Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Morog és kap felém a kutyus...

Morog és kap felém a kutyus ha a tálja felé nyúlok miközben eszik?

Figyelt kérdés
3 hónapos keverék kislány kutyusról van szó. Egyébként kicsit sem agresszív és nagyon barátkozós még az idegenekkel is, de ha eszik és pl raknék még kaját tálba vagy elvenném valami miatt egy pillanatra (most gyógyszert kap és emiatt néha bele kell piszkálnom, hogy tuti megegye) akkor morog és harap, és rá sem ismerek olyan agresszív. Mivel lehetne erről leszoktatni?
2013. jan. 28. 10:00
1 2 3 4 5 6 7
 11/70 anonim ***** válasza:
*vágni semmiképp se vágd a földhöz - csak ha félreérthető lenne.:)
2013. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/70 anonim ***** válasza:
Csak érdekességként jegyzem meg, hogy az egyébként nagyon kedves, fiatal férfi állatorvosunk valamiért fontosnak látta közölni velem, hogy mivel már közel egy éves a kan kutyám, simogassam sokat evés közben és akkor majd nem fog morogni rám (nem mintha ilyen valaha is eszébe jutna, mivel addig el sem kezd enni míg át nem engedem neki a tálat). Inkább nem is mondtam rá semmit. :)
2013. jan. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/70 anonim ***** válasza:

Sajnos az állatorvosokat, pláne a "régebbieket" nem nagyon tanítják az állatok viselkedésére, sem annak lehetséges kezelési módjaira...

Azt tudnák, hogyan kössék be gézzel a harapós kutya száját, mást nem nagyon. Inkább csak egyéni elképzeléseik vannak.


Nagyon ritka, amikor egy állatorvos ilyen jellegű továbbképzésre megy.

2013. jan. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/70 anonim ***** válasza:

ha simogatod a kutyát miközben morog rád, azzal tulajdonképpen erősíted benne azt amit csinál. tehát a rosszért te simivel jutalmazod. elég kemény és domináns kutyám van de az biztos hogy egy ilyen szituban nem vágnám orrba. ez elég barbár és komoly sérülést is okzhatsz. a lenyomás valóban jó, de egyrészt szintén egy elég komoly módszer és valóban nagyon sok függ azon hogyan tesszük ezt. tehát ha pl. éppen majd össze tojjuk magunkat a kutyától akkor hiába nyomkodjuk le a kutya nem fogja megadni magát és ezzel még jobban erősítjük benne azt hogy ő a "nyertes".


először is kezdeném azzal hogy ha már 3 hónaposan ilyet csinál a kölyök akkor ott bizony komoly problémák vannak és NAGYON SZIGORÚ, KÖVETKEZETES nevelésre lesz szükség ahhoz hogy a későbbiekben ne legyen komolyabb baj. arról nem is beszélve hogy minden lehetséges eszközzel meg kell mutatni a kutyának hogy hol a helye.


az etetésnél oda kellene arra figyelni hogy a kiskölyök ne azt gondolja hogy az az övé. le kell tegyed a tálat de semmiképp ne engedd a közelébe addíg amíg tisztes távolban le nem ül vagy fekszik nyugodtan. fontos hogy ne te ültesd le, amint a kutya rájön hogy a kaját semmiképp nem kapja meg saját magától fog leülni. tedd a kezed a tálba várj egy picit. fontos hogy a kutya rád nézzen ne pedig a aját fikszírozza. amikor már rád figyel akkor kiadhatd neki a parancsot hogy ehet de a kezed természetesen a tálban marad. ha odamegy és morog akkor elzavarod (esetleg még löksz rajta egyet de nem durván). és minden keződik elölről ahogyan azt leírtam amíg megint nyugdtan ül és téged figyel. akkor megint odaengeded és még mindig benne van a tálban a kezed. ezt csinálod egészen addíg amíg egy hang nélkül normálisan megeszi az ételét úgy hogy a tálban folyamatosan ott van a kezed.


a másik pedig hogy amikor te a tálhoz lépsz meg kell tanulnia hogy ő azt adja át neked. ez kb ugyanaz mint az előzőekben annyi különbséggel, hogy amikor odamész akkor egy bizonyos parancsszóval rá szólsz hogy menjen el mondjuk a "hagyd" szóval. ha nem megy el, elzavarod és csak úgy engeded vissza ahogyan az fentebb le lett írva. egész addig így csinálsz amíg ő a parancsszó után rögtön arrébb lép a táltól. ha arrébb lép a táltól, odamész belekotorsz és újra megengeded neki hogy ehessen. egy idő után már magától is ott fogja hagyni a tálat ha odaléptél mellé.


mindekettőt javaslom mert az is fontos hogy ha valami olyat kap fel akkor a szájába lehessen nyúlni. bár tény hogy erre mi megint másképp tanítottuk meg a kutyát, nem a szájába nyúlunk hanem egyszerűen kiköpi ami a szájában van ha rászólunk, de ez most nem tartozik ide. a kaját nyilván nem akarom hogy kiköpje hanem azt akarom hogy mindig és mindenkor tudja hogy van hatalmam a kaja felett és azt csinálni amit akarok (beletúrni, "beleenni" akármi) azzal az étellel.

