Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát válasszak?

Milyen fajtát válasszak?

Figyelt kérdés
Nyugodt,mozgékony(ne legyen pörgös de azért szeressen nagyokat futni,sétálni)Kertes házban tartanám bejárással.Könnyen kezelhető legyen.Max olyan vizsla nagyságú legyen de jobb lenne ha közepes méretű lenne.Kizárolag rövidszörű kutyát szeretnék(azért mert nem megy nekem a szörápolás meg türelmem sincs hozzá)Irjatok ha valamit nem irtam le.
2009. okt. 10. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
beagle
2009. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Úristen a beagle mióta könnyen kezelhető?? :)

Nekem mudim van, ezek közül mindegyiknek megfelel (közepes a szőre de szinte TILOS fésülgetni meg fürdetni mert elveszti a jellegét!) csak nagyon aktív. Rengetegek szaladgál viszont ha akarod ül veled egész nap. És nagyon könnyen tanul, feltétlenül engedelmes. Ha nem ez akkor valami pásztorkutya, mert azok könnyen kezelhetőek. De viszont valamelyik nagy, valemelyiknek hosszú a szőre... Ott van a kelpie, rövidszőrű, de viszont pörgősebb. Sheltie az nyugodtabb de nagy szőre van. Esetleg a vizslák? Ők a legkönnyebben kezelhetőek a vadászkutyák közül... Terriert azt ne mert az nem olyan könnyen kezelhető... Német juhásznak rövid szőre van, de nem tudom, lehet hogy az már túl nagy neked. Valami keverék? Szerintem köthetnél kompromisszumot. Van olyan kutya amelyiknek hosszabb a szőre de nem kell nagyon kezelni vagy csak áthúzni rajta a fésűt... És van sok rövidszőrű kutya akik nem olyan könnyen kezelhetőek.

2009. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
golden retriver jó választás lenne neked,vagy labradorok közül valamelyik!
2009. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

te is írtad. a magyar vizsla a tökéletes. ha kell nyugton van, de ha sétáról van szó pörög, nagyon okos, könnyen tanítható, rövid szőrzete van.

Van ismerősöm aki bent tartja a vizsláját.

2009. okt. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A mudi szerintem is nagyon jó, csak ajánlani tudom.
2009. okt. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
pedig a beagle könnyen kezelhető ha normálisan nevelik
2009. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Boxer. Ha már magyar kutyákat is ajánlottak, érdemes akár

erdélyi kopó vagy magyar agárban gondolkodni. Persze csak akkor ha rendszeresen szoktál futni.

2009. okt. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De ép azt írta, hogy ne legyen olyan pörgős...
2009. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
én is a labradort ajánlom. nyugodt, jó természetű, könnyen kezelhető, szívesen elheverészik, de ha arról van szó, akkor igen mozgékony tud lenni. és még a szőre is rövid. a goldennek szerintem jóval többet kell a szőrével törődni, mert hosszú.
2009. okt. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Itt talalsz kepeket,fajta jellemzest...

2009. okt. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!