Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nyírjam le a kutya szeme...

1lány.... kérdése:

Hogy nyírjam le a kutya szeme körüli szőrt?

Figyelt kérdés
Kutyám lassan 9 hónapos máltai selyemszőrű, elég izgága fajta :) Egyszer már elvittük lenyíratni, egy normális kutyakozmetikus van a városban, de ő sajnos innen nagyon messze van, autónk meg nincsen, buszon meg kellene szájkosár (amiből nem is kapni ilyen kicsit, tehát nem is hordhatom őt buszon, nem tudom Magyarországon hogy vannak ezek a törvények, én Szlovákiából írok, na de ez már egy másik történet). Az a helyzet, hogy vettem egy ilyen szemkörnyék tisztító folyadékot, aminek köszönhetően a szeme körüli szőr gyakorlatilag fehérről sötétbarnára változott és teljesen csomós és kemény lett :( így nem tudom tisztítani a szemét és félek, hogy begyullad. Gondoltam, majd én lenyírom azt a kis darabot, az előbb 2 óra alatt sikerült 1 nyisszantást csinálnom, mert össze vissza ugrált a fürdőben, pedig állandóan adogattam neki a sajtot is, ha nyugodtan ült, meg mondogattam, hogy okos, dehát ő ilyen, kicsi még és folyton játszana az ollóval, nem tudom egyszerűen megcsinálni, a kozmetikus is kábította nyírásnál, és félek, hogy a szeme alatt is csak úgy tudná lenyírni, viszont a kábítás után két napig reszketett a kutyám :/ most két nyisszantás miatt tegyem ki megint akkora szenvedésnek, hogy két napig rosszul legyen??? Nincs valami tippetek, hogy hogyan tudom neki kinyírni azt az összecsomósodott részt? Még annyit megcsinálok, hogy most leviszem sétálni, aztán ha feljöttünk megfürdetem, hátha vizesen szét tudom legalább fésülni és nem lesz annyira csomós, jobb ötletem nincs.

2013. jan. 6. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
le kell fogni egy ilyen kutyával csak elbírtok nem kell finomkodni
2013. jan. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nyírni nem tudod, akkor lehet, hogy fésülni sem nagyon.

Valaki segítsen és tartsa meg a fejét addig. Meg kell fogni a fejét meg a pofiját, rászólni, hogy maradjon nyugton, gyorsan lenyírod és kész. Nem kell ezt túlbonyolítani, kis határozottság kell, nem fog belehalni.

2013. jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én nyugodtan csinálom, tudom, hogy nincs cukorból nem olvad el, és bele se hal, csak anyu félti, és nem fogja le a fejét olyan határozottan, a kutya meg megérzi ezt és ő is fél ... :S de megpróbáljuk. Amúgy másutt le tudom őt nyírni én is, a lábát is meg mindenhol, csak a fejét nem hagyja, a szemét is én tisztítom mindig és a fülét is, csak ehhez kevés vagyok egyedül :S Megpróbáljuk együtt, aztán megírom, mi lett.
2013. jan. 6. 21:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Esélytelen :( Anyu nem tudja lefogni rendesen.
2013. jan. 6. 21:45
 5/9 anonim ***** válasza:
akkor keres olyant aki nem félti annyira az ebet
2013. jan. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy fogd le te, anyu meg lenyírja.
2013. jan. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Talán az is segít, ha a tarkóját is erősebben megfogjátok, mint ahogy az anyja hordozza, akkor jobban nyugton marad.
2013. jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Na megfürödtünk, valamivel jobb a helyzet, már nincs olyan keményen összeállva és a csipa is kijött rendesen, a fésű azért jobb, mint az olló, mert azt már megszokta, nem fél tőle. Azért még csomós egy kicsit, de mindenképp jobb, mint volt.
2013. jan. 6. 22:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha veszel neki egy szállító boxot azzal szerintem tuti lehet szállítani.
2013. jan. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!