Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az olyan hajléktal...

Szerintetek az olyan hajléktalanok, akik megállókba (pl. Margit híd) ülnek ki és olyan feliratokat tartanak a kezükben, hogy rákosak, meg beteg a gyerekük, azok igazat állítanak?

Figyelt kérdés
Én szeretnék emberséges lenni, de azért mindig ott motoszkál a fejemben, hogy simán lehet, hogy csak cigire vagy italra gyűjt és bárki azt írhat, amit akar...
2013. máj. 29. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy van olyan, de a többségnek nincs.


Egyszer sétáltunk át az egyik hídon, a közepén egy járni alig tudó, mankós koldus kéregetett. Látszott, hogy minden lépés hatalmas erőfeszítésébe kerül. Aztán előttünk elindult a budai oldal felé. Egyre kevésbé húzta a lábát, mire a budai hídfőhöz értünk, már vidáman lépkedett, a mankókat meg az egyik hóna alá csapta.

Hát ennyit a szegény sántáról...

2013. máj. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy igaz, s az esetek 50%-ában valóban rászorul az illető.

De én azóta nem adok pénzt, amióta egy bolt ajtajában egy koldus hozzám vágott 4 zsömlét és egy felvágottat. A jelszó az volt, hogy neki pénz kell! Jelzem, hogy eredetileg azt mondta:"Adjanak egy kis aprót. Olyan éhes vagyok!"


Szóval, én csak élelmiszert, ruhát szoktam adni. Van aki illedelmes és megköszöni, örül, hogy kap. De sajnos ellenpélda is akad bőven. Sajnos ez is már egy maffia hálózat tagja. Van, akit odaültetnek/futtatnak/, hogy kolduljon.

2013. máj. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja és még annyit, hogy erkölcsteológiai emlékeim szerint akaratlanul is követhetünk el bűnt.Pl. valaki pénzt kér tőled, s te adsz neki. Nem tudhatod, hogy a pénzt, amit te kenyérre és tejre adtál, nem-e alkoholra/dohányra/kábítószerre stb. költi. Ha ez utóbbit vesz belőle, akkor nem, hogy segítettél neki, hanem még egyet löktél rajta az alkoholizmusba, a nyomorba.


Azt gondolod, hogy jót tettél, pedig nem is.


#2 voltam

2013. máj. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked, hogy akiket a városban látsz koldus, legalábbis Budapesten, azt a kerületi "srácok" tették oda koldulni.


Egytől egyig! Hidd el nekem, nem tudom, hogy máshol városokban mi folyik, de nálunk 9. kerületben csak az koldulhat, aki leadja több mint a felét a "srácoknak".


Szóval nem neki adod, hanem a háromnegyede elmegy máshova.

Illetve ha valaki nem akarja ezt, azt jól megfenyegetik, megverik ha arról van szó, de eltakarítják, azért, hogy azok legyenek ott - mert megvannak a csomópontok, hova kell menni koldulni -, akik nekik koldulnak.


Belvárosban lakom, gettó szélén, nincs olyan hónap, hogy ne látnék egy romát csövivel veszekedni.


Szóval nem szabad.

2013. máj. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én falun élek, múlt héten, pont ma 1 hete mentem az ABC-be, amíg lakatoltam le a biciklimet, odalépett hozzám egy nő, hogy adjak már neki 50 ft-ot, mert éhesek a gyerekek. Falun nem igazán szokás koldulni, hárítani sem tudtam, hogy "nincs pénzem", mert az ABC-be mentem :D. Szóval adtam neki 100 ft-ot, "de nem italra!" szavak kíséretében. A marka már tele volt pénzzel, 50-sek, 100-sok, 200-sok, ránézésre volt bőven 800 ft, vagy több is. Abból már vehetett volna kenyeret, felvágottat, valami üdítőt a gyereknek, és még maradt is volna valamennyi. Én bementem vásárolni, direkt nézelődtem, de nem láttam a nőt bent sehol. Kb. 5 perc alatt elintéztem a vásárlást, de már a bolt előtt sem volt. A bolt szomszédságában van két presszó. Be akartam nézni mindkettőbe, de annyira nyilvánvaló volt a dolog, hogy inkább nem tettem. Pedig szívesen megkérdeztem volna, hogy "a gyerekek jóllaktak?".


Általában szoktam adni a kéregetőknek, ha őszinték velem, ha azt mondja, hogy "alkoholista hajléktalan vagyok, italra kell a pénz". Volt már ilyen! Adtam neki 500 ft-ot, legyen jó napja. Nem érdekel, hogy ezzel mélyebbre lököm, és inkább ártok neki, mint segítek. Annyi pénzem nekem sincs, amennyivel rajta segíteni lehetne, úgy igazán. És meg sem érdemelné az ekkora segítséget az esetek jelentős részében. A fenti eset kivétel volt, falun történt, nem városban, naiv voltam.

2013. máj. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

magyarországon a frekventált helyeken román koldusmaffia működik. de minden eset egyedi.

én néha bűntudatból adok, ha kicsit jobban megy a sorom. gazdagréten a spar előtt szoktam adni annak a pici néninek az évek óta ott van

2013. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!