Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
75nm-es tágas lakás van egy 5éves kislány, kutyát szeretnék de nemtudom hogy mi lenne az ideális..Kert az sajnos nincsen de viszont maga a környék elég zöld szoval futkározni lehetne neki. Melyik kutya nyugisabb fajta melyik birja ki hogy 8órát bent van egy házba ilyesmi..a ritikülkutyusokkal nincs bajom de azért nem olyat szeretnék.. Tapasztalatokat, véleményt, tanácsot várnék köszii^^
2009. okt. 7. 15:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen méretű kutyát szeretnél? Mert én nagyobb testűből a golden retrievert(bájos,gyermekszerető, van mozgás igénye de ha eltudod naponta vinni legalább 2 órára sétálni akkor emek kutyus)Kicsiből én az uszkárt ajánlom.
2009. okt. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
én is az uszkárt ajánlanám.
2009. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
gr azt nagyon aranyos kutyus csak ő nagyobb és nem akarom hogy szomorú legyen a bezárttság miatt, napi 2óra séta az meglenne böven csak a délelőtt problémás.. van mikor 6kor indulok suliba és 15körül meg haza..:S
2009. okt. 7. 15:26
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

westie?

nekem is ilyen van, és max. napi 9-10 órát kibír.


Ír farkas kutya meg lehet hogy nagy de gyerekre nagyon vigyáz! de alapból az [link] -n sok közül tudsz válogatni.

2009. okt. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
ááh most elszomorodtam.. akárhány kutyát megnéztem eddig mindenhol kezdő kutyásnak nem ajánlott én kezdő vagyok de félek hogy elrontom a kutyát és azt ő sinyli meg..:S
2009. okt. 7. 16:10
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
bármekkora kutyát vehetsz lakásba,ha elfér van mozgás tere,és a szükségleteit kitudod elégíteni,enegriáját letudod vezetni! sajnos napi 2 óra séta igazából lóf@sz... főleg kezdetben mikor kicsi 2 óránként le kell vinni,kistestű kutyákat én azért sme javaslok mert utálom őket,de másrészről őket többször kell levinni mert gyorsabb az anyagcseréjük,meg alapból többségük hiperaktív,nekem lakásban pitbullom van,reggel len van fél órát,délben bicajjal futtatom,este 2 órát kb,de más kutyákkal játszik olyankor,ilyenkor fárad le a legjobban! Ha tudod kutyasuliba vinni majd AMIT AJÁNLOK BÁRMILYEN FAJTÁT IS VESZEL,akkor mind1 h kezdő vagy e vagy sem! Lényeg h mindig következetes legyél,ha egyszer tiltassz valamit azt utánna mindig,nem kell ám a cuki szemeknek sem bedőlni!!! Milyen típusú kutyát szeretnél? sztem egy örzővédő nagyon jó választás ha tényleg tudsz mindig minden esetben határozott és kiegyensúlyozott lenni akkro nem baj ha első kutya,ha nem vagy elég magabiztos akkro nem ajánlom! vadász kutyát semmiképp se vegyél ők nagyon mozgékony kutyák nehéz őket lefárasztani,hatalmas ösztön erenrgia szintjük van ezt nehéz kielégíteni! juhász kutyák jó választás lehet,bár abból is vannak amket én nem szeretek! hát ha van kérdés segítek szvesen
2009. okt. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
hát ölebeket én se nagyon szeretem.. de most hogy olvasgatok roluk hát huh...szerintem tudnék következetes lenni és én alapból járok napi egy orát este futni és kutyával az külön jó lenne reggel tudnám vinni délután is lenne időm rá ..csak sok mindent olvasok és egyre jobban parába vagyok...:S
2009. okt. 7. 16:59
 8/20 anonim ***** válasza:
segítek,de milyen fajtákra gondoltál eddig? ha sportos vagy akkor sportos kutyát válassz! közepes termetűekben gondolkodj sztem! a kicsit ugy látom te sem igazán kedveled,de köztük is van jó fajta! Például a francia bulldog,vagy a staffordshire bullterrier ez nem összekeverendő a Amerikai staffordshire terrierrel,mert sokan keverk őket a nevük miatt, ezek nagy bohócok,bár a francia bulldogot én nem vinném magammal futni! Ha tényleg úgy érzed h elbírsz egy keményebb kutyával,akkor választhatod még nyugodtan a bullterriert,amerikai staffordshire terriert is! Ők igazán odaadó kutyák,nagyon nagy bohócok,igazi társak,mindenre alkalmasak de hozzájuk nagyon határozott kéz kell,nagyon könnyű őket elrontani,de ha jól neveled soha msá fajta nem kellessz! egy egészen más kuyta még a border collie,ők nagyon okosak,sportosak! csak kicsit hosszabb a szőre! ha nagyobb testűnél döntenél,akkor pedig belgajuhász,németjuhász(őt csak tenyésztőtől,mert különben nagy sz@rba nyúlhatsz),labrador,golden(mondjuk én nem kimondottan kedvelem őket a sok jó hirrel ellentétben én szinte csak olyan találkoztam aki nem normális),ha esetleg mégis hajlassz a nagytestű felé akkor német dog őt nagyon szeretnétek,cane corsó,bulmasztiff,bórdói dog,amerikai bulldog! tudnék még mit írni de már így is elég hosszúra sikerült!
2009. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hát szerintem néz utána menhelyeken, ott tudnak neked ajánlani kutyát...én nem hiszik ebben a "kezdőkutyásnak nem való ez a fajta" dologban, persze minden fajtának van egy bizonyos jelleme (pl: terrier: terrorista/ beagle: buta, ösztönkutya) de szerintem a neveléstől, környezettel függ mennyire hagyjuk eluralkodni...
2009. okt. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
értem én ,meg sajnálom is a menhelyi kutyákat! De kajak fütyi kivan már azzal h mindig ezzel jönnek! Ha vki feltesz egy kérést h " Milyen FAJTÁT válasszak?" Akkor valszeg nem keveréket akar! mind1 nem akarok senkit sem bántani...sry
2009. okt. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!