Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire ajánljátok a Westiet?

Mennyire ajánljátok a Westiet?

Figyelt kérdés
A hétvégén hozzuk el a westie kölyköt. Ezelőtt csak nagytestű kutyám volt (berni pásztor), épp ezért nem tudom, hogy egy kiskutya mennyiben más :) Tartható kertben? Eleinte persze bent lesz velünk, hiszen amíg pici nincs szívem kitenni. De nyáron már nyugodtan kiengedhetem, ugye? Kicsit félek a nevelésétől, mert a berni hihetetlenül okos jószág, és rajta nem túl sokat kellett alakítanom. Hol vegyek neki hordozó táskát, tápot, nyakörvet...? Viszonylag barátságos áron, ha lehet :) Már nagyon várjuk, de kérem, akinek van az írja le pár szóval, hogy mire számítsak.
2013. márc. 5. 16:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%

uram atyám... ezt most komolyan kérdezed, hogy egy westit ki lehet e tenni az udvarra? remélem tisztába vagy vele, hogy erre az a válasz, hogy NEM LEHET UDVARON TARTANI!


Valamint ugyan ott kell neki venni tápot, és egyéb felszerelést ahol a berniteknek vettétek!


saját véleményem a westiről az, hogy terrier és annyira okoz gondot a nevelés mint a többi terriernek. Nem úgy tanul mint egy labrador vagy egy golden retriever de nem is olyan makacs mint pl. egy angol vagy francia bulldog!

2013. márc. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen, komolyan kérdeztem. Olvastam, hogy lehet kertben tartani. Kutya az isten áldjon meg...az a jó neki, ha szabad levegőn van. Persze estére beengedem. Barátságos, ápolt kertünk van, nem dzsungel... A bernim 5 éve halt meg, édesapám vásárolta neki a tápot. De most nem hiszem, hogy ezt kérdeztem. Nem vagyok tisztában a jelenlegi boltokkal, ahol kutyáknak lehet kellékeket venni. Melyik a legjobb, legkedvezőbb és stb. De ha nem tudsz értelmesen, kulturáltan válaszolni egy kérdésre, inkább ne is tedd! Főleg ne ilyen flegma stílusban. Segítséget, tanácsot kértem nem flegmázó kioktatást és okoskodást. Köszönöm!
2013. márc. 5. 16:22
 3/16 anonim ***** válasza:
26%
Kutyának nem a kertben a jó hanem ott ahol a gazdája van.. valamint vannak kimondott szobakutyák... és sajnálom de a westi az... de képzeld el még a dán dogot is szobakutyának mondják sőt.. a legnagyobb ölebnek is mondják... szóval szerintem ne vegyetek kutyát.. legalábbis westit ne.. valamint honnan tudjuk, hogy hol laksz és mi van a környéketeken milyen bolt?!
2013. márc. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen nappal lehet kint a szabadlevegőn, de este be kell engedni. Ahol normélis kutyatáp és egyéb kutyafelszerelések vannak, az a fressnapf (azt hiszem így írják). De ott minden nagyon drága ezért érdemes inkább rendelni.
2013. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló köszönöm :) Én is úgy gondoltam, hogy estig kint lehet. A másiknak pedig üzenném, hogy szerintem sürgősen keress fel egy pszichológust...minden személyeskedés nélkül. A dán dogot lakásban??? Megőrültél???? Egy akkora kutyát főleg nem szabad bent tartani, kínszenvedés neki. Ezt minden épeszű ember tudja. Innentől a westies tanácsodat sem tartom mérvadónak.
2013. márc. 5. 18:41
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék beszólni, de dán dogot tényleg tartanak bent, nagyon szeret a gazdival lenni. Télen is fázik mert rövid a szőre (vagyis ezt olvastam).

Persze, hogy lehet kint nekünk palota pincsink van imád az udvaron lenne nem is szeret bejönni. Nyáron van hogy este is kint marad, persze féltem de jó környéken lakunk így nincs belőle baj.

1 évig még jobb belátásra nem bírtam a családot kint lakott az udvaron és semmi baja él és egészséges. Persze ezzel nem azt mondom, hogy kintre való de ha kirakod nem fog meghalni.

Felszereléseket a netről érdemes venni, tàpot is prémiumot(!) mindenkèpen pl.: acana, eukanuba és társai. Igaz nem annyiba kerülnek mint a tescos táp de 1000x jobb. Megéri az árát.

