Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lesz jó házőrző a kutyám?

Hogy lesz jó házőrző a kutyám?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kutyusom. Kedves, aranyos kutya. Az idegenekkel is. Kertben tartjuk és mivel kölyök még, mindenki megáll megsimogatni a kerítésen keresztül. (Már az első perctől kezdve mióta itt van.) Néhány szomszéd amég kaját is dobál be neki. Ha elmegy valaki a kapunknál már szalad oda, hogy simogassák meg és nyüszít ha nem dögönyözik meg az idegenek.

Lesz belőle házőrző? Nem kell, hogy megharapja az idegeneket (bár azért jó lenne, ha védené a területét..) de legalább ugassa meg azokat akik erre járnak. A szomszéd kutyája egyidős az enyémmel, és bár más fajta, de az kb szétszedi a kerítést ha egy idegen ember arra jár. "Veszett" ügy az, hogy valaha is megugassa az idegeneket?? A macskákat és az idegen kutyákat ugatja, de az embereket kedveli. Nem szeretem, hogy mindenféle emberek folyton simogatják...


2009. okt. 8. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát fonots, hogy milyen fajta. De ezen belül is minden kutya más. Egy rotinak is lehet hobbija, hogy mindenk idegentől simogatást kér. :) Aztán általában az őrző ösztön úgy 1 éves kor körül kezd fejlődni. Addigis jó ha sok embertmegismer, hogy ne félelemből hanem bátorságból őrizzen. Az viszont nem jó, hogy bárki simogathatja, etetheti. Én erre baromi féltékeny vagyok, meg aztán el is vihetik, meg is mérgezhetik. Én kennelbe rakom amíg nem vagyok itthon.

Tehát fontos, hogy milyen fajta, de még fontosabb hogy milyen a jelleme. Lehet hogy egyszercsak elkezd majd házat őrizni, de az is lehet hogy végképp ilyen marad. Mondjuk az én kutyáim már az őrzés kialakulása előtt sem voltak túl barátságosak, de lehet hogy a tiéd majd egyszercsak rájön. Ha viszont nem akkor nehogy megpróbálkozz megvadítani eg ismerősökkel megveretni és hasonló butaságokat! Ilyen kutyád van és kész. Elviheted kutyaiksolába ahol megtanulhat csibészelni, de ha olyan akkor csak játékból csinálja és éles helyzetben nem hinném hogy teljesítene. Ha van a kutyában ilyen hajlam, akkor majd előjön. Ha nincs akkor sokat nem tudsz tenni. Legfeljebb majd azér ugat, hogy jöjjenek oda hozzá. :D

2009. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Arra azonban vigyázz, hogy ne egyen meg bármit, amit odaadnak neki. Meg KELL tanítanod rá, a saját érdekében muszáj, hogy csak őled fogadjon el ételt. Különben egyszer majd lesz egy "jóakaratú" szomszéd, aki mérgezett ételt vagy gombostűkkel teletömött kolbászt ad a kutyádnak, és nézheted. Sajnos mindenütt vannak ilyen embertelen humanoidok.
2009. okt. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Kis kritika: kérdésed szinte kijelenti, hogy nem olvastál a kutyákról, de legalábbis a hasznos irodalomból nem eleget. Ez nem probléma, senki se születik tudósnak. A kutyák a felnőttkori érettségüket 2..3 éves korban érik el (ezek alapján), tehát akkortól kezdődően erősödik fel a területvédő hajlam is.


Másfelől viszont tudatnod kéne a kutyával, hogy az idegenek idegenek, nem a falkád tagjai, tehát a falkatag kutyának példát kell mutatni, leszidni, stb, rávezetendő az elvárt magatartásra. (ő, a kutya követő, már ha van kit/mit)

Emberként ha másképp nem, akkor az elkülönítéssel (a kerítéstől egy pl. belső kisebb kerítéssel vagy az átnyúlhatóság megakadályozásával.

A miénk most egy éves, ha otthon vagyunk, akkor velünk van /amilyen közel lehet/ számára nem kérdés, kikhez tartozik. Kezdetben ő sem, de 1-2 hónapja elkezdte az embereket is ugatni, mostanra meg élvezi is a tombolást (mondjuk én látom, nem 'komoly'; gyerekek -anyukával v. nélkül- esetében jelzem a rosszallásom, leállítom). Kifejezetten uszítani nem jó: egy rossz szokást megszüntetni min. 3x több idő, mint egy kívánt gyakorlatot megtanítani.


1. kerülj közelebb a kutyádhoz (olyan nincs, hogy otthon vagyok (se ha nem), hogy idegentől kedveskedést kunyeráljon)

2. értesd meg az immár (1.) téged figyelő, 'követő' kutyával, hogy ők idegenek és ti (a falkátok) nem barátkozik, hanem távolságot tart (magától honnan találja ki a kutya, hogy nem ezt várod tőle?)

3. maximum kezdetben, enyhén bátorítsd (dicséret, simogatás, paskolás), ha figyelő, netán 'fenyegető' magatartást tanúsít


A kutyáknál fekete-fehér=kell/tilos van mint felső utasítás egymás közt. Így a majd magadtól találd ki nem működik, ezért kell rávezetni, hogy mit szeretnél. Ezért fontos róluk, viselkedésükről olvasni. A kutya 'buta' az emberhez képest, nem várható hát, hogy ő emelkedjen fel a mi szintünkre és értsen meg. Tehát az 'okos' ember dolga kutyául is megtanulni és azon át kommunikálni és lőn boldogság.

2009. okt. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél fel a kerítésre tyúkhálót és nem fognak tudni benyúlni. Vidd el a kutyát kutyasuliba,ahol nem csak őrzés védést tanulhat,hanem azt is,hogy ne egyen meg olyat,amit bedobnak,mert így könnyen megmérgezhetik vagy kilophatják.hord el sétálni és akkor kiélheti a kiváncsiágát és játszhat is más kutyákkal.
2009. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!