradhasson ;).

Nem lehet, hogy más húzódik meg a dolog mögött? Neveletlen, rossz, harapdálós, nem szobatiszta, nem tudjátok eltartani anyagilag, valójában te nem is foglalkozol vele (őszintén!)???

2009. okt. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy ha a kutyának bármi baja lesz, nem mész semmilyen egyetemre.
2009. okt. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
jólnevelt.. csak azt hiszik akadályoz... de nem vagyok nagyon jó tanuló tehát... :S:S
2009. okt. 31. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!