Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
75nm-es tágas lakás van egy 5éves kislány, kutyát szeretnék de nemtudom hogy mi lenne az ideális..Kert az sajnos nincsen de viszont maga a környék elég zöld szoval futkározni lehetne neki. Melyik kutya nyugisabb fajta melyik birja ki hogy 8órát bent van egy házba ilyesmi..a ritikülkutyusokkal nincs bajom de azért nem olyat szeretnék.. Tapasztalatokat, véleményt, tanácsot várnék köszii^^
2009. okt. 7. 15:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

én inkább támpontot keresek, keverék kutyussal sincsen semmi gondom és egyre inkább a menhelyi kutyákkal szemezgetek..utána olvastam azota és mint itt is irta az egyik válaszoló a jó kutya nagyon drága .. én sajna nem vagyok gazdag de ha az lennék akkor is lehet menhelyit választanám hiszen 2 kutyát mentek meg..amelyiket fogadom és amelyik a helyére kerül..és talán kezdőként jobb is lenne ha egy kicsit kiforrotabb kutyával kezdenék :-) amúgy a golden retriverek teccenek de gyakorlatilag bármelyik..csak a szőre ne legyen angyon hosszú :-)

a válaszokat köszönöm és várok még:P

2009. okt. 7. 19:51
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves sorstárs,


Javaslom írj magadról pár szót listában összeszedve.

példa gyanánt beszúrok egy korábbi kérdés ide illő részletét:


1. Nem a kedvenc elfoglaltságom a takarítás

2. Nehezen tudom másik személy felé kimutatni a szeretetemet

3. Pár éve történt balesetem következménye szemmel látható( azt mondják bicegek az egyik lábamra, én nem vettem észre). Illetve előfordulhat, hogy később újra meg kell műteni a lábamat ( félévig csak mankóval tudok utána járni).

4. Agilityzni nem tudnék vele, mert a futás nem megy és nagy súlyok megemelését sem vállalom ( max 2 szatyor kaja) .Általában itthon szoktam lenni, nem megyek el túrázni vagy bulizni.

5. Csak pár kilométert tudok megtenni gyalog, utána úgy eldölök, mint egy lisztes zsák és rám jön az álmosság,muszáj aludnom nem bírok ébren maradni.

6. Soha nem volt kutyám ezelött


Természetesen neked mást kell írni, ha nem vagy ilyen!

Ne az igényeidet írd bele, hanem ami te rád jellemző!

Ugyanis sokan elkövetik a hibát ,hogy kinézetre választanak kutyát nem az életstilusuk vagy habitusuknak megfelelőt. Ha nem tudsz azonnal választani, nem baj. Hagyj magadnak ídőt rá! Jobban megéri, mint egy elhamarkodott döntés.

Olvasd el a neten található leírásokat a kutyafajtákról, és menetközben kialakul mi az ami nálad elönyösnek vagy hátrányosnak számít.

A korábban hozzászolókkal ellentétben én a fajtatiszta kutyusokat részesítem elönyben, mert ő róluk nagyából sejthető milyen lesz ha felnő.

Menhelyi kutyussal szerintem az 5 éves gyereked miatt nem járnál jól. Én biztos félteném a rakoncátlan ebtől.

2009. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
hát igazából én szerintem egy jó gazdi lennék , esténként szoktam futni akár egyedül is szeretem az állatokat és kitudom mutatni az érzelmeimet 177cm vagyok és 76kg szoval kicsi se vagyok:-) foglalkozni is szeretek meg tudnék vele csak a délelőtt cinkes az iskola miatt.. de akkor anyukám tudna vele foglalkozni. olvasgattam már róluk de azért ha egy élő személy mondja hogy ez az számomra jobban meggyőző
2009. okt. 7. 20:55
 14/20 anonim ***** válasza:

Az elöző vagyok. Anyukád milyen kutyát szeretne? Tud róla egyáltalán?

