Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg velük?...

Hogyan értessem meg velük? BŐVEBBEN LENT!

Figyelt kérdés
A nagyszüleim szerint a mostani kutyámra nincs szükségem, mivel tanulnom kell, hogy orvos legyek... De nem értik meg, SŐT az egész család, hogy én kutyakozmetikus leszek... és már kinéztek nekem egy gimit is, de én szakközépbe akarok menni... most mi legyen?:S A kutyámat elakarják a nagyszülők tüntetni és a maguk kedvére alakítani a sorsom. :S Anyukám meg nem is szól inkább bele :S
2009. okt. 28. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni velük őszintén!
2009. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól olvass be nekik.Én nem hagynám magam.Ez a te sorsod nem az ővék!!!És mond meg nekik hogy ne szóljanak bele a te döntésedbe,a nagyszülők meg végképp ne.
2009. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

hát ebben lényeges dolgokat nem tudunk mondani...:S

mond meg nekik, hogy te nem akarsz orvos lenni és találj ki valami indokot is ;)

2009. okt. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de akkor meg azzal jönnek, hogy "nem lesz jó állásod, elrontod a család hírnevét mint a bátyád, és nem lesz pénzed eltartani a családot, és a kutyák betegségeket terjesztenek stbstbstb."
2009. okt. 28. 19:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek sok esze van. -.- Ha vágod a kutya szőrét beteg leszel, de ha a betegeket gyógyítod akkor nem... xD Hát ez jó...
2009. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Fiatal vagy még ahhoz, hogy így előre dönts arról, hogy mi szeretnél lenni. Most jön még csak az életed azon része amikor igazán rájöhetsz, hogy mi is érdekel!
2009. okt. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma már az orvosok se keresnek jól, állítólag.
2009. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, hogy mit szeretnél csinálni. A szüleid, nagyszüleid adhatnak tanácsot, de a te életed a tied, te döntesz arról, mivel akarsz foglalkozni a jövőben.

Az orvosi egyetem rettenetesen nehéz, csak azoknak való, akik hajlandóak 5-9 éven át talpalni, mint az állat. Mellette se dolgozni, se igazán fiatal módjára élni nincs lehetőség. Iszonyú nehéz. És rendkívül felelősségteljes szakma.

És ha már a felelősségteljességnél tartunk: a kutyáért is felelősséggel tartozik a család. Valahogy odakerült, tehát amíg él, a családnak kötelessége gondját viselni, és mindent megadni neki, amit lehet!

Ezenkívül nem lehet 0-24-ben folyamatosan tanulni. Kell egy kis kikapcsolódás, pihenés. Sokkal jobb és hasznosabb, ha ezt az időt a kutyáddal töltöd, mintha iszol, bulizol, vagy a TV és a számítógép előtt döglesz.

A kutya nem gátolja azt, hogy orvos legyél, ez csak egy kifogás.

Meg lehet olyannal próbálkozni, hogy pl. ha eltüntetitek a kutyát, akkor nem megyek el orvosi egyetemre.

Nagyi, egyezzünk ki: hadd végezzem el a kutyakozmetikusit, de ha maradhat a kutya, akkor a kutyakozmetikusi után elmegyek orvosira is.

Hiába mondják, hogy legyél orvos. Ha nem vagy elég eszes hozzá? Ha egyszerűen nem vesznek fel? Csak gondoljanak bele abba, ha most így állsz hozzá, ugyan hogy tudnál lediplomázni? Hogy tudnál komoly szaktudással embereket gyógyítani, ha nem is akarsz?

Egy jó kutyakozmetikus manapság kincs, és sokkal jobban lehet vele keresni, mint egy kórházban alkalmazott orvosi állással.

Nagy baj, hogy az előző generáció azt gondolja, hogy húúú, orvos, húúú jogász, hhúúú ügyvéd, ezek milyen jó szakmák. Egyszerűen azért, mert más világban nőttek fel.

Ezen kívül van egy anyád is. Nem a nagyszüleid dolga, hogy megszabják, mit csinálj, max. az anyukád oszthat ki.

Csak gyorsan leírtam, amik eszembe jutottak.

Ha elég idős vagy, vállalhatnál 1-2 diákmunkát, hogy a kutya etetését és egészéségügyi ellátását fizetni tudjad, így már abba sem szólhatnának bele.

Nagyon, nagyon szomorú és elítélendő dolog lenne, ha a nagyszüleid azért tüntetnék el a kutyát, mert azt gondolják, ezzel így érvényesíteni tudják az akaratukat. Bazki, az a kutya egy érző lény, ti vagytok a családja, titeket szeret!

Kívánom, hogy jól süljön el a dolog, és nehogy már megint egy ártatlan élőlény szenvedje kárát az emberi hülyeségnek...

Megkérdezhetem, hány éves vagy?

2009. okt. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok. most 7.osztályba járok.
2009. okt. 28. 20:11
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
ha most vagy 13, akkor az egyetemig még 5 éved van... miért most akarják eltüntetni a kutyát?... amúgy lehet, hogy nem vesznek fel elsőre az egyetemre,és akkor az egy évben, amit kihagysz, elvégezheted a kutyakozmetikus sulit... amúgy meg menj nyugodtan gimibe, attól még foglalkozhatsz a kutyákkal! Egyezz ki a szüleiddel: jól tanulsz, jó jegyeket hozol, de a kutya marad... minden nap megírod a leckét, utána pedig játszol a kutyával... valami ilyesmi... még nagyon sok idő van az egyetemig, nem értem, miért most merül fel ez a kérdés...
2009. okt. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!