Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar megmenteni?

Miért akar megmenteni?

Figyelt kérdés
Tavaly egy eldugott bányatónál kempingeztünk, és magunkkal vittük az akkor 1 éves kutyámat is. Azelőtt nem félt a víztől(bár nem is rajongott érte), de amikor meglátta, hogy belementem a vízbe, elkezdett nyüszíteni. Láthatóan nem tetszett neki, hogy ilyen "veszélyes" dolgokat csinálok, de úgy voltam vele, majd megnyugszik, ha látja, hogy nincs semmi bajom. Egyszer beúszott hozzám, akkor még aranyosnak is gondoltam a dolgot, de amikor legközelebb is be akartam menni a vízbe, ráfogott a kezemre, ruhámra(nem harapott meg) és úgy próbált elhúzni a parttól, teljesen megőrült, rá is kellett tennem a pórázt(Akkor rászóltam, és vártam egy kicsit, míg lenyugszik). Utána már nem volt gond, amikor bementem a vízbe, a partról követett, néha nyüszített, de nem vadult be többször. Az idei nyárra pedig most szervezzük a kempinget, most is szeretném magammal vinni, és most is tóparti helyet választottunk(nem szeretném feladni egy negatív tapasztalat miatt). Van valami ötletetek, hogy mit csináljak, hogy ez ne forduljon elő többet? Azt nem várom, hogy megszeresse a vizet, csak viselje el, hogy a vízben vagyok, és ne akarjon folyton megmenteni. Vannak talán gyakorlatok, játékok, amik segítenének ebben?

2013. máj. 14. 20:41
 1/9 anonim válasza:
Hát lehet hogy egyszerűen fél a víztől mert nem tetszik neki vagy volt valami rossz emléke a kuytusodnak a vízzel kapcsolatban és nem akarja hogy veled is az legyen vagyis hogy ne sérülj meg.Hát tapasztalatom nincs hogy ilyenkor mit csinálj de tedd pórázra kötözd a fához és adj elé kaját akkor csak megnyugszik.Meg mielőtt bemész a vízbe simogasd meg és biztasd hogy nyugodjon meg nem lesz bajod.A kutyák érzik ha nyugtalan vagy/nyugodt.
2013. máj. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Amit írtál, tavaly már megcsináltam, csak nem mindig volt megkötve, ha pedig nyüszített, erélyesen rászóltam. Utána már nem volt olyan nagy gond, csak akkor akadt ki mindig szegényem, amikor sikítottam, amikor ugráltam a vízbe. De látszott rajta, hogy be van feszülve, ha nem voltam a közelében, biztonságban. És nem a falkavezérséggel van gond, makacs, nehezen kezelhető fajta, nem engedhetem meg, hogy ne én irányítsak.
2013. máj. 14. 21:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem így jól csinálod. Előbb-utóbb közömbös lesz.
2013. máj. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sameths ***** válasza:
Próbáld behívni a vízbe, és ússzatok együtt, vagy labdázzatok (vízben), kösse pozitív élményekhez.
2013. máj. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen kutyád van? Mert ha újfunlandi, akkor a vérében van a vízből mentés.
2013. máj. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vízbe megpróbálom majd beimádni, meglátjuk, milyen sikerrel. :D

Igen, ezt elfelejtettem írni, köze sincs a mentőkutyákhoz, a fajtája akita inu.

2013. máj. 17. 17:06
 7/9 anonim ***** válasza:

óóóó istenem egy akita *-* imádooom, mikor kicsi voltam nagyon szerettem volna egy olyan kutyust, annyira, hogy többet nem vettek nekem kutyás újságot szüleim :D

Bár lenne helyem és lehetőségem tartani ^^

na mindegy... Valószínűleg idegen neki ez a dolog és fél, hogy bajod esik.

:) remélem a vízben játék segít megoldani a dolgot.

aaaaw akita kutyus ^^ adnál neki egy extra simit a buksijára a nevemben? :)

2013. jún. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
átadom neki :) akkor megpróbálom becsalogatni a vízbe, hátha sikerül :)
2013. jún. 13. 13:05
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor bemész a vízbe és kijossz, jutifalat :) A pozitív élmény megerosítése :D (amellet, hogy játszotok, meg minden)
2013. jún. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!