Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 kérdés egybe. Mit csináljak,...

3 kérdés egybe. Mit csináljak, hogy a kutyám játsszon? Hogy győzzük le a fóbiáját? Hogy játsszon más kutyákkal?

Figyelt kérdés

1. Olyan lusta kutyám van, hogy az hihetetlen. Még csak 2 éves, nem öreg, mégse akar sétálni. Ha nagy nehezen el hajlandó jönni, 5 perc után elfárad, de ez mondjuk számomra nem gond, legalább nem húz, 2 méterre mögöttem ballag. De játszani sem akar. Mindenféle játékot kipróbáltam, nem igazán érdekli semmi. Ha esetleg sikerül a szájába vennie pl. egy plüsst, és netán elkezdené húzni, hogy kötélhúzósat játsszunk vele, én amint megrántom egy kicsit, lerakja. Ez szerintem annak köszönhető, hogy egy öregember a gazdája, ill. már mindketten a gazdái vagyunk, együtt lakunk. Ő nem sétáltatta, kis helyen volt tartva, és nem játszott vele. Ezt megszokta a kutya. Hogy mozgósítsam egy kicsit?

2. Van egy fóbiaféléje a ennek a kutyának. Minden nagy járműtől fél (pl. buszok, teherautók). Ha el kellene menni a buszvégállomás mellett, leül, és nem mozdul. Próbáltam húzni, de szó szerint húzom a földön, ő minden erejéből próbál ülve maradni. Ugyanez van ha elmegy az úton egy nagyobb jármű, vagy ha csak ott parkol, nem mehetünk arra. Gondolom fél tőle. Mit csináljak vele?

3. Ha lát egy másik kutyát, vagy egyáltalán nem érdekli, szinte rá se néz, csak megy tovább vagy pedig nekiugrik. Ez is az eddigi gazdájának köszönhető, nem nagyon találkozott más kutyákkal eddig. Én szeretném, ha néha pl. a parkban játszana a többiekkel. Erre hogy vehetném rá?


2013. jún. 16. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

könnyen ! megtanulod ,hogy miért ilyen ,és kineveled belőle !

szocializáció, mozgatás ,stb.

ha pedig ezt nem érted, akkor felesleges tippeket adni,úgysem leszel rá alkalmas!

2013. jún. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De pont ez a kérdésem.. Hogyan mozgassam meg, ha ő nem hajlandó? Hogy szocializáljam?

Most nyáron viszem majd kutyasuliba, de előbb még várok, hogy jobban megszokjuk egymást. Addigis gondoltam megkérdezem itt.

2013. jún. 16. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:

az 1. és a 3. kérdésre hasonló a válasz.. mi van akkor ha ő nem akar játszani?Mért kellene játszania? ha akar úgy is fog ha nem akkor meg úgy se..


A 2. az már egy bonyolultabb dolog, azt nem gyiken fogjuk megoldani. Egy terápia szükséges majd hozzá valószínű, attól függ mennyi idő, hogy mennyire beégett ez a dolog nála.

2013. jún. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem kell játszania, ha nem akar, de szerintem minden kutya szeret játszani. Neki eddig nem szabadott. Soha egy játéka sem volt, még egy labdája sem, vagy egy plüsse, más kutyákkal se találkozhatott. Ha el akart vinni pl. egy rongyot és elkezdte húzni játékból, meg lett büntetve. Ezért nem játszik most. De ha tudná, hogy szabad, szerintem örülne.
2013. jún. 17. 09:52
 5/5 anonim ***** válasza:

a kutyasuliban sok a kutya ,és a sok kutya között ,nem lehet nem csinálni semmit:) ezt a te kutyád is hamar megérti majd!

talán nem játszani kellene vele, hanem pl: irányítani!?

póráz rárak, séta indul, de a kutya nem kap figyelmet, egyszerűen a szorosra fogott póráz végén ott van egy kutya, t e meg mész ,határozottan előre nézve, egyenes hát, fej fent ! fontos a tartás,mert a kutya a határozottságodat követni fogja, a határozatlanságodat pedig kihasználja!

csak a séta a fontos, 10-20 perc ,és hamar kimerül ( meg te is !). nehéz ám úgy sétálni,hogy bár tudod a kutya a lábad mellet, de te nem nézel rá ,egyszerűen a belőled áradó határozottsággal kötöd magadhoz,és irányítod , a közömbösséged pedig folyamatosan erősíti a vezéri szerepedet!

20 perc után ülj le ,pihenj, 3-4 perc után törődhetsz a kutyával is ( de addig még csak rá se nézz!), a 3-4 perc arra kell ,hogy felkészülj ,megnyugodj,és hogy várasd a kutyát!!

de utánna mehet az eltúlzott dícséret, a simi, a jutalmazás , aztán újra a séta ,rövid gyors távok, intenzív séta!

nem bóklászás, nem szaglászás!!

a lényeg az intenzív,és a közömbös!

fárasztod,és neveled egyszerre!

a kutya viselkedése a pihenők alatt, a farok tartása a séta folyamán, a fej tartása, ez mind fontos infó neked, visszajelzés, hogy jól teszed -e !

2013. jún. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!