Mi a véleményetek erről?
Az amerikai futballsztár Michael Vick farmján 55 harcoltatott pitbullt foglaltak le még 2007-ben. Saját bevallása szerint "a viadalokon alulmaradt kutyákat brutális módszerekkel ölték meg: felakasztották, vízbe fojtották, lelőtték őket, vagy áramot vezettek a sérült ebekbe"
Ennek ellenére a férfi mindössze 23 hónap börtönt kapott, amiből 18-at kellett leülnie. Mindennek tetejében egy állatok jogaiért viaskodó szervezet szorgalmazta a bíróság előtt a megmenekült kutyák elaltatását. Szerintetek??
Egyébként nem jártak sikerrel, egy Kutyaváros néven ismert létesítmény befogadta a legsúlyosabb 22 esetet (rehabilitáció céljából), a szelídebb ebeket több más menhelyen és örökbefogadónál helyezték el.
ez az volt amikor kapcsolgattam a TV-t és a NG-be volt hogy ölbe vitte a pitbullt? :O
(én marha elkapcsoltam)
Ti tényleg el tudjátok képzelni,hogy egy jó harcosnak kihúzatják a fogait csak azért hogy fedeztessék?
Szerintem ez úgy marhaság ahogy van.Ismét valami hatalmasra fújt amerikai szar*ság.
Vagy arrafelé még nem hallottak a mesterséges termékenyítésről?
Szaporítóknál minden előfordulhat, nem a józan ész és a kutyaszeretet diktál, hanem a pénz. Sokszor számunkra teljesen érthetetlen és összefüggéstelen dolgokat csinálnak (pl. fogkihúzás).
Az állatok viadaloztatására sajnos van kereslet, ezért csinálják.
Az pedig, hogy az állatvédő szervezet szorgalmazta az állatok elaltatását - hát részben egyetértek, részben nem.
Egy fiatal, épp hogy csak vadított staffinál van esély a rehabra.
Egy évek óta harcoltatott, abszolút tönkretett (mind fizikálisan, mind mentálisan) pitbullt nem lehet rehabilitálni!!! Nem véletlenül harci kutyáknak használják őket, ha tönkreteszik őket (most itt nem arról beszélek, hogy a gazda 1-2x megcsapkodja, hanem a teljes megnyomorításról), sajnos helyrehozhatatlanok lesznek, mert a verekedési ösztön erősebb bennük, mint a többi fajtában. Nem véletlenül mondják, hogy a staffik és pitbullok nevelésére külön oda kell figyelni, és a szocializációt, barátkoztatást már kis korban el kell kezdeni - így minden rendben is lesz, akár a többi kutyánál.
Egy valóban teljesen tönkre tett staffinál még mindig humánusabb az altatás, minthogy egész életében a menhelyen éljen, heti pár sétával. Ha gazdihoz is kerül, sétáltatni sem lehet, és a viselkedése sosem lesz az igazi. Amerikában más a hozzáállás és a felfogás a staffikat illetően, én személy szerint altatás helyett inkább hónapokon keresztül küzdenék azért, hogy szocializáljam.
De ez is megint egy olyan feltevés, hogy van másfél millió kóbor kutyánk (Amerikában 5 milliót altatnak el évente), ennek a nagy része tökéletesen gazdi és kutya kompatibilis. Van-e vajon értelme egy ilyen kutyára ennyi időt szánni, vagy megmentesz helyette 3-4 másikat? Nagy dilemma, én sem tudok rá válaszolni. Amerikában is érvényes ez a dolog.
Utolsó előtti. Csak feltételezés, hogy azért húzták ki a fogait, ugyan is a kölykök többet hoznak. Egy többszörös bajnok kölyke állítólag 10e dollárt is érhet.
Utolsó: Én teljesen a kutyák rehabilitációja mellett állok hiszek abban, hogy ezeknél a szegény állatoknál is nagy eredményt lehet elérni. Egyébként emberre alapból nem agresszívek, az említett műsorban mutatták, ahogy szájkosár vagy bármilyen védőfelszerelés nélkül ölben hurcolták őket. A kutyák elleni agressziót nehéz megszüntetni bár én úgy gondolom ezzel együtt is teljes értékű családtag válhat belőlük.
Ismertem egy srácot, itt Magyarországon akinek a kutyája harcoltatva volt, onnan hozta el jó pénzért. Az a kivételes egyed volt aki emberek felé is agresszív volt, ezt ő maga nevelte ki belőle kutyaiskola nélkül. A szuka kutyákat sem bántotta, viszont kanokra azonnal támadott, ez a tulajdonsága megmaradt minden igyekezete ellenére de még is nagyon jól megvannak, pedig nem is kertes házban élnek. Egyszerűen nem hordja forgalmas sétáltatókra:)
23:34-es vagyok.
Én is írtam, én is a rehabilitáció mellett vagyok. Csak ezzel az a baj, hogy annyira sok a mentésre váró állat (másfél MILLIÓ), hogy senkinek sincs se ideje, se ereje egy ilyen kutyával hónapokat dolgozni.
Nagyon sok kutyát fogadnak örökbe menhelyről, és ennek a nagy része vissza is kerül. Olyan banális indokokkal, hogy pl. szétbontja a lakást, megmorogja az egyik családtagot, harapdál, neveletlen, "hasztalan, nem jó semmire, csak szökni akar (szó szerinti idézet egy örökbe fogadó telefonbeszélgetéséből)" (ezek valós okok!). Amíg az emberek olyan felelőtlenek, hogy egy kölyök kutyát nem tudnak megnevelni, hogy képtelenek lereagálni, amikor egy domináns kutya megmorogja az unokát, addig senki nem fog több hónapos (éves) munkával járó kutyát örökbe fogadni.
Nem kelendőek sem a testileg, sem a lelkileg sérült kutyák, sem az idősek vagy nyomorékok. Nagyon, nagyon kevés olyan ember van, aki úgy jön fel a menhelyre, hogy na, én egy problémás kutyát szeretnék örökbe fogadni. És kevés az olyan örökbe fogadó is, akik a nehézséget rendbe is tudják hozni, vállalják az örökbe fogadott kutyával járó gondokat.
A magyarországi menhelyek nyomorognak. A kutya létszámtól is, és a szegénységtől is. Sok helyen csoda, hogyha nincs belszaporulat, nemhogy rehabilitáció!
Amerikában erre van/lenne lehetőség (mind szakmailag, mind anyagilag, mind ember létszámilag) - mikor kihasználják, mikor az egyszerűbb utat választják, és altatnak.
Nem a tönkre tett kutyával van a baj, hiszen nem ő tehet róla, hanem (már megint...) az emberekkel, az állattartási kultúrával, az emberek felelősségtudatával, meggondoltságával...
A leírtakat ne veszekedésnek vedd, hanem eszmecserének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!