Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel ivartalanítj...

Milyen módszerrel ivartalanítják a szuka kutyát?

Figyelt kérdés
Segítsetek kérlek. Külföldön kell a kutyámat ivartalaníttatni, és hát nem teljesen értem, amit a doki mond... Annyit hámoztam ki belőle (szuka kutya) hogy két módszer van, az egyik olcsóbb a másik drágább... Valami laparoszkópiát vagy mit emlegetett a drágábbik megoldásként, de így nem találtam rá a neten. Természetesen megcsináljuk a drágábbat, ha az kell, de egyelőre még nem értem, hogy egyáltalán miről van szó... tudna ebben valaki segíteni?...
2009. okt. 16. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom vagy elkötik vagy kiveszik az egészet. De ma már az elsőt nem nagyon csinálják. Gondolom az olcsóbb, de avval csak a vemhességet előzöd meg, a betegségeket nem.
2009. okt. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem találtál rá neten?:O Pedig még a szót is jól írtad le, ha rákeresel millió találatot kiad.

Amúgy a lényeg, hogy a kalsszikus műtéttal szemben, amikor egy nagy vágást ejtenek, itt kicsi 1cm-es vágáson(okon) kereszült, speciális eszközökkel operálnak, így kisebb a heg, gyorsabban és könyebben gyógyul.

Jobb megoldás, deha nincs rá pénzed, akkor nem életbevágó, a hagyományos megoldás is működik.

2009. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Magára a szóra rátaláltam, csak az nem világos, hogy ezzel a megoldással is eltávolítanak mindent, ami kell, azon a pici helyen át, vagy ez csak elkötés, vagy más (köznapi nyelven)?
2009. okt. 16. 12:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Többféle módszer van, sajnos a latin kifejezéseket én sem vágom de belinkelek egy videót amiben mondja a doki (magyarul) hogy mit csinál. Egyébként 2 féle módszer az elterjedt:

1. kiveszik a petefészkeket

2. kiveszik a petefészkeket és a méhet is

[link]

Ha már csináltatod akkor az utolsót érdemes, ezzel elkerülöd a gyulladásos és daganatos betegségeket a jövőben.

2009. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem tudom ezt mondhatta-e az állatorvos, de én hallottam lézeres ivartalanításról.

Erről viszont nem tudok semmit :)

2009. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mindenképp tisztázd a dokival, hogy méheltávolítást szeretnél. A petefészek kivételt régebben csinálták, mert kisebb és kockázatmentesebb műtét volt, de értelme sajnos nem sok. Megelőzi a vemhességet, viszont marad egy szerv, aminek haszna ezután nincs, de növeli a betegségek majdnem biztos lehetőségét. A petefészek kivétel az esetek 50%-ban későbbi méheltávolítással járt, ami azért rossz, mert az egy műtét helyett kettő vár a kutyára, amiből a második már nagy műtét, amit jobb korán és egészségesen elvégeztetni, de ehelyett ilyenkor betegség miatt kell nagy kockázattal elvégeztetni. A lényeg, hogy magára valamit adó orvos már legalább 10 éve nem végez petefészek eltávolítást ivartalanítás címén.
2009. okt. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
tök jó lenne ha ezt az orvosok is tudnák... most tényleg, nekik nincs továbbképzés??? Tényleg nekem kell felvilágosítanom a dokit? :( Ő a kettő lehetőséget úgy mondta, mint teljesen azonos értékű lehetőséget... :(
2009. okt. 16. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég komoly feladat mostanában jó állatorvost találni. Mi az ötödiknél találtunk rá a megfelelőre, de csak azért, mert az előző négy nem tudta megfejteni a kutyánk betegségét. Ezt nem mondták meg, nekünk kellett leesnie a tantusznak, mire már sok pénzt kifizettünk, de a kutya nem gyógyult meg. Sokkal nehezebb, ha egészséges a kutya, ezért az ember nem jár vele dokihoz és az ivartalanítás ürügyén derül ki, hogy homályok vannak az agyában. Szomorú, hogy nekünk kell észnél lenni. Drukkolok Nektek!
2009. okt. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!