Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet bevinni kutyát üzletekbe?

Lehet bevinni kutyát üzletekbe?

Figyelt kérdés
Külföldön már fejlettebb a kutya tartás, beengedik az bevásárlóközpontokba, üzletbe, éttermekbe de itthon a vendéglátók még mindig nem elég nyitottak, a múltkor egy kis üzletházból zavartak ki egy 5 kilós "hónaljkutyával", de például a mammutba már láttam nagyobb kutyát is, van valami szabály hogy milyen helyre lehet vinni vagy csak a tulajdonosok toleranciáján múlik?
2009. okt. 15. 21:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát én külföldön élek, és itt szerencsére beengedik... étterembe (külön vizestálat hoznak neki kérés nélkül!) beengedik továbbá postára, ruhaboltba, piacra... szájkosár nem kell... egyedül a bankba és az élelmiszerboltba nem lehet bevinni...
2009. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Igazából élelmiszert árusító helyre és olyan épületekbe ahol gyerekeket foglalkoztatnak nem mehetne be kutya a Magyar törvények szerint. Igen, sajnos eléggé le vagyunk maradva. Azt nem tudom, hogy ebbe az étterem is beletartozik-e vagy annak csak a konyha része, ami biztosan. Akár így, akár úgy minket is mindig szívesen láttak Pesten egy bizonyos 2. osztályú étteremben, ami azért mégsem egy palacsintázó vagy szendvicsező. Kaptunk vizestálat és a pincérek halálra simogatták a drágámat:)

Na de visszatérve a kérdésre, olyan üzletbe ahol nem tartanak élelmiszert nyugodtan beviheted, ha nincs kirakva az ajtóra a tiltó matrica. Ha reklamálnak érte akkor felvilágosíthatod őket hogy mi az ábra.

2009. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%
Igen, a pincérek halálra simogatják a kutyádat aztán utána nem mosnak kezet és úgy hozzák ki a kajádat. :S Persze tisztelet a kivételnek, de nagyon sokszor láttam már ezt sajnos, hogy nem figyelnek oda a higiéniára. Amúgy ha ezek meglennének akkor engem sem zavarna ha egy kutyus ülne a mellettem lévő asztalnál, hiszen a nyitott, teraszos vendéglőknél nyugodtan ott lehet veled a kutya.
2009. okt. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Még jó hogy hozzá sem érnek a kajához csak a tálcához:) A szakács az akinek nem szabad összefogdosnia a kutyát, már megbocsáss.
2009. okt. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%
Jó, de megfogja a tányért amikor lerakja eléd... -.-' Mindegy akkor sem túl jó, hogy a pincérek kutyáznak utána meg mindent megtapogatnak, de lehet, hogy csak én vagyok így vele, már megbocsáss.. Pff.. Lehet, hogy képes lennél akár egy tányérból enni a kutyáddal, de más nem biztos, hogy örülne neki.
2009. okt. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
66%

Ezt ne nekem mond, próbáld meggyőzni az igazadról a normális pincéreket akik nem olyan betegek, mint te.

A másik, hogy ha nem tűnt volna fel a pincérek pénzt is fogdosnak én a helyedben e miatt jobban aggódnék. Szóval legközelebb ki ne fizesd a kajádat!

2009. okt. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
49%
Elég nagy paraszt vagy már ne is haragudj... Én mikor mondtam rád olyat, hogy beteg vagy? Szóval ha én nem mondok ilyet akkor légyszíves te se tedd..
2009. okt. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Teraszra tényleg engednek de télen?? Én sokat járok Párizsba és ott mindenhova beengednek kezemben a kutyával, de nagykutyákat is láttam már vásárolni...Pincérek még nem nyúltak az én kutyámhoz, általában a vendégek szoktak és szerintem egy olyan kutyát akit magukkal visznek étteremben biztos tisztán, egészségesen tartanak, persze most nem azt mondom hogy fogdossuk jól össze a kutyát és úgy együnk de egy gyors simitől szerintem senkinek nem lesz baj, a pénztől én is inkább félek...
2009. okt. 17. 10:53
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a pénzt fogdossa a pincér utána sem mos kezet. Pedig a pénz szerintem koszosabb, mint egy kutya. :)
2009. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Különben meg amilyen higiénia van egynémelyik étteremben, ha tudnátok róla, nem is ennétek ott...
2009. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!