Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy komolyan vegyen?

Mit tegyek, hogy komolyan vegyen?

Figyelt kérdés

Van egy 18 hónapos labrador keverék kutyám,akivel 2 hét múlva engedelmességi vizsgám lesz.

A probléma az,hogy néha még a kiképzésen is elszalad,és nem jön vissza a hozzám-vezényszóra-még akkor sem,ha dühösen,és hangosan mondom...néha nagyon nem vesz komolyan,és azért nem csinálja a dolgokat,néha meg amikor nagyon talpraesetten mondom a vezényszavakat,elkezd hisztizni,mintha mondaná hogy nem kell így követelni vagy ilyesmi....a kiképző szerint is tud már mindent,de csak akkor csinálja meg,amikor kedve van hozzá...segítsetek léccii ...mit tegyek,hogy komolyan vegyen....segítsetek,mert nincs sok időm

am 16/l vagyok


2009. okt. 24. 13:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Olvad el Jan Fennelt. Azt fogják mondani, hogy jaj szegény kutyád fiatal, de szerintem minden korú kutyának tisztelni kell a gazdáját. Elvileg ezek a módszerek gyorsan hatnak, de nem lehetne egy kicsit arrébb tenni azt a vizsgát? Attól is begolyózhat, hogy te izgulsz.
2009. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*olvasd
2009. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek. Szerintem rangsorprobléma állhat a háttérben.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az biztos,hogy nem téged tekint a falkavezérnek. Jobb ha elhalasztod a vizsgát, mert ha ott is ezt produkálja nagy lebőgés lesz neked.
2009. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szüleim mindig azt mondták, hogy ne ajnározzam annyit a mudimat, meg beszéljek vele méllyebb hangon. Eleinte nem hittem el, hogy működhet, de tényleg bevált. Persze azért simogatom meg szeretgetem, de egy kicsit tartózkodóbb vagyok vele. És ha mondok neki valamit, mindig határozott, nyugodt, mély hangom mondom, nem éreztetem vele, hogy ideges vagyok vagy valami bajom van. A viszgát meg halasszátok el, mert csak idegesebb leszel tőle, ami a kutyádra is átragad.
2009. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nem vagyok ideges,csak dühös ....magamra

a legközelebbi vizsga meg 1 év múlva lesz,szóval ezt szeretnénk +próbálni....

2009. okt. 25. 18:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, hogy jobb, ha nem próbálkozol. Nagyon megalázó lesz, ha a vizsgán megszökik a kutyusod, lehet, hogy elveszi a kedved az egésztől. Voltam már hasonló helyzetben, szörnyű érzés.
2009. okt. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

hát a kiképző már biztos szólt volna,ha szerinte nem lenne alkalmas rá!

egy tanácsot kértem csak,hogy mondjátok meg h min javítsak magamon.....

2009. okt. 27. 15:30
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Légy határozott! Mindig tudnia kell a kutyának, hogy meddig tartott a játék és hogy ki a vezér. Ezt úgy érheted el, hogy minden játékot úgy fejezel be, hogy határozottan (de nem durván!!!) lenyomod a grabancánál fogva a földre addig, amíg a hátára nem fekszik = megadja magát. A kutyák így jelzik, hogy elfogadnak vezetőnek. Ezt különösen kiskorban fontos ismételgetni, mert ahogy nő, ösztönösen próbál mindig előrébb lépni a rangsorban.

A másik, amivel szintén megerősíted a pozíciódat, hogy mindig te (és csak te!!!) eteted és mielőtt leteszed elé a tálat, kb 20-30 másodpercig úgy teszel, mintha ennél belőle. Ezt ő pontosan fogja érteni...

Amint elfogad téged falkavezérnek, szót is fog neked fogadni.

Sok sikert!

2009. okt. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

10.25, 15:30-as jól mondta!

Változtass!

Vidd el egy helyre ahol csak ti vagytok, játsszál vele s hirtelen határozd meg mélyebb hangon és felegyenesedve, hogy a játéknak vége. Ha mégis ugrál, akkor ne reagálj, ne mozdulj rá, csak figyelmeztesd, hogy vége. Dicsérd meg, ha felfogta, de amint ugrálni kezd fegyelmezd újra, amig nem csinálja amit kérsz. Ha egy kicsit jobban megy az jó. Adj valami parancsot, hogy csinálja, utána dicsérd. Aztán megint játék. Nagyon fontos a mozdulataidból-gesztusaidból tudnia, hogy te mit akarsz.

Nálam bevált: ha a parancsot nem akarja végrehajtani akkor odaszólok, hogy csináld amit kértem és rögtön eszébe jut, hogy nem engedelmeskedett és gyorsan csinálja.

Az enyém nagyon makacs és önfejü kutya, de szót fogad!

Pl. póráz nélkül szoktunk sétálni, és van, hogy egy vadnyúl ugrándozik el elötte 10 méterrel. Ha szólok neki és leültetem akkor nem fut utána. Ha nem veszem észre a nyulat és utána ered, akkor is meg tudom állitani. Itt nincsenek macskák szabadon, de annál több a vadnyúl, napi szinten ücsörögnek az ablakunk alatt, hármasával ugrálnak a közeli parkokban.(Svédo).Szóval meg lehet tanitani akármire.

2009. okt. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!