Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért olyan fontos, hogy a...

Miért olyan fontos, hogy a kutyának legyen törzskönyve? (Részletezem lent. )

Figyelt kérdés
Nem az én kutyámról van szó, és nem konkrét esetről, de mindenki mondja itt különböző kérdésekben, hogy mért nincs törzskönyve a kutyának, stb. Nekünk, még évekkel ezelőtt, volt egy labradorunk, tenyésztőtől, törzskönyvvel. A törzskönyvben nem volt semmi extra: benne volt az ő neve (mi nem úgy hívtuk), a szülei, és egyéb felmenők neve, de azon kívül semmi. Nem volt ott, hogy azok a kutyák egészségesek-e, és csak a nevükből lehetett következtetni a német nyelvterületre egyes felmenők esetében. Talán egyetlen kutya alatt volt valami bejegyzés, de nem tudom, már mi, mert mondom, ez évekkel ezelőtt volt. Mire mentem volna ezzel a papírral? Ez nem igazolta, hogy a kutya egészséges.
2013. márc. 17. 18:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan mint egy garancia arra, hogy valóban az adoot fajta a kutya és, hogy egészsége ezzel szemben a szaporítótól vett nem biztos, hogy felnőtt korában hasonlítani fog arra a kutyára amit te szerettél volna
2013. márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

a törzskönyv a kutya személyigazolványa. ezzel tudod igazolni hogy fajtatiszta kutyád van. Az a kutya aminek nincs tk-ja nem nevezhető fajtatisztának, csak fajta jellegűnek.



nagyban igazolja azt is hogy a kutyád egészséges, hiszen a tenyésztésből azokat az állatokat amik nem felelnek meg a standardnak, vagy nem egészségesek ki kell zárni a tenyésztésből.


így a kutyádnak nem lehetnek több generációs örökletes betegségei, max olyan ami nála jelentkezik először, így kicsi az esélye a betegségnek... (nem úgy mint egy akár többszörösen beltenyészetes szaporítótól vett kutyánál)

2013. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutyáknak nem voltak szűrési az nem a törzskönyv hibája, hanem a tenyésztőé. Egy tenyésztő is lehet rossz, ez nem azt jelenti, hogy akkor már nem szükséges a törzskönyv.
2013. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de egyedül az utolsó adott igazán választ. Pont arra akartam rávilágítani, hogy ez a törzskönyv semmiben sem igazolta, hogy a kutya egészséges.
2013. márc. 17. 18:22
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Vannak törzskönyves szaporítók ezért kell több kennelbe is ellátogatni.
2013. márc. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ezzel tudod igazolni, hogy valóban fajtatiszta a kutyád.

Én egy ismerős tenyésztőtől vettem az enyémet, aki színhibás. Mivel az ismerősöm tudta, hogy csak hobbi célra lesz a kutya, nem szeretnék vele úgymond "kezdeni" semmit (és ugye a színhiba miatt nem is tudnék), ezért az enyémnek nincs törzskönyve. :) Nem akart tőlem pénzt elkérni, tekintve a barátságot, és a kutya színhibáját, de adtam neki egy jelképes összeget. Elvégre 8hetes koráig csak ő nevelte a kutyát.Vidáman éldegélünk így is. Én tudom, hogy fajtatiszta a kutyám, de nem akarom, és nem is kell bizonyítanom senkinek :)

2013. márc. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Azt, hogy a tk mit jelent, előttem leírták, de nem csaj ez a lényeg.


A törzskönyvvel rendelkező kutya fajtatiszta, rendelkezik a fajta küllemi - és jellembeli adottságaival, azokkal, amiért valószínűleg azt a fajtát választottad.


Tudod, hogy kitől vetted a kutyát, és ezt a tk igazolja is, a szaporító simán letagadja, hogy tőle vetted a kutyát, ha esetleg bármiféle problémád adódik. A szaporítónál nem reklamálhatsz ha a fehér puliból komondor lesz, hiszen nem fajtatiszta ebet vettél, mert azt csak a tk igazolja.


Ha szaporítótól veszel kutyát akkor azzal olyan embert támogatsz, aki nem a fajta javítása érdekében hoz le almot, hanem azért mert pénzt lát a kölykökben, vagy mert olyan cukik a kölykök és szeretné, ha a kutyája egyszer fialna.


Az ilyen emberek olcsón, sokszor oltás nélkül adják a kutyákar,melyek nagy %-a az utcán, menhelyen, sintértelepen köt ki. De mivel nagy a kereslet az olcsó kölykökre, újabb és újabb almokat hoznak le szerencsétlen szukáktól

2013. márc. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

...folyt.köv.


A szaporítók fele kifejezetten üzleti érdekből állít elő kölyköket úgy, hogy a lehető legkisebb legyen a bekerülési érték. Kis hely, alacsony minőségű eledel, a kölyköket minél hamarabb elpasszolni. Nem számít, hogy a szukákat saját kölykükkel, apjukkal fedeztetik, ha az van kéznél, és minden tüzelésnél, mert egy szuka akkor termeli a legtöbb hasznot.


A szaporítók másik fele a hobbiszaporító, aki a már megszokott primitívséggel és meggyőződéssel hoz le almot "Buksitól" és "Léditől" mert milyen szépek és a szukának kell egy alom, ja égs minden kölyöknek van már gazdija....


Hát ezért tart ott az ország állattartása ahol.


Tény, a tenyésztők között is vannak szaporítók, ezért kell megnézni, hogy honnan veszel kutyát és adásvételi szerződésben kell rögzíteni az egészségügyi garanciát.

2013. márc. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
az én kutyámnak a törzskönyvén az összes ősének fel van tüntetve a csípő és könyök dp eredménye és rajta van a genetikai vizsgálatok eredménye is igaz az csak a szülőknek és a nagyszülőknek
2013. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Igényes tenyészetekben a felmenők egészségügyi szűrései is rá vannak vezetve a törzskönyvre.
2013. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!