Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan építsek apportot olyan...

Sippara kérdése:

Hogyan építsek apportot olyan kutyánál, akit abszolút nem érdekel se a labda, se a kaja?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy labdázni szeretnénk :) De ezt a "dögöt" hidegen hagyja minden méretű és formájú labda, ilyen melegben nem érdekli a falat sem. A hozd parancsszót elméletileg ismeri (ha valamilyen furcsa okból van kedve labdázni, hibátlanul visszahozza parancsszóra), gyakorlatilag a füle botját se mozdítja rá, ha nincs éppen labdázós hangulatban. Próbáltam falatot tenni a labdába, de nem érdekli (abszolút nem kajás, falatot általában csak trükkért fogad el, de amint kb. van róla fogalma, mit kell csinálni, újra nem érdekli a dolog, inkább anya a jutalom :)), próbáltam másik kutyával együtt apportozni, hátha "irigy kutya", de pár futtatós balhé után (nem minden kutya van tisztában a környéken a közös labdázás fogalmával) sikerült stabilan kinevelnem belőle a másik játékáért bepróbálkozást, úgyhogy gyakorlatilag fut egy kört a másik kutyával, de a labdához oda sem szagol.

Bármi más ötlet? Nagyon szeretnénk labdázni :):):)


2013. aug. 13. 12:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

Beszerzek majd mindenképp! :)

Ezeket mennyire lehet messzire eldobni? Van egy kialakult kép a fejemben ezekről a szivacsos labdákról, de lehet, h téves :D, azokat nem igazán lehet 1-2 méternél távolabb dobni.

Most próbálkozom egy labdával, k9-nek egy kifutó termékét vettem meg, szerencsére tök olcsón, nem mondhatni, h szivacsos lenne, de nem is szokványos anyag. Otthon tetszett neki, amikor meghoztam, tegnap viszont rá se bagózott, mondjuk megértem.. Botokat talált (jóó nagy darabokat) és hát azok mindennél érdekesebbek :D

Bottal is próbálkoztam amúgy, azért is rohan, de az csak addig érdekli, amíg elviheti rágcsálni :)

2013. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nincs gond a "dobhatóságukkal", mondjuk én amúgy sem vagyok túl nagy ász az ilyesmiben, de a párom egész messzire el tudja dobni a szivacsosokat is :) A bottal szerencsétek van, "ez" azt is letojja :D
2013. aug. 13. 13:57
 13/20 anonim ***** válasza:
:D
2013. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Keresd meg, hogy mit szeret a kutyád. Nekem is ez a gondom, bár az én kutyám nagyon kajás de ez nem könnyít meg semmit. A múltkor például a KESZTYŰMRE indult be (persze csak mikor odaadtam neki, mert jóltnevelt), hát azzal játszottunk. A kemény dolgokat utálja, hát puha, csipogós játékokat vettem neki. Klikkerrel is próbálkozok. Már odáig eljutottunk, hogy odaszalad meg fogja, de egyértelmű, hogy csak miattam meg a kaja miatt csinálja.
2013. aug. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
94%

Próbálj meg egy botra rögzített, hosszú madzagra kötött plüssjátékot, rongydarabot huzigálni a földön ide-oda, a kutya orra előtt...hirtelen ugorjon odébb a zsákmány, akár a kutya feje fölé...pecázzatok :) Amint ráfog, azonnal add neki oda...amint lanyhul a fogása, rántsd meg újra.

Ezzel tök jól lehet fejleszteni a zsákmányösztönt ;)


Szandi: vegyetek szivacslabda ütőt is! :D

2013. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A lepontozó leírhatná, miben nem ért egyet, mit tanácsolna inkább :D
2013. aug. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Na, megvan a tökéletes apport eszköz :D csirkés-kacsás szárított rágcsa :) halál lelkesen hozza, nem köpi ki elém, hanem szépen a kezembe adja, úgyhogy a közeljövőben feltankolok belőle és elkezdjük építeni :))) Feldobta a napomat rendesen a kis szemetem :)
2013. aug. 30. 15:54
 18/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
Az igen :D Honnan jött?
2013. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Két lábon állásért megkapta az előszobában, behozta a hálóba, és "fogd" parancsra hajlandó volt felvenni - gondolom, tetszett neki az ötlet, hogy felhozhatja az ágyra rágni :D -, felcaplatott vele az ágyra, és hajlandó volt a kezembe adni :)
2013. aug. 30. 23:59
 20/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
Cuki lehetett :D
2013. aug. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!