Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz baja nappal?

Nem lesz baja nappal?

Figyelt kérdés
Minden reggel mielőtt eljövünk otthonról a kutyám(8 hó) kap egy marék száraz tápot a reggeli után "búcsuzóul:)" ma is minden rendben volt becsuktam az ajtót és elindultam amikor csak nagy kreálást és hörgést hallok.Gyorsan visszafutottam a lakásba és a kutya már be volt merevedve a nyakánál.Próbáltam az ujjamat a szájába dugni de nagyon erősen szorította a fogait és kapkodta a fejét, végül sikerült és "kihánytattam"(nem hányt csak ki prüszkölte a száraztápot).Ezután megrázta a magát és ment tovább enni mintha mi sem történt volna sőt még gyorsan odafutott és a kiköpöttet is felpórszívózta.AMit tudtam elvettem előle.Sajnos nagyon mohó és gyorsan eszik.Többször is előfordult már de ilyen mereven még nem.Ugye nem lesz baja napközben?Tudtok vmit arra hogy lassan egyen.JAh és nem rág az a legnagyobb gond mindent csak tuszkol le a száján. Egy kicsi 5 kg-s kutyiról van szó.
2009. okt. 13. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy jobb lenne a szaraz tapot egy picit beaztatni vizbe, hogy konnyebben csusszon. Remeljuk nem lesz gond.
2009. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi!Én is gondoltam már rá vagy egy kis levesbe is jó lenne sztem
2009. okt. 13. 10:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is a száraztápot áztasd be vízbe, vagy ami van otthon leves, önts rá egy merőkanállal.

Ha ennyire mohó, csontot, halat, bármi olyan nagyot, ami megakadhat a torkán, sose kapjon.

Mióta van nálad a kutya?

Ha kis ideje, akkor lehet, hogy nem érzi még biztonságban, és fél, hogy bármikor bárki elveheti tőle az ételét. Jó bánásmód és következetes nevelés, foglalkozás mellett ez idővel enyhülhet.

Ha régóta, nem sok esély van arra, hogy leszokjon a mohóságról. Azzal tudod kicsit irányítani talán, hogy megtanítod neki, csak tőled fogadhat el ételt (így az utcán a földről és más embertől ne fogadjon el).

2009. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
8 hetes korától van nálunk. AZ a baj, hogy erre nem nagyon találok semmit.Jan Farell könyvét áttanultuk és minden rendben is van csak ez a mohóság, de ez kiskorától fogva, hogy nem rág csak nyel.Ebből adódik/gondolom én/, hogy bármit megeszik amit elé rakok semmi finnyásság.Sztem mostantól áztatom a kaját nem merem még úgyse megkockáztatni, hogyha otthon vagyunk mert akkor sem tudok semmit tenni.... Köszi a válaszokat még 3 óra és otthon vagyok nála remélem nincs baja...
2009. okt. 13. 11:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen vagy áztasd be levesbe a tápot, vagy vegyél neki Acanát ami a normáltól sokkal kisebb szemű. Legalább is a Junior, a többit nem tudom:) Így nem akad meg olyan könnyen a torkán.
2009. okt. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!