Kutyát lakásban tartók, napközben dolgozók: milyen feladatokkal szoktátok szellemileg lefárasztani a kutyát?
Olyasmire gondolok, amit a reggeli séta után, munkába indulás előtt is lehetne vele a lakásban gyakorolni.
Másfél hónapja van nálunk, bő 1 éves, az alap dolgokat tudja (ha akarja), ül, fekszik, marad, pacsi :) De ennek a gyakorlása "steril" környezetben már unalmas neki.
Tegnap délután olyan 4 órát sétáltunk összesen, ebben volt bkv-zós boltbamenés, 1 órás rohangászás dimbes dombos részes, majd másfél órás rohangászás-játék ugyanitt haverkutyával, meg sima pórázos sétálgatás.
Kint úgy tűnt, hogy jól elfáradt, de mikor hazaértünk, ugyanúgy elemében volt.
Szerintem most kezdi megszokni a helyét, mert eleinte semmi probléma nem volt vele, mostanában viszont egyre több kárt csinál a lakásban.
Első kutyánk, minden tanácsot elfogadok és előre is nagyon köszönöm! :)
Az én tündi-bündi örökbefogadott felnőtt kutyámról is úgy 1,5 hónap múlva derült ki, hogy valójában egy pokolkutya. :D
Semmi extra. Valami trükköt tanítgass neki, ettől 30 perc alatt úgy elfárad, hogy kidől. Legalábbis az enyém, lehet hogy a tiédnek több idő kell.
Amúgy most kell nagyon szigorúan fognod, mert ilyenkor kezdi próbálgatni a határokat. Ha most elég szigorú vagy, akkor hamarosan megint jó kutya lesz. :)
Klikkerezzetek, nagyon jól leszívja az agyát :)
Milyen kutyus egyébként?
Az enyém is olyan 1 éves korában volt igazán elemében :)
Köszi a tanácsokat. Keverék, nagyjából labrador, talán egy kis vizsla, de valójában nem lehet tudni.
Azt tudom, hogy trükköket kéne vele ehhez gyakorolni, csak azt nem tudom, mi legyen az konrétan.
De egz másik kérdésnél olvastam egy jót: klikkerrel tanítsam meg neki, hogy eldöntsön egy pacakot. Ez elvileg jól lefárasztja agyilag.
Olvass utána egy kicsit a klikkerezésnek :)
A legjobban azok a trükkök fárasztják, aminél gondolkodnia kell, hogy mit is szeretnél tőle, mit vársz el, más néven a formálás :)
www.klikker.hu
Vagy ajánlom még Vámosi-Nagy Nóra Klikk c. könyvét :)
Látom, út közben érkeztek konkrét öteltek is. Munkahelyen vagyok, még csak az első két komment volt, mikor el kedztem írni az előzőt :)
Szóval köszi a tippeket, mindenképp ráállunk a klikkeres tanulásra. Van klikerrül, eddig is ezzel ment az ül, fekszik, de főleg a "gyere ide" :))
kicsit off, de ha már szóba került:
végül is meddig kell "klikk-kaja" jutalommal díjazni pl. azt, hogy ül/fekszik/marad. Pontosan tudja, melyik mit jelent, csak néha nem hajlandó megcsinálni. Főleg akkor, ha más kutyák vannak a közelben.
Plusz egy idő után rájöttem, hogy csak azért ment el, mert tudta, hogyha visszajön, kaját kap. Mert nem ment messzire, és hallotta a nevét, már jött is. Megkapta a kaját, és megint elment pár méterre.
De aztán szóltak, hogu ne nézzen már hülyének a kutya, ezért ne jutalmazzam, csak ha tényleg messziről jön vissza.
Vezesd be nála, h behívás után pl. "mehetsz"-re mehet el mellőled, ez jelenti azt, hogy már nem akarsz tőle semmit, miután behívtad, ilyenkor dönthet úgyis, h marad melletted, de mehet is. Ha nem szólsz semmit, akkor maradnia kell. Viszont ha visszaengeded, akkor hagyd, h bóklásszon kicsit kedvére, vagy játszon más kutyákkal és miután elfelejtette, h ő tulajdonképpen azért ment el, mert azt várta, h visszahívd és kaját kapjon, eztán hívd csak be :)
Magasabb ingerkörnyezetben is sokat kell gyakorolni :) Pl. ha otthon tök jól megy az ül, az még nem jelenti azt, h akkor is le fog ülni elsőre, ha 10 kutya veszi körül és hívja őt játékra :) Fokozatosan haladjatok lépésről-lépésre, én nem raknám el a klikkert még :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!