Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elfogadjam az ajándék kutyust?

Elfogadjam az ajándék kutyust?

Figyelt kérdés

Anyukámék nekem akarják ajándékozni az otthoni yorkshire terrierünk, de én panelben lakom. Nem tudom hogy nem lenne rossz ez annak a kiskutyának. Mivel diáklány vagyok és van barátom nem vagyok túl sokat otthon, ha elfogadnám magammal kéne vinnem, hogy gondoskodhassak róla. Egyébként nagyon szeretem az állatokat, és hiányzik is, hogy nincs sajátom.

Szerintetek így megéri elfogadni? Vagy jobb lenne neki valahol máshol?


2009. szept. 28. 17:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha szereted persze, de csak akkor ha ráérsz vele foglalkozni. Sztem napi 5-7 órát még kibír egyedül, annál több meg már nem olyan jó neki.
2009. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem alaposan fontold meg a dolgot.

Eddíg kertes házban élt a kutyus?

Gondolom, akkor ahányszor csak kikérezekedett, anyukádék kiengedték.

Egész nap volt vele valaki otthon?

Ismered jól a kutyust, és szereted is?

Ő Téged?

Képzeld, hogy most elviszed magaddal.

Jó nagy trauma lesz neki, hogy a gazdjait elveszti.

Aztán csak naponta mondjuk csak 3x mehet ki, jó esetben, mert ugye Te iskolába jársz, gondolom sokszor szórakozni is.

Sokat lesz egyedül a lakásban, nem fog-e ugatni egész nap, a szomszédok örömére?

Sok helyen társasházban nem is lehet kutyust tartani, ezután is utána kell érdeklődni.

Párod mennyire szereti a kutyusokat, konkrétan ezt a kutyust szereti-e?

Ha már mindenképpen el kell ajándékozni a kutyit, olyan helyre kerüljön, ahol sokat fognak törődni vele, nem lesz naphosszat egyedül.

Ne esetleg 1-2 hónap után derüljön ki, hogy mégsem tudsz Vele megfelelően foglalkozni, és ekkor kelljen neki új gazdát keresni.

Ja!

Nem bántásból írtam, Te tényeg jót akarsz, ahogy kivettem a soraidból.

Valószínű neked is a fentebb leírtak járhatnak az eszedben, ezért is kértél tanácsot, mit tegyél.

Üdv.

2009. szept. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Miért a szüleid megunták? Vagy mi? Fura.

A helyedben én biztos nem fogadnám el, max úgy, hogy maradjon csak otthon a már megszokott környezetében, és majd időnként látogatom. De hát ezt anélkül is meg lehet oldani, ha "odaajándékoznák" neked...

A kutya nem egy tárgy... Nem tudom mi járhat a szüleid fejében...

2009. szept. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A szüleim pitbullokat is elkezdtek tartani, most épp szaporítják is őket és féltik a yorkiet! Egyszer az egyiket megtámadta a kicsi és ő járt rosszul.Így vagy én viszem el, vagy eladják!
2009. szept. 29. 11:44
 5/14 A kérdező kommentje:
Amúgy ők Pesten laknak, én meg Szegeden.
2009. szept. 29. 11:45
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

Pffffff

Inkább le se írtad volna.

Szegény kis yorkie.

Szerintem keress neki egy rendes családot, anyudéktól midenképpen hozd el.

Próbálj először fórumokon gazdit keresni,állatvédőknél érdeklődni, tudnak-e leinformálható gazdit.

Biztos napokon belül begazdásodik, sokan keresnek kistermetű kutyust a menhelyeken, ahol azért jobban utána tudnak nézni, hová is adják, és úgy tudom, szerződést is alá kell írni, sőt, ivartalaníttatják a kutyát, vagy lgalábbis ivartalanítási kötelezettséggel adják oda.

Amennyiben Te találnál neki családot, erre azért mindenképpen figyelj oda, nehogy szaporítóknál kössön ki, ma a yorkie nagyon divatos kutyafajta a szaporítók körében.

Ha gondolod, ajánlhatok pár megbízható, állatvédő csajszit, akik segítenek neked.

Írj privit nyugodtan, bármikor.

Üdv.

Mielőtt még belém kötne valaki, nekem NEM KELl a kutyus, van 2 kopaszom, egy collie-m,/mentett/ úgyhogy betelt a létszám,

viszont régi fórumozó révén tudom hol kell kopogtatnom, ha egy kutyinak megelelő gazdit szeretnék találni.

2009. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez szörnyű. :( Szegény Yorkie.

Már bocs, de a szüleiddel szívesen találkoznék. Népes ismeretségem minden tagja szívesen pofán és egyéb testrészeken verné agyon őket.

2009. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, megfontolom, hogy elég jó lenne-e neki nálam!:)

A véleményt alkotni pedig a helyzet TELJES ismeretében lehet, nem kezdek el feleslegesen vitázni!

2009. szept. 29. 14:11
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Remélem örülsz majd mikor szegény kölyköket vérbefagyva húzzák elő valamelyik szeméttelepről. A ku.va anyját az ilyennek ezen a helyzeten nincs mit ismerni. Egy dolog akár milyen fajtát szaporítani meg egy dolog amstaffot és pitet, mert náluk a kölykök 50%-a harcolni megy ba.dmeg!!! Vagy harcoltatják 3-4 éves korukig míg nem győzi le egy fiatalabb vagy az első vesztett menet után kinyírják, megkínozzák, zsákostól folyóba dobják ha nem hal meg a csatatéren!!! Vagy próbababát csinálnak belőlük és rajtuk fogják edzetni a harci gépeket. Legszívesebben megkeresném a büdös ku.va anyádat és puszta kézzel megfojtanám a hü1le ku.váját!!!
2009. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
A másik, hogy hozd csak a yorkit Szegedre, legalább lesz amiről megismerlek!
2009. szept. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!