Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Telekre kutya, milyet?

Telekre kutya, milyet?

Figyelt kérdés
Közel fél hektáros területre kellene kutya nekem. Mivel nem kint a telken lakok így idegenek elriasztására is fő szempont. Maga a kutya első terveim alapján nem lenne megkötve, bár ezzel nem tudom mekkora rizikót vállalok, ha netán kiszökne, megharapna valakit vagy bármi történik vele. Ezért ivartalanítom, a telek körbe van kerítve 1.5 méteres drót kerítéssel. Hétvégét kint töltjük, de hétköznap naponta 1-1 órára tudok kimenni, ezért gondoltam,hogy talán 2 kutya jobb megoldás lenne ne unatkozzanak. Kikötni nem szeretném, de ha szökős lesz akkor futóláncra kell majd tennem.... Ki mit ajánl? Milyen típust, mennyi kutyát, esetleg tanácsot a tartásukra. Köszönöm!
2012. nov. 27. 22:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ő mondta ki hogy több 100 méterre nincs senki, most akkor egy kutya mit számít?

+ ha hobbyból is szeretnél kutyát, az a néhány óra semmire sem elég, plusz nem egy életbiztosítás őt ott hagyni, pláne ha értékeset őriz.

Off:

Szokták mostanság megróni az embereket hogy tarlón vannak a konyhakertek, bár ebből a példából is kiindulva inkább úgy kéne fogalmazni hogy fölösleges bevetni mert más aratja le...

Jah és nem utolsó sorban következmény nélkül, ezért is tesznek magasról a kamerákra, mert "megélhetési bűnöző" akiknek semmi sem szent.

2012. nov. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
1,5 méteres kerítésnél én semmilyen házőrző kutyát nem javasolok. Majd ha 1,8-2,2 közötti lesz.
2012. nov. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Magasabb, biztos kerítés mellett két nagytestű, de jámbor menhelyes kutya jó választás lehet. A kutyák akkor méretükkel tudják elijeszteni a betörőt... Mindenképp felnőtt kutyát válassz, egy kölyköt nem lehet így tök egyedül kitenni.
2012. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
150 magas kerítés 30 centivel feljebb szögesdrót....összesen 180.. Természetesen nagytestű kutyákra gondoltam, nem kell feltétlen,hogy hamis,vad legyen elrettentés céljából volna jó. Fiatal kutya esetleg tavasztól lenne, mert tavasztól télig elég sokat kint vagyunk ( nem alszunk ott,de fél napokat ott vagyunk, így volna időnk foglalkozni vele.) viszont télen csak 1-1 óra naponta, és ezt találom problémának mint ahogy többen is jelezték. Valószínű, így kutya nem lesz ( bár ahogy kelek- járok a világban elég sok szomorúbb sorsú kutyát látok, aki örömmel élvezne ki ekkora területet. A sokak által preferált 3x3 méteres kennelben tartás biztosan állat barátabb) Inkább áramot vezetek a kerítésbe :D ha jól tudom már lehet :D
2012. nov. 28. 10:08
 15/17 anonim ***** válasza:

És ha tavasztól őszig amikor ti is többet vagytok a telken akkor kint lenne a kutya a telken és télen meg veletek a lakásban? És amikor napi egy órára kimentek a telekre akkor ott tudna rohangálni. Télen úgysincs gyümölcs, amit őrizzen.

Őszintén szólva az én kutyám egész nap velem van, de csak itt fekszik a fotelban, este elviszem 1 órára sétálni és hétvégén egy nagyobb túrára az erdőbe. Szóval ez sem olyan sok mozgás.

2012. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ha kertes házban laknék vagy sorházban kis kerttel nem sokat gondolkoznék. De egy 40nm-es panelban egy németjuhász vagy valami nagyobb testű kutya nem tudom mennyire való, szerintem semennyire, még ha sétálni visszük akkor sem...ott sem vagyunk egész nap dolgozni is kell néha... :) Tehát bezárva 40 nm-en szintén magányosan a kutya lehet nem érezné jól magát...
2012. nov. 28. 10:37
 17/17 sippara ***** válasza:
Az utolsó állításodat cáfolnám, panel-huskym van (39 négyzetméteren), de ismerek panel-jucit és panel-dogot is. Napi 2-3 óra séta, és ugyanúgy alszik, mint másnak a kertben tartott kutyája (azzal a különbséggel, hogy fáradtság miatt, nem unalomból :)). Ha szeretnél kutyát, a panel sem akadály.
2012. nov. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!