Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan építsek apportot olyan...

Sippara kérdése:

Hogyan építsek apportot olyan kutyánál, akit abszolút nem érdekel se a labda, se a kaja?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy labdázni szeretnénk :) De ezt a "dögöt" hidegen hagyja minden méretű és formájú labda, ilyen melegben nem érdekli a falat sem. A hozd parancsszót elméletileg ismeri (ha valamilyen furcsa okból van kedve labdázni, hibátlanul visszahozza parancsszóra), gyakorlatilag a füle botját se mozdítja rá, ha nincs éppen labdázós hangulatban. Próbáltam falatot tenni a labdába, de nem érdekli (abszolút nem kajás, falatot általában csak trükkért fogad el, de amint kb. van róla fogalma, mit kell csinálni, újra nem érdekli a dolog, inkább anya a jutalom :)), próbáltam másik kutyával együtt apportozni, hátha "irigy kutya", de pár futtatós balhé után (nem minden kutya van tisztában a környéken a közös labdázás fogalmával) sikerült stabilan kinevelnem belőle a másik játékáért bepróbálkozást, úgyhogy gyakorlatilag fut egy kört a másik kutyával, de a labdához oda sem szagol.

Bármi más ötlet? Nagyon szeretnénk labdázni :):):)


2013. aug. 13. 12:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem érdekli a labda akkor miért erőlteted? Nem kötelező minden kutyának labdásnak lenni :) Frizbit, pecázást próbáltad már? Milyen fajta, mennyi idős?
2013. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Inkább frizbizz vele. Flydogs.hu
2013. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
Próbáld meg azzal kezdeni, hogy érdekessé teszed számára a labdát. Kezdd el előtte gurítgatni, dobd el nagyon kicsi távolságokra és vadásszátok le együtt. Az egyáltalán nem labdás kutyámat én így tanítottam meg arra, hogy a labda jó dolog. Plusz klikkelgettem neki kezdetben már csak arra is, ha ránézett a labdára, aztán rászagolt, aztán utána szaladt, és valahogy így magától alakult ez. Bár most már itthon labdázik, séta közben továbbra is minden más érdekesebb, mint az az izé. Nem tudtunk belőle többet kihozni, mint egy kellemese feladatot, ha kint épp esik, vagy nagyon meleg van.
2013. aug. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Először nem az apportosságot hanem a zsákmányosságot kell erősíteni - anélkül nincs apport. Kevés kutya az aki születetten apportos - ám tanulható és tanítható dolog.

Keress rá youtube-on "dog tug play tugging reward" kulcsszavak valamelyikére...

2013. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
A frizbi szerted mi ha nem apport?? :D
2013. aug. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5-ös ha ezt nekem szántad (1. vagyok) akkor én azért írtam, mert nálunk a frizbi és a labda két különböző ingert vált ki a kutyákból. Az egyik él hal a labdáért, de a frizbi annyira nem érdekli, a másik meg frizbi mániás, de a labda hol érdekli hol nem. Minden kutya más, kinek mi válik be. Kipróbálja és majd megtudja mi lesz :)
2013. aug. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Hű, na akkor sorban:


1. Tényleg nem kötelező, de amikor van kedve, marhára tudja élvezni, és jó fárasztás lenne akkor is, ha aznap mondjuk nincs bandázás (sajnos az utóbbi időben megcsappant a banda, nagyrészt csak hétvégén van igazi "kutyázás"), mert jelen pillanatban csak engedelmesezünk, de az ugye konkrét MUNKA, nem szórakozás, ő is munkaként fogja fel (bár imádja). A pecázás tervben van, talán frizbit is érdemes lenne beszereznünk, de attól tartok, azzal is ugyanez lesz a gond: egyszerűen nem zsákmányos.


2. Köszönöm, megnézem és ki is próbáljuk valamikor :)


3. Köszi, megpróbálom akkor ráklikkelni :)


4. Nagyon-nagyon szépen köszönöm, találtam pár érdekes videót, ez tűnik eddig a legjárhatóbb útnak :)

2013. aug. 13. 13:02
 8/20 anonim ***** válasza:

Hát én akkor tanítottam meg a kutyámat labdázni, amikor eleve kötődési tréninget csináltunk. Akkor ugye nyilván érdekelte a kaja, így könnyen megtanulta és végül meg is szerette, mivel jó élményei fűződnek hozzá. :)

Egyébként semmiféle játék nem érdekelte az előtt, ha dobtam a labdát, kb utána sem nézett.

Mondjuk ezzel nem sokra mész, mert az apport miatt nyilván nem érdemes végig csinálni egy kötődési tréninget. Csak azért gondoltam megírom az én tapasztalatomat. :)

2013. aug. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%

Meg kell találnod, h mivel apportozik szívesen! Akár a leglehetetlenebb dolgokkal is próbálkozhatsz! Nem mindegy az anyag sem és a forma sem!

Ugyanez a helyzet nálunk egyébként, mint nálatok.


A múltkor rájöttem, h Joey a szivacs anyagú dolgokat szereti. Kis medencébe dobáltunk fürdőszivacsot (megszívta magát vízzel ugye), rohant érte, mint az őrültek. Majd elkezdtük dobálni neki messzebb is és láss csodát, a kutya rohant érte és boldogan hozta vissza! :D

Úh most azon vagyok, h vmi hasonló anyagú, formájú vmit találjak, ami nehezebb, mint egy sima fürdő szivacs, h messzebbre is el lehessen neki dobni :)

2013. aug. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy akkor elkezdek különböző anyagokkal próbálkozni, ez eszembe se jutott :)

Joeynak esetleg ilyen szivacsos labda? Strandkellékként szokták árulni, illetve minden második kínainál is látni szoktam, van belőle kicsi-nagy, majdnem kemény és teljesen szivacsos állagú is :)

2013. aug. 13. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!