Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Yorkshire terrierrel sok a baj?

A Yorkshire terrierrel sok a baj?

Figyelt kérdés

szeretnék egy yorkit csak nem zudom,hogy jól fogom-e gondozni!Egy pár általános tennivalót leírhatnátok amit naponta tenni kell egy yorkival!(pl.:hányszor kell adni enni,fésülni,itatni stb.)

előre is köszönöm!

viki


2009. okt. 10. 19:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

szia

én is yorkshire terriert szeretnék,de összefoglalva inkább VEDD MEG VARGA MONIKA - A YORKSHIRE TERRIER c könyvét!!ebben minden benne van,mindenkinek csak ajánlani tudom,nem kerül sok pénzbe de mindent megtalálsz benne!!

2009. okt. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
15%
Ja
2009. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Először is akkor akarj ilyen kutyát, ha van minimum100.000ft-od.

Itt jó sok mindent megtalálsz a kérdéseidre.

[link]

2009. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%

Nekem yorkiem van és nekem is megvan Varga Monika könyve, de teljesen "leégtem" az állatorvosnál mert egy csomó minden nem úgy van aminek kéne. Gondolok itt arra mikor van láza a kutyának stb...

Szóval nekem van egy yorkie kanom és hát elég sok vele a gond. 2x kap enni reggel és este csirkehúst, májat (főve) egy kis rizzsel vagy csak úgy natúron. Tápot is eszik de nem Pedigree meg társait hanem Hill's minőségi tápot (tudja mi a jó) megvesszük azt az 1 kg-ot 1700 Ft és kb: fél évig vagy kicsit több ideig elég. Fésülni attól függ milyen hosszú a szőre ha hosszú naponta 1x. Az enyémnek rövid így hetente 1x-2x szoktam fésülni. Itatás egész nap kinnt van neki a víz (minden nap cseréljük) akkor iszik amikor szomjas.

Kozmetikushoz 2 havonta jár nagyon gyorsan nő a szőre, füléből kikell szedni a szőrt mert különben begyullad, körömvágás enyémnek nem nagyon kopnak az első körmei ezért vágni kell. Napi 3x séta.

Végeredménybe sok velük a baj, de rengeteg szeretetet adnak.

Blogom kutyámról bár még csak most kezdtem el írni:

www.arthuryorkie.freeblog.hu

Ha gondolod nézzd meg:)

2009. okt. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha csak húst és rizst kap enni a kutya azzal bőven nincsenek fedezve az igényei! Az az 1 kiló Hill's fél évente nem sok vizet zavar. Rost is kéne neki a helyes emésztéshez, magyarul kevés főtt zöldség. A májban benne van a legtöbb vitamin de kalcium nincs.


Kérdezőnek: Olvasgass még jó pár hónapig mielőtt kutyát veszel. Először tájékozódj, utána vásárolj. Azzal hogy hányszor kell itatni meg etetni nem sokra mész, szobatisztaságra kell tanítani, nevelni kell, utána kell járnod milyen táppal etesd vagy mit főzz neki, mikor kell oltatni vinni, miylen betegségekre hajlamos a fajta. Lehetetlen ezt mind leírni ide, lenne kb. 10 oldal meg bő 3 óra.

kutya.hu --> kezdésnek jó lesz, olvasd el a cikkeket csak hogy lásd, mire gondoltam.

2009. okt. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ja amit kihagytam az előzőnek: A csirkehús zsírszegény már pedig az is kell a kutyának, főleg, hogy jön a tél.. Meg lehet oldani ha kis zsíron vagy vajon (nem margarin, nem olaj!) forgatod meg a rizst főzés előtt:)
2009. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor nincs vele baj, ha jó TENYÉSZTŐTŐL veszed és nem SZAPORÍTÓTÓL. Mert a szaporítók nem szűrik a betegségeket stb... [link]
2009. okt. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 22:50-es! Multivitamint kap külön, répát, karalábét is eszik. Ne oktass ki így ismeretlenül mert az nagyon utálom. Kutyám teljesen egészséges vitamin hiánya sincsen. Rengetek jutifalatot is kap amiben állítólag vitamin is van és mellé még kapja a multi vitamint. Szóval tiszta vitamin az egész kutya. Tökre egészséges és boldog:-)
2009. okt. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Utolsónak:én a Hill's-t nem etetem már,nem olyan jó,mint amilyen drága.Egyre többen váltanak róla más tápra.

Kevés benne a hús,sok a gabona,szénhidráttartalom 47,5%.Ez rengeteg.

Ilyen minőség(nek mondott)és árú táp mellé már nem kéne kiegészítő.

Jó a reklámja,sok állatorvos is reklámozza(nem ingyen),szép tőle a kutya,szép a szőre,de nem egy Tescos táppal etetett kutya van a környékünkön,aki ugyanolyan szép.

2009. okt. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
48%
Sajnálom de nekem csak ezt az egy fajta tápot eszi meg. Próbáltunk: Royal canint, eukanuba-át, sőt pedigree és chappit (ami elég sós és teli van színezékkel) ezt sem ette. Maradt a Hill's táp orvosunk ajánlásával.
2009. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!