Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorkshire terrierrel sok a baj?

A Yorkshire terrierrel sok a baj?

Figyelt kérdés

szeretnék egy yorkit csak nem zudom,hogy jól fogom-e gondozni!Egy pár általános tennivalót leírhatnátok amit naponta tenni kell egy yorkival!(pl.:hányszor kell adni enni,fésülni,itatni stb.)

előre is köszönöm!

viki


2009. okt. 10. 19:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Orijent próbáltad?

Én azt etetek,nincs benne színezék vagy gabona és 70% húst tartalmaz.

Az enyém nem tápevő,de ezt imádja,még a halasat is megette,pedig nem szereti a halat.Most van ez az új Red tápjuk,imádja a legtöbb kutya.

2009. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam még, de már megvettem az újabb 1kg-os hill's-et ha elfogy lehet kipróbáljuk.
2009. okt. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
36%
Kedves 10:03-as én nem téged oktatlak ki csak nem akarom hogy a kis dögöd feldobja a talpát. Pedig megteszi hipervitaminózisban..
2009. okt. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
21%
milyen kis dögöm? Direkt provokálsz basszus...de én lesz*om.
2009. okt. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
36%
Nem provokállak, olyan hangnemben válaszoltam, ahogy te nekem. A többi a te dolgod.
2009. okt. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem erre a kérdező nem kiváncsi szóval haggyuk itt abba...köszönöm.
2009. okt. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
36%

Először is akkor akarj ilyen kutyát, ha van minimum100.000ft-od.

Itt jó sok mindent megtalálsz a kérdéseidre.

---na ez egy nagyon nagy butaság!!!! Nem kell ennyit fizetned! Nekem van egy fajtiszta yorkim 50 ezer forint volt,de láttam már az alatt is kutyusokat pl 25-30 e ft ért és olyan édesek egészségesek voltak.

A yorki nagyon okos csak de annál is makacsabb...

akkor ajánlom neked ezt a kutyut ha jól "tűröd" h szólsz neki és rád se bagózik. Nagyon hisztisek. Akaratosak. Picit megbántam már h yorkit választottam..Ja és abszolút nem öleb!! az enyém utálja ha kézben van.

Sok sikert a kutyudhoz!!

2009. okt. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom aki írta hogy gondolta de sztem a 100.000 akkor kell ha 50.000 a kutya. Kaja, oltás, felszerelés, stb.
2009. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
bizony, még ha olyan kis kutya is, mint a yorkie, 100.000-nél jóval többet kell rá költeni ALAPBÓL, és akkor még nem vettük számításba az ivartalanítást, betegségeket... jobban jársz, ha választasz egy menhelyi kiskutyát (hacsak nem akarsz vele kiállításra járni). van amelyikről meg tudják mondani, mekkora lesz, és biztosítalak, hogy lesz olyan kedves, aranyos, figyelmes, mint egy szuperpedigree-s yorkie. :))
2010. márc. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szia,

En is yorkit tervezek venni nem sokara. Kb az osszes lehetseges oldalt atbongesztem mar az evek soran (angolul es magyarul), nem csak a yorkikrol, de altalaban a kutyakrol is.

Osszessegeben azt lehet mondani, hogy nagyon kenyes kutyak, mert nagyon oda kell figyelni a kozmetikazasara (furdetes, szaritas, vagas, fulek es szemek lekezelese, koromvagas, fesulgetes, stb.)

Ehhez hozzajon meg a tanitas\neveles, ami a yorkiknal sokkal nehezebb, mint mas kutyaknal, mert igen intelligens es ezert hamar kipuhatolja a gyengepontjaidat. Ezert, ha elkapatod, rengeteg gondod lesz vele. Termeszetesen ez nem azt jelenti, hogy a yorkik nevelhetetlenek, csupan azt, hogy egy olyan ember, aki nem sokat tud a kutyakikepzesrol, annak nehez dolga lesz. A kikepzes is tudomany, amit meg kell tanulni, mert nem magatol jon.

Egyebkent olcson is lehet jo yorkit kapni, csak eleg kicsi az eselye. Mivel a vilag egyik legnepszerubb fajtaja, ezert sajnos nagy a beltenyeszet es meg egy tenyesztonek is sok gondba telik kituno egyedeket osszehozni. Egy tenyeszto betegsegekre szuri a kutyait, es minden felelosseget vallal, mindent megtesz, hogy kivalo kutyakat almoztassaon. Ehhez sok penz kell, eppen ezert olyan dragak. Ha olcson jutsz hozza egy kutyahoz, az azert lehet, mert a szaporitok nem aldoznak rengeteg penzt, szurest, allatorvosi koltseget a kutyaikra, nem torodnek a minoseggel, csak azzal, hogy minel tobbet kaszaljanak a kihasznalt kutyaikkal. Persze elofordul az is, hogy egeszseges kolyok szuletik, akinek soha semmi baja nem lesz, de az esely eleg kicsi es en nem kockaztatnam meg, hoy ilyentol vegyek, mert ez meg inkabb felbatoritja oket, hogy ilyen erkolcstelen, etikatlan modon banjanak a kutyaikkal.

A tenyesztonel is persze elofordul, hogy valami bajjal szuletik a kutya, vagy az, hogy eleinte egeszseges es csak kesobb jon ki rajta a "baj", es ezzel nagyon sokan szeretnek pedalozni, de ok azt nem tudjak, hogy a JO tenyeszto garanciat vallal a keze alol kiadott kutyakra, amit szerzodesben vallal! Nem megyek bele, hogy milyen elonyei vannak a tenyesztonel valo vasarlasnak, mert rengeteg oldalba ferne csak bele. De ne sajnald ra az idot, hogy mindent megtudj!

A yorkiknak nagy a mozgasigenyuk, rettento kivancsi kutyak, nagyon konnyen elronthatoak es egy tapasztalatlan gazdi teljesen biztosa el fogja. Tanulj a kikepzesrol is!

2010. márc. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!