Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hajléktalanok hogy szereznek...

A hajléktalanok hogy szereznek maguknak kutyát? Mi a véleményetek a kutyás hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
(Semmi közöm ahhoz aki néhány napja arról áradozott itt hogy milyen jó lesz majd hajléktalanként kutyáznia.)

2013. júl. 3. 16:30
1 2
 11/16 Platypus ***** válasza:
100%
Olyan hajléktalanok is vannak, akik mellett folyamatosan alszik a kutya. Akármikor megyek arra, sosem látom ébren ezeket a kutyákat. A nagyobb zajokra sem reagálnak, még a fülük sem rebben. Volt hogy láttam amikor a gazda felemelte a kutyát és arrébb rakta, és nemhogy nem ébredt fel, de még csak nem is moccant. Erős a gyanúm, hogy valami altatószer van a dolog mögött, és ez nem hangzik túl állatbarátnak. Kóbor kutya meg mindig akad, ha egyik-másik szervezete már nem bírja a folyamatos altatást...
2013. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

altatószer, jézusom...

4 es válaszolóval értek egyet.

Szerintem is sokkal többet kaphat egy hajléktalantól egy kutya, mint attól, aki a széltől is védi, és kis ideggörcsöt nevel belőle.

2013. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ezek a kutyák teljes szabadságban élnek, folyamatosan vándorolnak. Tisztelik a gazdájukat, anélkül, hogy neki dominánskodnia kéne felettük, mert tudják, hogy hozzá tartoznak, nem kényszerből, hanem szabad választásból.

Tulajdonképp, szerintem ez az ami a kutyáknak a legfontosabb.

2013. júl. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van olyan hajléktalan, aki imádja a kutyáját..


ÁM!


jó, ha tisztában vagytok azzal, hogy Budapesten egy NAGYON jól szervezett hajléktalan-maffia működik, ugyanazok az emberek irányítják, akik az utcai/aluljárós prostikat futtatják.


Hajnalonként elhelyezik ezeket az embereket forgalmas helyeken, kezükbe adják a kartonpapírt, némelyiknek kutyákat szereznek menhelyekről, vagy ahonnan csak tudnak. Miért? Mert egy kutyás kb 3-4x annyi pénzt kap.


Egyik válaszoló írta, hogy sok kutyás hajléktalan mellett szinte meg se moccannak az ebek, hogy miért van ez? Altatót porítanak a vizükbe. Persze simán rámegy a kutya erre, a veséje, stb, szóval pár havonta lecserélődik a kutya-állomány.


Aki azt mondja, ez kegyetlen dolog, annak igaza van. De az emberekkel még kegyetlenebbül bánnak. Ismertem olyan tanítónőt, akinek hajdú-bihar megyében lévő lakását elvitte egy uzsorás família, utcára került, "befogadta" ott helyben egy másik "jószándékú" família, cserébe a segélyért (mert az állását azt elveszítette pár hónappal a lakása előtt..).


Amikor a segély megszűnt, a nőt elkezdték puhítani, rendszeresen megverték, erőszakolták, megtörték az akaraterejét, majd pestre vitték, ahol ismét "jó kezekbe" került. De ott már nem volt gond vele, pár hétig prostiként dolgozott aluljárókban (nyugatinál főleg), de nem hozott pénzt, így jelenleg a körúton koldul. És fél, reménykedik, hogy este, amikor begyűjtik, nem fog verést kapni. Inkább nem veszi meg a napi 10dkg fornettijét, hogy annyival is több pénzt tudjon odaadni a rabságban tartóinak.


Egyébként a kutyákat is sajnálom. De mesélhetnék még az Erdélyből behozott, a kutyáknál rosszabb sorban élő bérkoldusokról, arról, hogy hogyan törik meg az akaratukat, a végrehajtó szervezetük által elkövetett, nyilvánosságra kerülő bűncselekményekről (élve eltemetés, stb).


Szóval ha legközelebb kutyás koldust láttok és megszánjátok, pl. 100ft-tal, akkor tudjátok, kiket támogattok. Hogy a pénzetekből épül fel pl. a 4. kacsalábon forgó palotája a klán fejének.

2013. júl. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: te honnan tudsz ilyeneket? Kiváncsi lennék még ilyen történetekre, akár itt de jobb privátban. Egyébként Erdélyi vagyok.
2013. júl. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nemrég a face-en egy tag egy hasonló témában ezt írta, tükrözi az én véleményemet is:

"Elárulok egy titkot szeretett hajléktalanjainkról. Persze ebben is akad kivétel, mert anno párral beszélgettünk is csak úgy, de dolgoztam boltban is és láttam mi megy. Persze ez csak nagy általánosságban. Volt a környéken egy rendszeresített csövi. Privátban nyomta az ipart. Se maffiája se semmi nem volt. Fedél nélkül bizniszelt és elvolt. Hétköznapokon keresett 5-8 ezer között, ha jó napja volt megvolt a 10 is. Akkor most sorolom mire ment el nagyjából: 18 db kis feles gyomorkeserű egész nap kettesével vásárolva, 2 doboz cigi, a nap végén mindig vitt egy fél literest is csak hogy jobb legyen az este, emelett még főztek neki rendesen napi 1500-ért. Plusz kapott emellé kaját, joghurtokat meg az ég tudja mit az autósoktól. Röviden szólva mind elment. És ez csak 1 és nem akart albérletet, nem akart melózni semmi. A nővére könyörgött neki, hogy menjen el, fürödjön meg szedje rendbe magát, keres melót neki... de semmi. És ez csak 1 élettörténet. Sokat végighallgattam már. Persze mindenkinek lehet tapasztalata máshogy más emberekkel, de én sajnos ezt láttam... "

Én is hasonlókat tapasztaltam és hidd el hogy nagyon minimális a százaléka aki tényleg szereti a kutyáját, és nem csak eszköz, és aki normális is és próbál valamit tenni hogy normálisabb élete legyen.

2013. júl. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!