Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta lenne...

Melyik kutyafajta lenne ideális ilyen körülmények között?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok,és már 4 éve gondolkozunk egy kutyán.Nos a szüleim elváltak anyukámmal élek, aki estig dolgozik általában.Egyébként hozzáfűzném, hogy tanár, szóval nem állunk túl fényesen anyagilag, de apukám sokat segít nekünk.Panelban lakunk, és mostanában megnövekedett a betörések száma, és pont most találták ki, hogy van valamilyen új rendszabály, hogy mindenkinek le kell vennie a rácsot az ajtaja elől, valami tűzoltósági ügyel függ össze azt hiszem.NA most anyukám estig dolgozik, ugye dolgozni kell, és így nem mer egyedül hagyni, ezért szeretnénk olyan kutyát, ami őrizne engem.Tudom, hogy ez nagytestű lenne, ezzel tisztában vagyunk, csakhogy melyik lenne ez a fajta: -tudom, hogy a nagy testűeket, jobban kell etetni, de azért mégse egyen ki a vagyonunkból,mert mint ahogy említettem, tanári fizetésről van szó, ami kevesebb 80 ezernél

-okos legyen, aki kutyaiskola nélkül is ha tanítjuk szót fogad

-Ne legyen azért borjú méretű, hogy megtudjon fordulni az előszobában, mert az keskeny, viszont a szobák nagyok, úgyhogy lenne hely

-ne legyen hatalmas a mozgásigénye, úgy tervezem, hogy suli előtt leviszem 30 percre, délután másfél óra, este 30 perc, ez elég lesz?

-Ha vendégek jönnek, akkor ne támadjon rájuk ösztönösen, csak a rossz szándékú embereket bántsa

-nagyon ragaszkodó legyen, és a család összes tagjára hallgasson

-napi 8 órát lenne egyedül (a suli miatt) szünetekben természetesen nem ennyit


tudom, hogy ez nem csak a kutyától függ, tehát nekünk kell nevelni, ezzel tisztában vagyok.Kérlek ha valakinek van tapasztalata akkor segítsen, mondjuk sétáltatás terén, mert lehet, hogy nem elég azaz idő.A válaszokat előre is köszönöm szépen!


2013. aug. 7. 18:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
63%

Ilyen kutya nincs. Ilyen körülmények és elvárások mellett ne tartsatok kutyát! Nem lehet egy kutyától elvárni azt, hogy védjen téged, ugyanakkor legyen kedves a vendégekkel. Ilyen kutya nem létezik, ha mégis, akkor az "selejtes". Plusz egy őrző-védő fajta nem 12 éves lány kezébe való. Egy kutya sem véd csak úgy, arra nevelni, tanítani kell, stb.


NE tartsatok kutyát! Adjon anyukád a kezedbe inkább egy paparikasprayt.

2013. aug. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
egyrészt egy állat soha nem selejtes, másrészt én tisztában vagyok vele, hogy tanítani kell, és lehet, hogy ön azt mondja, hogy nem egy 12 éves lány kezébe való, ez lehet, hogy így is van, de nem biztos, hogy minden 12 éves lány kezébe nem való.És én szeretnék kutyát, illetve szeretnénk, ezt nem lehet megoldani spray-vel. Mindenesetre köszönöm, hogy időt szakított, arra, hogy válaszoljon.De valamit mondok.Az állatokat nem kell lenézni.Butaság az egész, Isten 3 féle élőlényt teremtett, igaz az is lehet, hogy többet, csak mi nem tudunk róla, hát tessék csak úgy is bánni velük!NEm különbek mint mi emberek, ez úgy hangzott amit írt első válaszoló, mintha lenézné őket.De tudom én csak egy hülye 12 éves lány vagyok, aki jobb ha belese szól semmibe, még egy kutya se való a kezébe.Köszönöm a választ!És én nem akartam senkit sem bántani, csupán jó ha valaki egyenes.
2013. aug. 7. 19:09
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább egy olyan kutyát javasolnék, ami megjelenésében félelmet kelt, viszont nagyon barátságos. Már az hogy ha nagy, és félelmetesnek néz ki elég arra, hogy ne hozzátok törjenek be. Én a boxert javasolnám, viszont vele legalább 4 órát kéne mozogni egy nap. Biztos vannak még más ilyen kutyák is, akiknek valamivel kisebb a mozgásigényük, de én nem ismerek olyan sok fajtát. Hátha valakinek lesz jobb ötlete.
2013. aug. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, mi is gondolkoztunk boxeren!:)nagyon jó ötlet!:) lehet, hogy az lesz, csak úgy hallottam, hogy szokott boxolni, ezért egy kicsit elbizonytalanodtam.:)
2013. aug. 7. 19:16
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát eléggé ugrabugrálós, de ha jól neveled, akkor nem. Olyan 1,5 éves kora után egész jól lehiggad, de azért utána is játékos marad. nekem nem boxerem van, nekem kicsit túl intenzív fajta, de ismerek sokat, nagyon jó kutyák, imádom őket. Csak épp nem nekem valóak.
2013. aug. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2013. aug. 7. 19:21
 7/21 anonim ***** válasza:

nem kell nagytestűnek lennie ahhoz,hogy ne törjenek be!


Az ha önmagába ugat az ajtó mögül épp elég..


Nálunk 2 bichon van kistestűek ugye..a lépcsőházban már szinte minden hová betörtek kivéve hozzánk,meg a 2.emeleten lévőhöz, neki 2 tacskójuk van.


Szóval mindegy milyen kutya csak ugasson ha vki babrál a zárnál..


A mieink úgy neki mennek az ajtónak,hogy aki nem tudja milyen kutya van benne hiheti azt is hogy nagyobb..pont ezért kutyás lakásba nem törnek,mert a kutyaugatás feltűnő egy panelban! szomszédok bármikor kijöhetnek..


Szóval akár egy közepes testű kutyust is választhatsz :)

2013. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
igen tényleg köszönöm, nagyon köszönöm!
2013. aug. 7. 21:05
 9/21 Zitus14 válasza:
boxert tudom javasolni. Chau Chau se rosz.
2013. aug. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. aug. 7. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!