Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nem állatkínzás? Lentbővebben

Ez nem állatkínzás? Lentbővebben

Figyelt kérdés
Egy ember mindennap elviszi a kutyáját sétáltatni, úgy, hogy autóval megy, és a kutya fut utána. Nem nagyon értek a kutyákhoz, de ez nekem akkor sem szimpi. Dombon felfelé, több km-n keresztül futtatja. 12/L
2009. okt. 8. 19:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Hát de mégis fut utána.
2009. okt. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ milyen kutya. Vannak fajták, akiknek kell a napi futtatás, biciklivel, vagy autóval, vagy mellette futva, mindegy.
2009. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem állatkínzás. Akkor lenne annak nevezhető ha pórázon húzná a kocsi után. Vannak kutyák akiknek nagy a mozgásigényük és máshogy nem kivitelezhető.
2009. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Igen, fut mert a kutyának a génjeiben benne van az, hogy hűséges, és, hogy nem hagyhatja el a gazdáját, azzal nem törődve hogy az hogyan bánik vele. Vannak kutyák amelyek nem ilyenek, de beláthatjuk, hogy a legtöbb ilyen.

Ha a kutya még nincs teljesen kifejlődve - fiatalabb mint 1-1.5 év - akkor ez a tevékenység SÚLYOS lábproblémákat okozhat nála, ha már idősebb, de még nem öreg akkor is lehetnek lábproblémái, de kisebb a valószínűsége. Mindenesetre, ez akkor sem egy dicséretre méltó dolog.

Nekem is van egy kutyám. Én is meg szoktam futtatni, nem kocsival hanem motorral, nem betonon - aszfalton, hanem mezei utakon, és nem nagy sebességgel hanem 20km/h körülivel. Ja és póráz nélkül, mert ezzel tudom csak azt biztosítani a kutyának hogy megálljun ha meg akar. Nem teszünk meg hatalmasnagy távokat, és ezt nem is sűrűn csináljuk, Havonta- kéthavonta, télen meg nem is.

2009. okt. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kössz a válaszokat, de nekem még mindig nem szimpi ez az egész...
2009. okt. 8. 19:40
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
szerintem nem para. legalább futtatja. nagyobb állatkínzás, ha ki se viszi, hanem az egész életét egy kertben éli le. vagy ha csak pórázon sétáltatja tömbköröket.
2009. okt. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megyünk ki a telekre, amint rátérünk a földútra, a vizslánkat kiengedjük a kocsiból, hagy szaladjon. De ő ezt élvezi, szereti, plusz nem tépünk 25 km/h-nál nagyobb sebességnél (a földút miatt nem is tudnánk). Ha ezt nem csinálnánk akkor egész nap pattogna mint egy bakkecske mert annyi a fölös energiája!
2009. okt. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Nekem puli keverék kutyám van kb 5 km-t szoktam futtatni, én biciklivel megyek utána!2km-en keresztül húz a biciklivel utána elengedem a földúton, de alig bírom a tempót 20-25 km/h-val nyomja.

Hazaérünk iszik, lepihen.

5 perc múlva már meg tudná ismételni az egészet.

2009. okt. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgyhogy szerintem a kutyus gazdája is azért futtatja így a kutyát mert már nem tud vele mit kezdeni annyi energiája van! Ez nem állatkínzás, inkább örülni kéne hogy foglalkozik vele, nem pedig ráhagyja, aztán meg megveri mert pl felássa a fél kertet a kutya mert hiperaktív és nincs ki levezesse vele.
2009. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Talán szokj a gondolathoz, hogy mire 24/L leszel sokkal több, neked nem tetsző dolgot fogsz nem csak látni, de tapasztalni is.

Amennyiben fiatal (1 év alatti) a kutya, súlyos kárt okozhat, amennyiben nem, úgy a kipufogógáztól, portól eltekintve, a megfelelő gondoskodás mellett jobb a kutyának, mintha elhízott 'disznóként', szerveinek elégtelenségébe pusztulna bele.

Valójában persze mindegy lenne, ha a legjobb módon is futtatná és ezt itt leírnák, mert neked ettől még továbbra sem tetszik, holott nem is nagyon értesz a kutyákhoz.

2009. okt. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!