Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel takaríthatnám ki a...

Mivel takaríthatnám ki a kutyaházat?

Figyelt kérdés
Nemrég ellet párom szüleinél a kutya a házába, és kellemetlen szagok vannak a kutyaházban. Nem nagyon foglalkoznak a szülei a kutyával inkább ilyen van és ennyi. Én viszont nem szeretném ha a kiskutyáknak valami baja lenne.(több mint 2 hetesek). Milyen szerrel tisztíthatnám ki a házat? Gondoltam ki slagozzuk, de kéne valami szer és nem akarom h a kutyáknak baja legyen esetleg tőle. A kiskutyákat mikor fürdethetném meg, vagy hogy tisztíthatnám őket meg?
2009. okt. 16. 11:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen hidegben hagyd békén a kutyaházat mert nem fog kiszáradni nekik, amúgy ha majd jobb idő lesz akkor hipós vízzel meg gőzborotvával neki lehet esni!
2009. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Teríts a ház aljába tiszta takarót vagy szalmát, és gyakran cseréld... a babakutyák, ha még a házban vannak, oda kakilhatnak/pisilhetnek, valószínű azért büdös. Ha alájuk raksz takarót és gyakran cseréled/mosod, az segíthet...
2009. okt. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de nem úgy néz ki mintha melegebb idő jönnne. Én meg nem akarom hogy betegek legyenek. És ha átraknánk őket máshová addig mig meg nem szárad a ház? Már 2 takarót elhasználtak amit el kellet égetni de keresek valamit. Már láttam hogy pisilnek is stb nem akarom így hagyni a házat!
2009. okt. 16. 12:17
 4/9 A kérdező kommentje:
A hipótól nem lesz semmi bajuk?
2009. okt. 16. 12:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
hipós víz aztán tiszta víz... én a fürdőszobát is hipós vízzel mosom fel, nyilván nem engedem be őket addig, amíg felszárad, de semmi gond... a hipós vízbe ne lefetyeljenek bele persze, meg várd meg, amíg kiszellőzik, kiszárad, utána engedd csak vissza őket... ha már kinti kutya, a szalma azért jobb, mert azt könnyebb kiszedni és tisztát alájuk rakni... nincs valami fészer, ahová behúzódhatnának a zárt ház helyett?... A nagyobb tér, fészer jobban is szellőzik...
2009. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor hipós vizzel kimossuk és jól kislagozom. De van egy kis házikó, tároló féle. Adddig berakom őket míg meg nem szárad a háuk. Csak félek hogy a tárolóban majd mindent piszkálni fognak, meg éjszaka nem gáz ha a mama kutya is be van zárva?
2009. okt. 16. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagyon hideg van, nem fog kiszáradni a ház, maximum, ha felmosóronggyal törlöd ki a házat. De slagozás után tuti nem fog.

Én is a gyakori pléd cserét vagy a szalmát ajánlom, de nemsokára a kiskutyák ki fognak jönni a házból, kinn fognak téblábolni, viszont amilyen hideg van, ahhoz képest túl kicsik még, nagyon könnyen megfázhatnak vagy tüdőgyulladást kaphatnak. Jobb lenne őket az általad említett fészerben vagy miben elpakolni, és ott szállásolni őket, a mamát pedig napi 4-5x kiengedni egy kicsit felfrissülni, mozogni, pisilni, kakilni.

2009. okt. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
esetleg a fészer ajtajába odarakhatsz egy olyan magas lécet, amit a kölykök még nem tudnak átmászni, a mama kutya viszont igen, résnyire hagyod nyitva az ajtót, így a hideg nem megy be annyira, az anyakutya viszont ki tud jönni ha akar... bár nem tudom mekkorák a kicsik és mekkorára nőnek, ez csak ideiglenes megoldás lehet
2009. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kitakarítjuk a házat és utána berakom a kis tárolóba őket. Mamát meg kiengedem időközönként. Jobbat nem tudok. Köszönöm
2009. okt. 18. 19:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!