A westik egyébként szerintem nagyon karakteres, jópofa kutyák. Egyszerűen imádom őket.

A pincsiig nekünk is mindig nagytestű kutyáink voltak én is féltem, hogy mi lesz de kellemesen csalódtam.:) Igaz kicsit nehezebb velük szerintem de nagyon jó társ válhat belőlük.

2013. márc. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Nyáron lehet kint tartani nap közben és akár éjjel is, de ősztől tavaszig kint megfagyna! Ráadásul könnyen le lehet lopni, mivel kistestű kutya.
2013. márc. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Én is úgy gondoltam, hogy amíg jó az idő kint lehet (persze úgy, hogy vele vagyunk). Nyáron egyébként se a szobában szoktam dögleni, hanem kint vagyok a kertben. Jönnek a barátok, grillezés, napozás... Nyilván nem fogom bent hagyni a kutyát, amikor én magam is kint tevékenykedem. Többször akarom majd sétáltatni is, hogy megfelelően szocializálódjon és pl. ne nagy nehézségek árán kelljen kozmetikushoz vagy orvoshoz elrángatnom. Sétáltatni 4 hónapos kor után ajánlott, ugye? Mikor megkapott minden oltást.
2013. márc. 5. 21:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Tápot fressnapf, vagy sima kis állateledel bolt a környéken, lényeg, hogy kistestű kutyának valót válassz (annak kisebbek a táp szemei). Felszerelés ugyanott. Bentre kell neki fekhely, etető és itatótál, játék. Kintre se felejts el valami házikót, mégha csak napközben is van kint! Pl elmentek majd dolgozni, jön egy nagy vihar, napközben is el kell tudni bújnia! Szökésbiztos kerítés. Kiskutya kis lyukon is kifér. Kintre is kell napközbenre friss víz, itatótál. Ne felejts el valami kullancs elleni szert tenni rá (nyakörv vagy spot-on.) hirtelen ennyi...
2013. márc. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekünk bernáthegyi volt a lakásban. Na ehhez szólj hozzá kérdező!

Télen, nappal szeretett kint lenni. Éjszaka pedig bent velünk. Nyáron birtokba vette a fürdőszobát, mert ott jó hűvös volt.

Emlékszem, ha kint vihar volt, akkor a konyha asztal alatt kuporgott. :-)

Sosem felejtem el, mennyit kergetőztünk vele és a spánielünkel a dohányzó asztal körül a szobában gyerekkoromban. (Ha össze törtünk valamit, azt mindig a kutyára kentük. Mondván h:"Lesodorta ahogy csóvállta a farkát.") :-D

A következő kutyánk németjuhász volt. Ő is kinti-benti szoba kutya volt. Parancsra hozta faternak a telefont, lecibálta rólam a takarót reggel. Elkísérte nagyimat a boltba.


Ezekre a jó tulajdonságaikra és ezek továbbfejlesztésére sosem jöttünk volna rá, ha kin tartjuk őket.

Sajnálom az ilyen embereket mint te. De az ilyen emberek kutyáit jobban. Belőletek lesznek majd az olyan újságcikkek, h "a saját kutyája csonkította meg/tépte szét".


És nálunk kosz sem volt. Amikor osztályfőnököm jött családot látogatni, leesett az álla, hogy hogy lehet 3 gyerek és két kutya mellett, ilyen tisztaság? Nálunk napi porszívózás volt. A németjuhi mellet meg 2naponta.


Te pedig ki akarsz tenni egy westit?!


Olvass szakkönyveket, nézz kutya nevelésről szóló videókat a neten, mielőtt egy ártatlan kutyával nem megfelelően bánnátok.


Nekem most egy spánielem van. Kertes házban lakunk a párommal. Sokszor kiengedem az udvarra, sétálni is megyünk mindennap.

Kint nem hagynám, egyébként sem szeret egyedül lenni.


A tescoban veszem a tápját. Most pedigre juniort kap(4 hós)napi 1x.

Tápból legalább közepes árkategóriájút válasszatok, mert a nagyon olcsóban sok a rákkeltő anyag. A hámja is és néhány játéka is tescos, meg turkálóból is van gyömöszölni való plüssfigurája. Pórázt a kutya boltból kapott.


23L

2013. márc. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!