Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SÜRGŐS! Megmérgezték a kutyáma...

SÜRGŐS! Megmérgezték a kutyámat, és most lázas. Mit tegyek? Betakargassam? V jobb neki, ha nem?

Figyelt kérdés
2009. okt. 17. 12:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
54%

Dugd le a fogkeféd nyelét a torkán, ha még nemrég történt. Mintha te akarnál hányni!

És sok-sok lanygyos tejet adj! Szerintem inkább valami fertőző betegség az, nem?

2009. okt. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Kiváló hánytató a mustáros víz (2 evőkanál mustár egy pohár meleg vízhez), vagy a sütőporoldat (1 evőkanál port adjunk egy pohár meleg vízhez).

Ha savat neylt, NE hánytasd, hanem adj kálciumot, sütőport, mésztejet! Ha lúgot nyelt, adj citromos vizet! Ha benzinfélét nyelt, akkor se hánytasd! Ha patkánymérget, permetszert, akkor viszont gyorsan!


Ha olajat adsz neki, az is közömbösít sok mérget. Mi több macskát tejjel megmentettünk! A gyereknek is azt adjuk elsősegélyként, míg orvoshoz kerül!

2009. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, h tegnap már volt hozzá az állatorvos, adott neki inekciót, sőt hánytattuk is...Úgyhogy a gyógyszer már kiürült a szervezetéből, de ma sztem belázasodott...Csakk arra vagyok kíváncsi, h ilyenkor be kell-e takarni, mert azt elfelejtettem megkérdezni az orvostól:)
2009. okt. 17. 13:15
 14/21 A kérdező kommentje:
És abból gondoltam, h megmérgezték, mert habzott a szája és rázkódott...De ezt az orvos is megerősítette. Estére már jobban is lett, de ma nagyon gyenge, alig bír mozogni. Apukám itatja kamillateával, még sumetrolim-ot is kevert bele, de nagyon aggódom érte, h életben marad-e :(
2009. okt. 17. 13:21
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
állatorvos de addig is is szén tabletta megköti a mérgeket , mivel mérgezték meg? -- > abból minta!!!
2009. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

A "sürgős"-ből gondoltuk, hogy még elsősegélyre szorul.


Takard be, jobb neki! De azért ne melegedjen túl! Csak könnyű takaró.

2009. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kedves 12:59-es:

"Mérgezés esetén mindig el kell távolítani a mérget, hánytatni kell az állatot."


Ha nem rendelkezel orvosi tanulmányokkal, kérlek ne javasolj ilyen baromságot, hisz nem MINDEN esetben szabad hánytatni.

Ha pl. valamilyen savat/ lúgot ivott a kutya ( vagy akár embernél is ), szerencsétlennek a nyelőcsövét újra végigmaratnád a szerrel hánytatáskor??


Reméljük a kutyus túlélte és feltehetően mostanra már elvitte a gondos gazdi állatorvoshoz...

2009. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

mi lett a kutyussal?

jobban van?

2009. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen, szerencsére jobban van, bár még mindig elég gyenge! Köszi szépen a válaszokat! (csak tudnám, ki olyan elvetemült, h megmérgez egy kutyát...)
2009. okt. 18. 10:06
 20/21 anonim ***** válasza:
sajnos vannak iylen elvetemült szemét dög,emberek,akik állatokat mérgeznek.csak egyszer kerülne egy a kezeim közé......
2009. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!