Segítség, a kutyánk mérget evett. Mi a teendő?
Ja had terhelje a méreg mellett a pálinka is a máját. Végül is legyen dupla mérgezés, ügyes. Nem tudom hogy segít-e de linkelem amit találtam.
1. Mérgezések
Patkány- vagy egérmérgek. Ezek általában kumarinszármazékok, amelyek véralvadásgátló hatásúak. Kellemes ízűek, ezért a kutyák szívesen fogyasztanak belőle akár nagyobb mennyiséget is. Ha észrevettük, hogy a kutya belenyalt, beleevett a szerbe, azonnal hánytatni kell, majd orvoshoz vinni, hogy az ellenanyagot (K-vitamin) minél előbb megkaphassa.
Az első tünetek a méreg felvételét követően 18-24 óra múlva jelentkezhetnek, de az is előfordul, hogy csak napok múlva mutatkoznak. Az állat bágyadt, étvágytalan, sokat fekszik, hőmérséklete normális. Látható nyálkahártyái először sápadtak, később porcelánfehérek, egy vagy több testnyílásból vér szivárog, a tüdőbe került vértől köhöghet, ezzel tévesen megfázást juttatva gazdája eszébe. A betegséget időben felismerve – igaz, sokáig tartóan, de – jól kezelhető.
Fagyálló folyadék (etilénglikol) mérgezés. Sajnos gyakran fordul elő, hogy a felelőtlenül tartott szerbe a kutya belenyal vagy beleiszik. Sajátos kezelést igényel, amit haladéktalanul el kell kezdeni, mert általában az állatorvosi beavatkozás már késő.
A méreggel való érintkezés után azonnal meg kell hánytatni a kutyát. (Ha már egy kis idő eltelt a méreg felvételétől, ennek nincs értelme.) Utána két napig folyamatosan alkoholt (valamilyen tömény italt – pálinkát, konyakot) kell adni a kutyának, annyit, hogy részeg legyen! Ez megvédi a szervezetét az etilénglikol káros bomlástermékétől, ezért nem lesz beteg (legfeljebb másnapos), ellenkező esetben azonban napokon belül heveny veseelégtelenség tünetei között elpusztul. Ez házilag ilyen hosszú ideig nem valósítható meg, így a kezdeti, azonnali „alkoholdózis” beadása után vigyük állatklinikára, ahol éjjel-nappal intenzíven kezelik, az alkoholt folyamatosan, infúzióban adagolva.
Maró hatású, savas vagy lúgos folyadékok, tisztítószerek:
Ebben az esetben nem szabad hánytatni, hanem azonnal nagy mennyiségű tejet, tojásfehérjét vagy egyéb folyadékot kell itatni a sérülttel, hogy védje a gyomrot és felhíguljon a veszélyes anyag, ezután azonnal állatorvoshoz kell szállítani.
ma 09:47
ez is egy jó példája annak sokszor mennyi marhaság van a neten. a barátnőm kutyája patkány méreggel érintkezett. a kommentedben azt írja csak órákkal később jelentkeznek a tünetek. érdekes, az eset után kb. 10 perc telt el összesen az orvoshoz kerülésig. emlékszem hogy mesélte: AZONNAL LEHETETT LÁTNI A KUTYÁN HOGY VALAMI NEM OKÉ! akkor miről beszélünk?
"Utána két napig folyamatosan alkoholt (valamilyen tömény italt – pálinkát, konyakot) kell adni a kutyának, annyit, hogy részeg legyen!"
jézusom én ezt ki se mertem volna tenni!
A tejet nem házi praktika céljából adtuk, miszerint ha mérget eszik, itassunk vele tejet, hanem, hogy legyen benne valami, ne gyengüljön teljesen le.
Az orrát azért kenegettük vízzel, mert eleinte nem nagyon akart inni, de az orráról lenyalta a vizet, ha oda raktunk. most azért iszik, bár nem orbitális mennyiséget. :/ Az első nap, vasárnap ivott tejet, de csak azt, az alutasakos és konzerves kaját elutasította. Hétfőn tejet sem kért, viszont evett egy kis májkrémet, elég jó ízűen.
Viszont se tegnap, se ma nem hajlandó semmit sem lenyelni, a gyógyszer is úgy kellett lenyomni a torkán.
:(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!