Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire védi meg a magyar...

Mennyire védi meg a magyar vizsla a gazdáját?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy nem házőrző, de ha látja, hogy mondjuk megtámadják a gazdáját, hogyan reagál?
2009. okt. 23. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
rettentően védi....nekem egy 9 éves kisvizslám van....elvittük sétálni....ha odamentünk más kutyukhoz SÍRT:( ha úgy jött egy eb mihozzán összeveszett vele,szinte verekedtek...az én DRÁGA kis mazsolám....úgy szeretem SZOFIT :)
2009. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem tudom milyen, ha megtámadják, de engem visszahúzott egy szikla pereméről, amikor elkezdtem lecsúszni...
2009. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!:)

Persze ha vannak még vélemények/tapasztalatok, azokat is szívesen venném. :)


És egyébként mennyire hullajtja a szőrét? Én lakásban tartanám, de a mozgása a szabadban abszolút megoldott. Viszont tartok tőle, hogy minden csupa szőr lenne...

2009. okt. 23. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
1 vok:nekem az udvaron vannak....de a fiú most volt babéziás(hál' istennek meggyógyult) és rettentően hullatta a szőrét....szerintem amugy nemigen.....de ha udvaron vanna VIGYÁZZZ%%!!!!!rettentő sok a kullllancs >:-(
2009. okt. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszintén? Semmennyire. Egy átlag vizsla nem... Nem arra lett kitalálva. Ő az a típus aki odaadja a széf kulcsát a betörőnek. Egy kedves, szelíd állat, persze mostanában biztos vannak vadállatok a szaporítás miatt, de azok nem bátrak hanem idegbetegek. Persze ez nem azt jelenti, hogy hogy egy jó vizsla nem bátor, csak ő másban bátor, nincs neki affinitása védéshez. Ha jön valaki akkor biztos megugatja, meg biztos meg lehet tanítani hogy ráfogjon a csibászre, de a fejemet teszem rá, hogy ha éjszaka megtámadnak, nem fog megvédeni.

Lehet hogy egy másik kutyától megvéd, de ott inkább magát védi. Mert ha veled van akkor a másik kutya biztos nem veled fog foglalkozni előbb.

Rövidebb szőrű kutyák ha jól tudom jobban hullatják a szőrük, vagy csak többnek látszik. Azt mondják nem kinti kutya, hiszen már a régi urak is a kandallaó előtt ültek vele. Én meg azt mondom, láttam már jeges vízben dolgozni. Ha kint tartod akkor kell neki egy jó meleg házikó. De ha bent tartod akkor is jó neki. Csak foglalkozz vele.

2009. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
50%
Nincs tapasztalatom, de én úgy HALLOTTAM, hogy a magyar vizsla nagyonnagyon emberszerető állat. Embert nem bántana normális esetben. (Pl ha veszett, lehet megharap:P). Nem tudja felmérni, hogy ki az ellenség és ki nem. Ezért lesz nekem Magyar Vizsla mellett Malamutom. Az majd megvéd, ha kell, és még is barátságos.
2010. ápr. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A malamut sem véd meg. Nincsenek benne őrző-védő hajlamok. Mindenki ezt mondja és nekünk is volt malamutunk és nem épp az őrzéssel volt elfoglalva.
2010. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!