Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta lenne...

Melyik kutyafajta lenne ideális ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok,és már 4 éve gondolkozunk egy kutyán.Nos a szüleim elváltak anyukámmal élek, aki estig dolgozik általában.Egyébként hozzáfűzném, hogy tanár, szóval nem állunk túl fényesen anyagilag, de apukám sokat segít nekünk.Panelban lakunk, és mostanában megnövekedett a betörések száma, és pont most találták ki, hogy van valamilyen új rendszabály, hogy mindenkinek le kell vennie a rácsot az ajtaja elől, valami tűzoltósági ügyel függ össze azt hiszem.NA most anyukám estig dolgozik, ugye dolgozni kell, és így nem mer egyedül hagyni, ezért szeretnénk olyan kutyát, ami őrizne engem.Tudom, hogy ez nagytestű lenne, ezzel tisztában vagyunk, csakhogy melyik lenne ez a fajta: -tudom, hogy a nagy testűeket, jobban kell etetni, de azért mégse egyen ki a vagyonunkból,mert mint ahogy említettem, tanári fizetésről van szó, ami kevesebb 80 ezernél

-okos legyen, aki kutyaiskola nélkül is ha tanítjuk szót fogad

-Ne legyen azért borjú méretű, hogy megtudjon fordulni az előszobában, mert az keskeny, viszont a szobák nagyok, úgyhogy lenne hely

-ne legyen hatalmas a mozgásigénye, úgy tervezem, hogy suli előtt leviszem 30 percre, délután másfél óra, este 30 perc, ez elég lesz?

-Ha vendégek jönnek, akkor ne támadjon rájuk ösztönösen, csak a rossz szándékú embereket bántsa

-nagyon ragaszkodó legyen, és a család összes tagjára hallgasson

-napi 8 órát lenne egyedül (a suli miatt) szünetekben természetesen nem ennyit


tudom, hogy ez nem csak a kutyától függ, tehát nekünk kell nevelni, ezzel tisztában vagyok.Kérlek ha valakinek van tapasztalata akkor segítsen, mondjuk sétáltatás terén, mert lehet, hogy nem elég azaz idő.A válaszokat előre is köszönöm szépen!


2013. aug. 7. 18:52
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
köszönöm, meggondoljuk!
2013. aug. 9. 23:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!