gondolom neki is van beleszólása

2009. okt. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
tud róla de van egy 9éves fiu teosm már régóta szeretnénk kutyust , anya is szereti őket nagyon hát anya tacsipárti.. de állatbarát bármelyiket szereti hát igazából lakásméretéből adódóan egy közepes kutya lenne az ideális de igazából ha már bekerült a családba onnan már mindegy nyert ügye van:-)de azért mégse egy kaukázusi legyen az...:D:D
2009. okt. 7. 21:30
 16/20 anonim ***** válasza:
Menhelyeken vannak goldenre hasonlító vagy akár fajtiszta kutyák is, interneten tudsz keresgélni: allatok.info, netboard.hu, gazditkeresek.hu meg persze a menhlyek oldalai, ha akarod szívesen segítek csak mond meg merre laksz, mennyit tudnátok utazni egy kutyáért, fiút vagy lányt, kölyök vagy felnőtt...
2009. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Neked egyáltalán nem javasolt kutya tartása. A kutya ugyanis falkaállat. Falka=család Falka=nomád. ! fal közt egyedül, szerinted?
2009. okt. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 11:19


tőled kérdezném hogy ha lakásba tartom attól miért ne lehetnék neki szerető törödő jó gazdája?és menhelyi kutya mellet döntöttem szombaton nézem meg őket, éldául ök egy ketrecbe bezárva vagy nemtudom hogyan vannak tartva de szerintem nálam jobb dolga lenne neki..de egy kisebb fajta fajtiszta kutyus is nem értem miért ne lehetne lakásba tudok vele menni sétálni futni reggel délelöttöt kivéve de akkor anya menne vele délután este és nem 5 percre..

2009. okt. 8. 13:25
 19/20 anonim ***** válasza:
A kutyáknak valóban nem jó a bezártság de ha nem nagy mozgásigényű akkor napi 2-3 séta elég és valóban egy menhelyi ketrecnél biztos jobb dolga lesz nálad!
2009. okt. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

11:19! Akkor ilyen alapon az emberek legalább 80 %-ának nem kéne kutyát tartania... Szerintem a kérdező értelmes választ vár, nem kötekedést! :-)

Kedves kérdező, én a labradort ajánlom, mert ugyan viszonylag nagyobb kutya, de nyugodt, jól tanítható és szereti a gyerekeket is. Mozgásigényt tekintve pedig alkalmazkodó, ha kell pörög, ha kell, nyugiban van és a szőre sem igényel túlzott ápolást.

Ha pedig fokozatosan hozzá szokik, szépen átalussza majd az egész napot, míg ti oda vagytok. Rengeteg városi kutya van egyedül nap közben sok-sok órára, de ez nem baj, ha esténként pótolod, kutyák közé viszed és legalább 2 órát foglalkozol vele intenzíven, ha esik, ha fúj, ha fáradt vagy, ha nincs kedved, akkor is!

De jól nézz utána és csak komoly tenyésztőtől vegyél! Menhelyről is lehet befogadni kutyát, mindegy, hogy fajtatiszta vagy keverék, de én a saját tapasztalataimból úgy gondolom, kezdő kutyás legyen óvatos a menhelyi kutyákkal, mert sokszor ezek lelkileg sérültek, megtörtek, ezért lehet a nevelésük problémásabb, nehezebb lehet. És ha egy sérült kutya nevelésében szarvashibát követ el az ember - persze akaratlanul - akkor csak tovább ronthatunk szegény amúgy is nehéz helyzetén (pl. félelmi agresszió, kommunikációs zavarok stb.). Természetesen nem akarok senkit lebeszélni a menhelyi kutyákról, csak tudni kell, hogy ők sokkal érzékenyebbek.

Remélem sikerül jól választanod az egész család örömére!

Ja és harci kutyát gyerek mellé semmiképp! Szerintem.

2009. okt. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!