Elég, ha naponta, kétnaponta 2 km-t sétálok a kaukázusimmal?
Ismerek pár kaut közepes méretű kertvárosi udvarral, ahol SZABADON élnek...idős gazdik naponta 1 szűk órát pórázon sétáltatják lassacskán, igaz kutyákhoz és emberekhez nem engedik, mert támadnának...csoda, hogy meg tudják tartani pórázon.
Mi a francnak kell őrizni egy kutya, ha kennelbe van zárva??? Ott nem tud őrizni sem...Soha nem engedik ki a gazdái, még éjjelre sem??
Nekem komondorom van, szabadon egy 420nm-es területen.
Naponta sétáltatva van kb. 2-3 km-t. A kutya szabadon van ilyenkor, tehát ő megtesz szerintem olyan 4-5km-t.
+ 2-3 naponta sétálok vele olyan 6-10km-t, itt olyan fele-fele póráz és szabadon, tehát neki ez is több valamivel.
+ ha jó idő van, akkor naponta bringa mellett futtatom olyan 20km/órás sebességgel 1km-t.
Nekem kistestű kutyám van de 2km még neki is nagyon kevés. Ha őrzésre van a kutya, az tényleg butaság, hogy be van zárva. Egy kennelben lévő kutya nem tudja megfogni a betörőt...
Szerintem beszélj a többiekkel, hogy ezt valahogyan meg kell oldani. Az is mozgás neki ha kimész és játszol vele. :)
És te nem családban élsz, ahol az ilyen problémákra megoldást, de legalábbis elfogadható kompromisszumot szokás kötni?
Legalább a kertben engedjétek el azt a szerencsétlent, mert itt nem az a legnagyobb probléma, hogy 2 km kevés neki - mert kevés, bár több, mint a semmi.
22:12! A komondort ne hasonlítsuk a kauhoz! A komondornak ügyes terve van a lustaságra, amit úgy hívnak: puli. Anno a konondor aludt, néha ment egy kört, de ennyi. A puli volt az éber örző, aztán ha baj volt, riasztotta a komondort.
Ezért is tartom nagyon okos fajtának :) Feleslegesen nem strapálja magát :)
Little Red:
Nem értem az összefüggést az én mondandóm és a Te erre adott reakciód között.
Amúgy meg az sem igaz, hogy a komondor mellett mindenhol pulit tartanak. Sőt, ez inkább csak egy mendemonda. Persze vannak házak, ahol ez előfordul, de pl. régen a pásztorok soha nem vagy csak nagyon ritkán tartottak együtt terelőkutyát pásztorkutyával.
A nagy termetű pásztorkutyák őrizték a nyájat.
A kis termetű terelőfajták megjelenése a nagyragadozók kipusztítása után történt, pl. a mudi és a pumi is a XVII-XVIII. század során jött létre, a pásztorkutyák pedig mivel nem volt már rájuk szükség, bekerültek a tanyákra.
Ahol a mai napig vannak nagyragadozók, ott továbbra sincsenek kis termetű terelőfajták. A pásztorkodó aboriginak kau, káj, kangal mellett nincsenek, de ha kimész Erdélybe, olyan területre ahol pásztorkodnak és vannak nagyragadozók, ott sem fogsz látni.
Ennek két oka van. Egyrészt a kis termetű kutya potenciális tápláléka a farkasoknak, párducoknak. Másrészt a keleti típusú terelőfajták nem szemmel és hanggal, hanem hanggal és csipkedéssel, amolyan megszakított zsákmányösztönnel terelnek. Az igazi pásztorkutyák az ilyen kutyát megölik, mert mit látnak? Támadja a jószágot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!