Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szenvedek a kutyaszőrtől!...

Szenvedek a kutyaszőrtől! Másokat is érte meglepetés a vásárlás után?

Figyelt kérdés

Ma voltam a kutyámmal kozmetikában...


Az én havim szőre borzalom!!! Nagyon vékony, könnyen száll, könnyű belélegezni is. És rettenetesen tapad!

Nagyon utálom, ezért ma legépeztettem, de nagyon csupasz lett szegény.:S

Már bánom. De hullat most nagyon, így ezt láttam jónak...

Tudom, hogy ez a kutyám dísze és nem is szeretném őt másmilyennek tudni, de mikor megvette, erről fogalmam sem volt... Nagyon rossz.

Mások is vannak hasonló helyzetben?


2009. okt. 22. 20:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy hogy lakás vagy kinn. Ugyanúgy hullik a szőre, csak a nagy térben nehezebb észrevenni és kevésbé zavaró.
2009. okt. 23. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

A fokozottabb szőrhullást allergia is okozhatja. Lehet meg kéne mutatnod a kutyát a dokinak, aki meg tudja állapítani, hogy ez a szőrhullás még normális-e, ugyanis így látatlanból nehéz bármit is mondani, hogy ez a szőrhullás normális mértékű-e.

Egyébként az, hogy prémium tápot adsz és vitamint, még nem jelent semmit. Vannak kutyák, akik allergiásak a szárnyas húst tartalmazó tápokra (én ismerek nem egy ilyet) és csak bárányos vagy kifejezetten érzékeny gyomrúaknak készült tápot kaphatnak.

Ja és mivel ősz van, ez a vedlési időszak, tehát lehet csak az évszak okozza a fokozottabb szőrhullást.

De mint írtam, ezt látatlanban nehéz megmondani.

2009. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Szia! Akkor nem tudom, mi lehet a baj, de bocsi, hogy azt mondtam, utána kellett volna érdeklődnöd, nem tudtam, hogy megkérdeztél egy csomó embert:)
2009. okt. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Igazából az én kutyám is táplálék allergiás. A csirkére allergiás, ezért is kap olyan tápokat, amikben biztosan! nincsen allergén.

Szóval, lehet csak a vedlés miatt van.:S


Köszi a hozzászólásokat MINDENKINEK!

2009. okt. 23. 14:28
 15/23 anonim ***** válasza:

Figyelj! Az én kutyám csirkehús allergiás és a legtutibb táp amit adhatsz neki az a Trovet, antiallergén táp.

Nekem az állatorvos ajánlotta és azóta nincs ilyen gondunk. Próbáld ki, mert mi is Acana-t etettünk ezelőtt,. de még az sem volt a legtutibb.

2009. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Trovet hepatic DL

Én is ezt ajánlom. :)

2009. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

HLD

bocsi :)

2009. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Erről még soha nem hallottam...

És miért jobb, mint az Acana? Több benne a vitamin pl.?

2009. okt. 24. 17:12
 19/23 A kérdező kommentje:

...hááát...

Ahogy elnézem ez nem kimondottan táplálékallergiás kutyáknak van kifejlesztve, egyáltalán...

2009. okt. 24. 17:16
 20/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy szuka vagy kan?mert ha szuka akkor lehet idült méh gyulladása van!Aminek egyik fő tünete a szőr hullás illetve minőségének a romlása!És nem akarlak elszomorítani de tuti hogy fajtatiszta?!Mert nekem is van Havanese kutyusom.Kettő is és nekik soha nem hullik a szőrük!Ráadásúl nem is olyan rég szült a kiskutyám és még szülés után is csak kicsit hullott a szőre holott akkor általában vele járója.Hidd el az igazi Havanese-ekenek tényleg nem hullik a szőrük mivel nem vedlenek de gondolom ezt te is tudod.De ha valóban fajtatiszta és nincs méh gyulladása/remélem nincs/akkor nagy valószínűséggel BIOTIN hiánya van.Ettől lehet az hogy nincsen dús,sűrű és tömött szőre ja és gondolom nem is olyan selymes a tapintása mint más havanese-eknek.Inkább erről legyen szó mert ezt egyszerűbb gyógyítani mivel az idült méh gyulladásnak lehet következménye hogy rá mehet a kutyus vese működésére.De VIDD ORVOSHOZ!!!!!!!!!!!
2009. okt. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!