Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hajléktalanok hogy szereznek...

A hajléktalanok hogy szereznek maguknak kutyát? Mi a véleményetek a kutyás hajléktalanokról?

Figyelt kérdés
(Semmi közöm ahhoz aki néhány napja arról áradozott itt hogy milyen jó lesz majd hajléktalanként kutyáznia.)

2013. júl. 3. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A kóbor kutyák csatlakoznak hozzájuk akik hasonló "cipőben" járnak, mert csak a hajléktalanok foglalkoznak kóbor kidobott kutyákkal foglalkozni. (legalábbis szerintem)
2013. júl. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a hajléktalanokhoz verődött kóbor kutyák szerintem rendben vannak, még mindig jobb nekik mint egyedül. Nyilván nem ideális, mert a hajléktalanok valószínűleg oltanisem tudják, nem hogy orvoshoz vinni ha beteg. De ha igazán szeretik a kutyájukat, talán megoldják ilyenkor hogy kapjanak segtséget.

Viszont nálunk a környéken most történt egy olyan, hogy meghalt egy bácsi, és a gyerekei a kutyáját egy csövesnek adták. Szerintem ez elég gáz. Egy gyönyörű vizsla, aki addig lakásban élt. Vajon mi lesz vele télen.... :( Adhatták volna inkább a fajtamentőkhöz.

2013. júl. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Vagy találják őket az utcán, vagy együtt lettek hajléktalanok. Számomra egy fokkal szimpatikusabbak mint a "kutyátlanok" persze ez relatív. Sokuk ha kap egy kis aprópénzt akkor abból vesz a kutyának enni, vagy ha kukázik akkor a kutyának talán jobb étel jut mint saját magának. Aki az állatokat szereti, rossz ember nem lehet...

Nekem ez a véleményem, de én abból indulok ki hogy a környékünkön évekig járkált egy hajléktalan egy öreg kutyussal, elcsoszogott erre-arra, nem volt vele semmi gond. Az emberek tettek ki nekik ételt, ruhát, télen teát is. Aztán a kutyája meghalt és onnantól teljesen alkoholista lett a pasi, megváltozott és zaklatta a járókelőket. Vagy a kutya miatt volt, vagy nem, nem tudni...

2013. júl. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egy hajléktalan 10000-szer többet ad a kutyájának mint más. Hiába vesz meg egy átlagos ember sok 10 ezer forintos tápot, stb.

A hajléktalan az utolsó falatját osztja meg a kutyájával legyen az egy kapott hamburger, egy penészes kenyér, de így látatlanban megesküdnék rá, hogy soha nem tenné meg hogy ő egyen, és a kutyája éhezzen!!!!

Az utolsó kis fekhelyét is meg fogja a kutyájával osztani, és bár lehet hogy nem tudja orvoshoz vinni, de szerintem minden tőle telhetőt megtenne a kutyájáért.

És miért?

Mert megtapasztalta, hogy milyen azt utca.

Tudja milyen az ha valaki megvigasztalja (nem rúg bele idegesen mikor haza megy a munkából), ha mindig vele van, akkor is ha csóró, akkor is ha van pénze, minden évszakban, és minden körülmények között.

Egy kutya nem fogja elhagyni mert hajléktalan, holott lehet hogy a párja a gyerekei megtagadnák.

Egy kutya nem fog megsértődni ha karácsonykor nem kap csilli-billi ajándékokat, míg egy családtag lehet hogy igen.

2013. júl. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azért az ilyen mesébe illő történeteket hanyagoljuk. Nem minden hajléktalan szereti annyira a kutyáját hogy inkább neki adja a utolsó darab penészes kenyeret és ő éhezzen, az éhség nagy úr.
2013. júl. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyszer elbeszélgettem egy kutyás hajléktannal, azóta is nagyon erősen él bennem az emlék. Nem emlékszem pontosan, 3 vagy 4 kutyája volt, de gyönyörű állapotban, egészségesek vidámak, jóltápláltak. A manus épp az állatorvost várta az Örsön, aki ingyen kezelte a kutyáit puszta állatszeretetből, mert az egyik kutyája sántított az egyik mancsára. A kutyák az Ikeanál futkostak, míg az ember tarhált, de a legnagyobb játékból első pisszenésre ott termettek a lábánál. Azóta sem láttam ilyen tiszteletet kutyától ember iránt. Én csak álmodok arról, hogy egyszer ennyire engedelmes kutyáim lesznek.

Szóval alapvetően azt gondolom, hogy az ilyen embereknek nagyon nagy szükségük van a szeretetre, amit ezektől az állatoktól kapnak meg. Amit az egyik válaszoló írt a vizsláról, valóban elég borzasztó, de egy hajléktalan és egy kóbor kutya teljesen 'jó páros'.

2013. júl. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mifelénk sajnos a hajléktalanok csak azért "tartanak" kutyát, hogy az emberek sajnálatból adjanak neki pénzt. Sajnos a többség inkább piát vesz rajta, tisztelet a kivételnek. De azt sose fogom elfelejteni, amikor megállított egy hontalan, kezében egy pórázzal melynek a végén egy ápolatlan puli-szerű kutya volt. Pénzt kért, hogy a kutyájának vehessen kaját. Nálam volt még pár szenya, a miben volt felvágott, oda akartam adni, hogy egyék meg, erre az ürge visszautasította, mert neki pénz kell, hogy tudjon csontot venni a kutyának, mert mást nem eszik meg... -.- Na az ilyenektől van hányingerem.
2013. júl. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Nem minden hajléktalan szereti annyira a kutyáját hogy inkább neki adja a utolsó darab penészes kenyeret és ő éhezzen, az éhség nagy úr."


Hát lehet. De nem biztos.

Viszont egy full gazdag családnál előbb váltanák le a kutyatápot olcsóbb kategóriára, mint hogy ők ne minden nap több ezret költsenek gyorsétterembe.

2013. júl. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Utolsó! Általánosítasz, de keményen. Igenis vannak olyan hajléktalanok akik nem adnának oda minden falatot a kutyának. Ez álomvilág. És vannak olyan gazdagok akik bizony előbb mondanának le igen sok mindenről, minthogy a kutya rosszabbul járjon. Mindig vannak kivételek és a sztorik nem fekete fehérek...
2013. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sajnos az Örsön egy időben divat volt, hogy minden hajláktalan kutyát tart, mert több pénzt kaptak. Nem tudom, gondozták-e tisztességgel az állatokat, volt, akin látszott, hogy nagyon szereti, de volt, akinél egy hónap múlva már más apróság ugatott. Én ebben inkább üzeletet láttam, mint állatszeretetet, viszont elismerem, sok olyan eset is lehetséges, amit leírtatok, hogy valódi szeretet fűzi össze a gazdát a kutyájával.

Azt viszont nem tudom, hogy azok, akik épphogy kinyílt szemű apróságokkal ültek az aluljáróban, honnan szerezték a kölyköket. (Ha maradunk az üzlet-elméletnél, akkor lehet, hogy diekt vették nekik.)

2013. júl. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!