2013. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/70 anonim ***** válasza:
Az orvos megelőzésképp ajánlotta a simogatást, aminek én a magam részéről semmi értelmét nem látom, de ez már az én szoc. problémám. Elképzelni nem tudom hogy morogjon rám, de ha valami csoda folytán megtörténne annak komoly következményei lennének. Én ezt tenném: kaja kimarad, kutya megy a helyére, lakáson belüli kutya által járható területek lecsökkentése, az összes létező pozíció megerősítését elősegítő gyakorlat bevetése, kaja csak kézből, feladatra, stb. Én kétlem, hogy egy egyszeri oldalra fektetés vagy pofon megoldaná a helyzetet.
2013. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/70 anonim ***** válasza:

Valaki írta hogy akkor ér valamit a kifektetés ha a kutya magától csinálja. Ahhoz fűzném hozzá hogy ez nem feltétlenül így van.


Ha a kutya magától fekszik ki akkor van olyan eset amikor ez dominancia.. Ha pl kap egy erős nyomást, kergetést akármit és kifekszik akkor azzal akár még dominálhat is, hiszen ő mondta meg hogy mikor van vége a büntetésnek.

2013. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/70 anonim ***** válasza:

Wintersunset


egy másik hozzászóló miatt írtam hogy nem tanácsos a kutyát simogatással biztatni amikor az morog, tehát a hatalmát gyakorolja a kaja és a gazdi felett. ugyanakkor egy kölyökkutyánál nem biztos hogy tanácsos az éheztetés módszere. tény hogy ugyanígy cselekednék ahogyan azt te leírtad a kutyámmal, de egyrészt ő már nem kölyök, másrészt pedig az állandó szabályokat szegi meg adott esetben és ilyenkor valóban az a jó bünti hogy a kaját nem kapja meg.


Diesel23


magam is alkalmazom ezt a módszert, de egyrészt durva túlkapás esetén, másrészt pedig tapasztalatom szerint valóban fontos ilyenkor a hátrányos érzelmektől (félelem, düh) mentes határozottság. sajns ha a kérdező fél vagy esetleg dühös, esetleg nem megfelelő mozdulattal hajtja végre ezt akkor nagyon könnyen az ellenkezőjét érheti el vele. tehát a kutya még vadabb lesz mert nem sikerült megadásra "kényszeríteni" a hatalmunk gyakorlásával.

2013. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/70 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok és hasznos vűlaszt. Első kutyám, így elképzelhető, hogy valamit rosszul csinálok. 1 hónapja van nálunk, szegényt kidobták egy kuka mellé 7 hetesen. eleinte nagyon nehéz volt vele, mert rettenetesen kajla volt és állandóan harapott minket. Oké, csak játszott, de nehéz volt vele megértetni, hogy ez nekünk fáj. Most már egyre kevesebbszer csinálja, és akkor sem olyan durván mint az elején. Próbáltam már minden módszert amit írtatok (még a kajás témánál nem, de egyébként nevelésként alkalmaztam), de sajnos csak az elején reagált pozitívan. Utána már kb észre sem vette, csak ha erősebben rácsaptam a fenekére (nem vagyok híve az ütésnek, de volt, hogy máshogy nem lehetett leállítani, mert kapott az arcom felé is). Nagyon mohón eszik, szinte másodpercek alatt befal 50g tápot rágás nélkül. Ha kézből kap husit akkor kiharapja a kezemből majdnem az ujjammal együtt. Nemsokára etetem majd megpróbálom amiket javasoltatok.

Egyébként ha lenyomom, bármilyen határozott vagyok és szólok rá közben, nem adja meg magát még kb negyed óra után sem, csak bekattan még jobban. Most már azért látom a javulást mert ha határozottan, hangosan és mérgesen kimondom a nevét akkor azért észreveszi, hogy valami nem oké.

2013. jan. 28. 13:35
 19/70 A kérdező kommentje:
A másik gond, hogy ha leviszem sétálni, és meglát egy embert egyből rohan felé (mert ennyire imád mindenkit :D)és akkor nem érdekli az sem ha hívom vayi szólok neki, vagy ha rántok a pórázon. Ugyanez a helyzet ha valamit be kap amit ne szabadna, fut előlem (lenn és itthon is) mert tudja, hogy el fogom venni. Egyébként ilyenkor nem morog. Inkább akkor jellemző ha ételről van szó. De pl ha játszunk a labdájával vagy kötelével és visszahozza nekem, akkor sem adja oda hanem "harcolnunk" kell érte, vagy egyszerűen elfut vele és játszik tovább egyedül. Ilyenkor azért morog ha el akarom venni a játékát, de harapni nem szokott és nem érzem agresszívnak.
2013. jan. 28. 13:38
 20/70 A kérdező kommentje:
De ha mondom neki, hogy ül akkor az már könnyen megy:D De az is csak akkor ha más nem tereli el a figyelmét. De tényleg az a legnagyobb baj, hogy ha elmegy mellettünk valaki, vagy jönnek hozzánk akkor megy a feje után, és nem érdekli ha szólok neki. Az utcán még dolgát sem végzi hanem menne mindenki után.
2013. jan. 28. 13:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!